0 رای   - 

فرش نگین مشهد طرح 1004 کرم

هزار شانه هشت رنگ تراکم 3000

رنگ: کرم 

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
موجود
2,450,000 تومان
تخفیف 15% درصد
2,082,500 تومان

ارسال رایگان تا درب منزل
ارسال رایگان تا درب منزل
سفارشات بیش از 200 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز ضمانت تعویض
7 روز ضمانت تعویض
در صورت معیوب بودن محصول

اطلاعات بیشتر

تراکم بالای بافت و پر نقش و نگار بودن نقشه دست به دست هم داده‌اند تا یک فرش ظریف و چشم نواز تولید شود. کد 1004 از فرش های هزار شانه نگین مشهد،به واقع گلستان انبوهی از گل‌های ختایی، زنبق و لاله‌های شاه عباسی است که به زیبایی در کنار هم قرار گرفته‌اند. ترنج میانی توسط اشکال مختلف هندسی لایه لایه شده که در هر لایه از آن طرح گل مخصوصی به چشم می‌خورد. و در نهایت طرح گل انار که به خوبی در میانه فرش مشخص است نمادی است از میوه‌های بهشتی. رنگ زمینه کرم آن باعث خودنمایی بیشتر گل‌های رنگارنگ سطح فرش می‌شود و رفع خستگی چشم را به دنبال دارد.


فرش نگین مشهد کد 1004 کرم


صد و پنجاه سال پیش، ادگار آلن پو شاعر و نویسنده مشهور آمریکایی نوشت: «روح یك خانه فرش است.» گفته او به این معنی است كه فرش اساس طراحی خانه است و همه چیز به دنبال آن می‌آید. وقتی فرشی را برای یك اتاق انتخاب می‌كنید، چیدمان كلی اتاق را تعیین كرده‌اید، وقتی فرش یا فرش‌هایی را برای یك اتاق انتخاب می‌كنید، در واقع رنگ‌های اصلی آن اتاق را نیز تعیین كرده‌اید. انتخاب کردن فرش در ابتدا و بعد سراغ خرید مبلمان و دیگر وسایل رفتن بسیار راحت‌تر از راه‌های دیگر است.

اگر از فضای کمی برخوردار هستید اولین نکته این است که تنگی فضا را با ایده‌های کاربردی رفع کنید. نه اینکه صرفا سعی کنید فضا را بزرگتر نمایید. یعنی تلاش کنید با اجرای درست طرح ذهنی‌تان خانه‌ای دلباز بچینید. در چنین شرایطی برای تکمیلدکوراسیون داخلی خانه و چیدمان، از تنوع زیاد رنگ‌ها و طرح‌های شلوغ در انتخاب پارچه، پرده و روکش مبلمان کاملا دور شوید. بهترین گزینه برای هرچه زیباتر شدن چیدمان دکوراسیون داخلییک آپارتمان کوچک، بازی با رنگ‌های روشن مانند کرم است. علاوه بر این رنگ زمینه کرم، که رنگی خنثی به شمار می‌رود باعث می‌شود بتوانید به راحتی، رنگ دیگر اجزای دکور منزلتان را با آن هماهنگ کنید.

باید گفت فرش ایرانی در عمق باورهای ما ایرانیان ریشه دوانده است و با زندگی ما پیوندی دیرینه دارد. زندگی همانند یک قالی است که آن را می‌بافیم پس هرکدام فرشی داریم به پهنای دلمان که نقشی بر آن می‌زنیم و رنگی بر آن می‌نگاریم یکی به رنگ آبی اقیانوس و به وسعت آسمان، یکی به گرمی لاله‌های سرخ عباسی و یکی به لطافت نیلوفرهای صورتی، و در این میان هرکس به گونه‌ای می‌بافد یکی ریز و یکی درشت و یکی برجسته، اما ... کاش فرش دلمان را طوری ببافیم که اگر کسی در سرای دلمان پانهاد گره‌هایش پای دلش را نرنجاند و رنگ‌هایی به کار ببریم که چشم کسی را نیازارد. طوری فرش دلمان را ببافیم که همچون گل‌های قالی علف هرز نداشته باشد. آن‌گونه که خریدار داشته باشد که گفته‌اند انسان‌های خوب همانند گل‌های قالی‌اند نه انتظار باران دارند و نه دلهره چیده شدن، دائمی‌اند.

بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که قالی بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است . 

بته جغه‌ها نیز از عناصر  تزئینی فرش ایرانی هستند که ریشه‌ای بسیار غنی و پیچیده دارند و به عنوان نمادی از شعله آتش، میوه، درخت کاج، سروی خمیده، مرغی که سر درسینه فرو برده، زاهدان ماد و یا زنی که چادر به سر دارد و سر در گریبان فرو برده است در هنر ایران‌زمین مطرح‌اند. امروزه فرش‌های ماشینی با به کارگیری طرح و نقشه‌های اصیل ایرانی توانسته‌اند جایگاه ویژه‌ای را برای خود در خانه ایرانیان باز کنند. تولید فرش ماشینی در ایران از حدود 50 سال پیش آغاز شده است و می‌توان گفت مهم ترین دلیل استقبال ازآن قیمت بالای فرش‌های دستباف بوده است.

کد 1004 نیز همچون دیگر فرش‌های ساخته شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی ساخته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند. در ویدئوی زیر نیز می توانید این فرش را مشاهده کنید. دیگر رنگ های زمینه در این نقشه کد 1004 آبی و کد 1004 سورمه ای می باشند. 


ویژگی ها

سایر مشخصات محصول

تولید کننده : فرش نگین مشهد
تراکم عرضی : 1000 شانه
تراکم طولی : 3000
رنگ زمینه : کرم
تعداد رنگ : 8 رنگ
جنس نخ خواب : 100% اکریلیک هیت ست شده بایر آلمان
درجه : یک

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده