0 رای   - 

فرش نگین مشهد طرح 1204 آبی

هزار و دویست شانه هشت رنگ تراکم 3600

رنگ: آبی

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
موجود
2,615,000 تومان
تخفیف 15% درصد
2,222,750 تومان

ارسال رایگان تا درب منزل
ارسال رایگان تا درب منزل
سفارشات بیش از 200 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز ضمانت تعویض
7 روز ضمانت تعویض
در صورت معیوب بودن محصول

اطلاعات بیشتر

به راستی فرش های تولید شده با تراکم بالا آنقدر ظریفند که همچون یک تابلوی تذهیب زیبا، می‌توان بازی ابر و باد، با شاخ برگ گل‌ها را در آن به نظاره نشست و کد 1204 نیز از جمله همین فرش‌هاست. فرشی که ترکیب هشت رنگ زیبای به کار رفته در آن، گرمای خاصی به آن بخشیده است. بنگر چه زیباست،تار و پودش را بنگر،چه نقش‌ها و چه رنگ‌هایی، گویی رازها دارد در دل خود، راز زندگی و راز عشق، گره خورده تار و پودشدر خامه‌های رنگارنگ،نقش گل و جنگل و ترنج،سرخ و سپید و سبز رنگ،با نگاهش آواز بلبل و قمری فراوان سر می‌دهد، جاناندارد در این دل خود،هزاران چشمه و رود، گویی نشان جاودان زندگیست، گویی گذر عمر نقش خورده در ار و پود این قالی. وقتی آفتاب روی گل‌ها و ترنج‌های قالی می‌تابد و آن‌ها را به وجد می‌آورد خیال می‌کنی که گل‌های قالی با نور خورشید به رقض در می‌آیند و رنگ‌های سفید و لاکی‌شان در هم می‌آمیزند.

فرش یعنی عشق یعنی شور ناب           یک جهانی خاطره در کنج قاب

انتخاب فرش های لچک ترنج برای فضاهای معمولی و نسبتا بزرگ مناسبند ولی انتخاب فرش خشتی برای این این محیط ها مناسب نمی باشند. هماهنگی رنگ غالب در فضا با رنگ فرش حس وحدت در فضا را تقویت می کند. به یاد داشته باشید كه رنگ‌های تیره ارتفاع اتاق را كم‌تر و رنگ‌های روشن ارتفاع اتاق را بیش‌تر به نظر می‌رسانند. رنگ زمینه این فرش آبی است، آبی یک رنگ معنوی است. خواص روانی مثبت این رنگ ایجاد اعتماد، بهره وری، آرامش، وظیفه، ارتباط، منطق، انعکاس و آرامش و همچنین خنکی هست.

فرش مگین مشهد 1204 آبی


بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که قالی بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است. 

کد 1204 نیز همچون دیگر فرش‌های تولید شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی بافته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند. دیگر رنگ زمینه در این نقشه کد 1204 سورمه ای می باشد.

 

ویژگی ها

سایر مشخصات محصول

تولید کننده : فرش نگین مشهد
تراکم عرضی : 1200 شانه
تراکم طولی : 3600
رنگ زمینه : آبی
تعداد رنگ : 8 رنگ
جنس نخ خواب : 100% اکریلیک هیت ست شده بایر آلمان
درجه : یک

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده