0 رای   - 

فرش نگین مشهد طرح 1205 آبی

هزار و دویست شانه هشت رنگ تراکم 3600

رنگ: آبی

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
موجود
2,615,000 تومان
تخفیف 15% درصد
2,222,750 تومان

ارسال رایگان تا درب منزل
ارسال رایگان تا درب منزل
سفارشات بیش از 200 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز ضمانت تعویض
7 روز ضمانت تعویض
در صورت معیوب بودن محصول

اطلاعات بیشتر

کد 1205 را می‌توان یکی از نقشه‌های خاص در فرش نگین مشهد دانست که از همان ابتدای تولید توانسته توجهات زیادی را به خود معطوف کند. لچکی‌ها در یک تغییر بدیع به خارج از حاشیه منتقل شده اند و حاشیه نیز از حالت مستطیل به شکل بیضی در آمده که در کنار ترنج میانی خاص آن، باعث بزرگ‌نمایی بیشتر فرش شده است. یکی دیگر از ویژگی‌های کد 1205 ترکیب زیبای بته جغه‌ها و گل‌های کوچک و ریزبافت سطح فرش است. بته جغه‌ها نیز از عناصر  تزئینی فرش ایرانی هستند که ریشه‌ای بسیار غنی و پیچیده دارند و به عنوان نمادی از شعله آتش، میوه، درخت کاج، سروی خمیده، مرغی که سر درسینه فرو برده، زاهدان ماد و یا زنی که چادر به سر دارد و سر در گریبان فرو برده است در هنر ایران‌زمین مطرح‌اند.

هنر فرش ایران آن‌چنان با زندگی مردمانش گره خورده که ردپایش را می‌توان حتی در زمزمه‌های عاشقانه جوانان این مرز و بوم نیز یافت، که: نیازى به آمد و شد فصل‌ها نیست، تو که باشى با گل‌هاى قالى هم مى‌شود بهار را جشن گرفت! ... بیا با هم قالی زندگی را ببافیم، بی‌حاشیه. تو تار باش و بگذار همواره بر ایستادگی‌ات اطمینان داشته باشم. من پود باشم تا وقتی خدایمان برای محکم کردن گره‌ها شانه می‌زند، این من باشم که ضرب شانه‌ها را تحمل می‌کنم. بیا محکم بر هم گره بخوریم. بیا نگذاریم هر کس و نا کسی پا بر روی قالی‌مان بگذارد...من از قالی‌های خاک گرفته بیزارم...

اما در مورد دکوراسیون، سبک کلاسیک، یکی از آن سبک های دکوراسیونی است که جزییات و بافت‌های زیادی را می طلبد تا به اصل خود بیشتر نزدیک شود، پس اگر خانه‌ای دارید که سبک آن کلاسیک است، فرش‌هایی با طرح و نقش‌های پر کار بیشتر به شما کمک می‌کنند، البته این که می‌گوییم فرش‌ها باید در سبک کلاسیک پر جزییات باشند به عوامل دیگری هم بستگی دارند، اول آن که رنگ این فرش‌ها نباید لاکی باشد؛ رنگ‌های لاکی رنگ‌های قرمز و زرشکی و رنگ‌هایی که در این طیف هستند. دوم آن که باید مساحت فضا را نیز در نظر گرفت، هر چه فضا کوچک تر باشد بهتر است که طرح و نقش فرش‌ها نیز بزرگ‌تر باشد.

فرش نگین مشهد 1205 آبی

رنگ زمینه این فرش آبی می‌باشد. آبی رنگی از ذهن بوده و اساسا رنگی تسکین دهنده است و به جای آن‌که مانند رنگ قرمز بر روی ما تاثیر فیزیکی داشته باشد، روی ذهنمان تاثیر می‌گذارد. آبی پررنگ محرک تفکر روشن است و آبی کمرنگ باعث آرامش ذهن بوده و به سکوت دعوت می‌کند. اشیاء آبی مثل قرمز نزدیک‌تر به نظر نمی‌رسند. بارها و بارها در پژوهش‌ها رنگ آبی، رنگ مورد علاقه در جهان بوده با این حال،  این رنگ را در زمره رنگ‌های سرد طبقه بندی می‌شود، به همین خاطر استفاده بیش از حد آن در محیط می‌تواند باعث کسالت شود. ترکیب رنگ آبی با رنگ‌های روشن مانند سفید می‌تواند بسیار زیبا، آرامش بخش و مدرن شود.

بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که قالی بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است. 

کد 1205 نیز همچون دیگر فرش‌های تولید شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی بافته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند.

ویژگی ها

سایر مشخصات محصول

تولید کننده : فرش نگین مشهد
تراکم عرضی : 1200 شانه
تراکم طولی : 3600
رنگ زمینه : آبی
تعداد رنگ : 8 رنگ
جنس نخ خواب : 100% اکریلیک هیت ست شده بایر آلمان
درجه : یک

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده