فرش نگین مشهد طرح 1001 کرم

جدید

هزار شانه هشت رنگ تراکم 3000

رنگ: کرم

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

2,082,500 تومان

2,450,000 تومان

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
موجود

- +

 
بررسی تخصصی

کد 1001 از دسته فرش های هزار شانه نگین مشهد، آمیزه‌ای است از هنر، صنعت و ظرافت، طرحی برگرفته از اصیل‌ترین نقش‌های ایرانی که می‌توان ذوق سرشار نقاش را در تار و پود آن مشاهده کرد. طرحی با حاشیه‌ای باریک که با گلدان‌های شاه عباسی و بندهای ختایی تزئین گردیده و لچکی های کوچک وظریف جای گرفته در جهار گوشه آن باعث می‌شود دو ترنج میانی که در این نقش از نوع بیضی می‌باشد بیشتر جلوه‌گر شود و فرش بزرگتر به نظر برسد.


فرش نگین مشهد کد 1001 کرم


فرش یعنی رویش باغ جهان در دست تو

فرش یعنی قصّه تکرارِ بی تکرارِ متن

نقش سرو، آواز تو

فرش یعنی لحظه‌ها را بافتن

فرش یعنی نقشِ گل انداختن

فرش یعنی سوختن

فرش یعنی ساختن

فرش یعنی یک جهان انشای ناب

فرش یعنی ناز بی پایان گل را بافتن

فرش یعنی شعر نو در پیچِ متن شاخه‌ها

فرش یعنی قصه‌ها

فرش یعنی سایه‌های رنگ دار

فرش یعنی عشق بین دست و دار (شاعر: سپیده طراوتی)

 

سبک کلاسیک، یکی از آن سبک های دکوراسیونی است که جزییات و بافت‌های زیادی را می طلبد تا به اصل خود بیشتر نزدیک شود، پس اگر خانه‌ای دارید که سبک آن کلاسیک است، فرش‌هایی با طرح و نقش‌های پر کار بیشتر به شما کمک می‌کنند، البته این که می‌گوییم فرش‌ها باید در سبک کلاسیک پر جزییات باشند به عوامل دیگری هم بستگی دارند، مثلا این‌که باید مساحت فضا را نیز در نظر گرفت، هر چه فضا کوچک تر باشد بهتر است که طرح و نقش فرش‌ها نیز بزرگ‌تر باشد.

رنگ زمینه کرم کد 1001 باعث آرامش و تسكین چشم می‌شود و در عین حال برای خانه، رنگی بسیار زیبا به شمار می‌رود. اگر محیطی دارید که وسعت زیادی ندارد و یا از نور کافی برخوردار نمی‌باشد این نقش می‌تواند یکی از انتخاب‌های خوب شما باشد. به یاد داشته باشید كه رنگ‌های تیره ارتفاع اتاق را كم‌تر و رنگ‌های روشن ارتفاع اتاق را بیش‌تر به نظر می‌رسانند.

بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که قالی بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است . 

کد 1001 نیز همچون دیگر فرش‌های ساخته شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی ساخته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند. مشاهده دیگر رنگهای زمینه در این نقشه هم خالی از لطف نخواهد بود. در ویدئوی زیر نیز میتوانید این فرش را مشاهده کنید.

کد 1001 سورمه‌ای


 
جزئیات فنی
تولید کنندهفرش نگین مشهد
تراکم عرضی1000 شانه
تراکم طولی3000
رنگ زمینهکرم
تعداد رنگ8 رنگ
جنس نخ خاب100% اکریلیک هیت ست شده بایر آلمان
درجهیک

نوشتن دیدگاه

فرش نگین مشهد طرح 1001 کرم

هزار شانه هشت رنگ تراکم 3000

رنگ: کرم

نوشتن دیدگاه

 
راهنمای لکه زدایی از فرش

راهنمای لکه زدایی از فرش

 
اصول نگهداری از فرش

راهنمای نگهداری از فرش

محصولات بازدیدشده

مقایسه 0