فرش ماشینی نگین مشهد طرح 10023 کرم

جدید

فرش ماشینی نگین مشهد طرح کد 10023 کرم از مجموعه محصولات پانصد شانه بوده که دارای تراکم طولی 1000 می باشد. این محصول هفت رنگ بوده و 100% اکریلیک بایر آلمان می باشد. برای آگاهی از موجودی قالیچه و کناره های این طرح می توانید با ما در تماس باشید.

جزییات بیشتر

در حال حاضر موجود نمیباشد

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
این محصول در انبار موجود نیست

برند : فرش نگین مشهد

 
بررسی تخصصی

کد 10023 از جمله فرش‌های پانصد شانه نگین مشهد است که در گروه فرش‌های لچک و ترنج قرار می‌گیرد. یاد آور می‌‌شویم که ترنج مشخص ترین عنصری است که در طرح لچک ترنج استفاده می شود و معنای لغوی آن، میوه بالنگ است. ترنج‌ها معمولاً به صورت دایره‌ای، بیضی و نواری، در مرکز فرش طراحی می‌شوند و در واقع ترنج فضای مشخصی است که در داخل آن فضا نقوشی شکل می‌گیرد و این نقوش می‌تواند از نقوش خُتایی و اسلیمی و یا نقوش متعدد دیگر باشند. در حقیقت با به کارگیری نقوشی که در ترنج استفاده می‌شود و رنگ‌هایی که در آن به کار می‌رود، فضای زمینه از بخش ترنج جدا می‌شود. ترنج مانند یک مدال یا کادر مرکزی در مرکز فرش، خودنمایی می‌کند. لچکی نیز به چهار طرح مثلثی شکل که در چهار گوشه‌ فرش قرار می‌گیرند گفته می‌شود و نهایتا این‌که قاب دور فرش را حاشیه می‌نامند. در زمینه کد 10023 طرح‌های متنوعی از گل‌های شاه عباسی، بته جغه، برگ‌های طرح چنار و خوشه های انگور به چشم می‌خورد. رنگ زمینه کرم این فرش باعث آرامش و تسكین چشم می‌شود، و در عین حال برای خانه رنگی بسیار شیك به شمار می‌رود.برای فضاهایی با وسعت کم استفاده از فرش‌هایی با ترکیب رنگروشن مانند کرم توصیه می‌شود چراکه هر چه کف روشن‌تر باشد فضا بزرگ‌تر و نورانی‌تر دیده می‌شود.


فرش نگین مشهد کد 10023 کرم


باید گفت فرش ایرانی در عمق باورهای ما ایرانیان ریشه دوانده است و با زندگی ما پیوندی دیرینه دارد. زندگی همانند یک قالی است که آن را می‌بافیم پس هرکدام فرشی داریم به پهنای دلمان که نقشی بر آن می‌زنیم و رنگی بر آن می‌نگاریم یکی به رنگ آبی اقیانوس و به وسعت آسمان، یکی به گرمی لاله‌های سرخ عباسی و یکی به لطافت نیلوفرهای صورتی، و در این میان هرکس به گونه‌ای می‌بافد یکی ریز و یکی درشت و یکی برجسته، اما ... کاش فرش دلمان را طوری ببافیم که اگر کسی در سرای دلمان پانهاد گره‌هایش پای دلش را نرنجاند و رنگ‌هایی به کار ببریم که چشم کسی را نیازارد. طوری فرش دلمان را ببافیم که همچون گل‌های قالی علف هرز نداشته باشد. آن‌گونه که خریدار داشته باشد که گفته‌اند انسان‌های خوب همانند گل‌های قالی‌اند نه انتظار باران دارند و نه دلهره چیده شدن، دائمی‌اند.

بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که قالی بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است.بته جغه‌ها نیز از عناصر  تزئینی فرش ایرانی هستند که ریشه‌ای بسیار غنی و پیچیده دارند و به عنوان نمادی از شعله آتش، میوه، درخت کاج، سروی خمیده، مرغی که سر درسینه فرو برده، زاهدان ماد و یا زنی که چادر به سر دارد و سر در گریبان فرو برده است در هنر ایران‌زمین مطرح‌اند.

کد 10023 نیز همچون دیگر فرش‌های ساخته شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی ساخته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند.

مشاهده این فرش در ویدو: 
جزئیات فنی
تولید کنندهفرش نگین مشهد
تراکم عرضی500 شانه
تراکم طولی1000
رنگ زمینهکرم
تعداد رنگ7 رنگ
جنس نخ خاب100% اکریلیک هیت ست بایر آلمان
درجهیک
 
اصول نگهداری از فرش

راهنمای نگهداری از فرش

 
راهنمای لکه زدایی از فرش

راهنمای لکه زدایی از فرش

نظرات

Rated 4.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

فرش نگین مشهد طرح 10023 کرم

بد نیست

آیا این نظر برای شما مفید بود؟ بله خیر

منو

مقایسه 0