فرش نگین مشهد طرح 1001 سورمه ای

جدید

هزار شانه هشت رنگ تراکم 3000

رنگ: سورمه ای

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

2,274,600 تومان

2,676,000 تومان

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
موجود

- +

 
بررسی تخصصی

کد 1001 از دسته فرش های هزار شانه نگین مشهد، به خوبی توانسته است هنر، صنعت و ظرافت را با بهره‌گیری از یک طرح اصیل ایرانی و تراکم بالای تولید (تراکم 3000) با هم بیامیزد به‌طوری که که می‌توان ذوق سرشار نقاش را در تار و پود آن مشاهده کرد. نقوش گل ها و پیچ و تاب شاخ و برگ ها کاملا یک تابلوی تذهیب زیبا را به نمایش می گذارد.


فرش نگین مشهد کد 1001 سورمه ای


آری قالی را بنگر چه زیباست،تار و پودش را بنگر،چه نقش‌ها و چه رنگ‌هایی، گویی رازها دارد در دل خود، راز زندگی و راز عشق، گره خورده تار و پودشدر خامه‌های رنگارنگ،نقش گل و جنگل و ترنج،سرخ و سپید و سبز رنگ،با نگاهش آواز بلبل و قمری فراوان سر می‌دهد، جانان دارد در این دل خود،هزاران چشمه و رود، گویی نشان جاودان زندگیست، گویی گذر عمر نقش خورده در ار و پود این قالی. وقتی آفتاب روی گل‌ها و ترنج‌های قالی می‌تابد و آن‌ها را به وجد می‌آورد خیال می‌کنی که گل‌های قالی با نور خورشید به رقص در می‌آیند و رنگ‌های سفید و لاکی‌شان در هم می‌آمیزند.

فرش یعنی عشق یعنی شور ناب             یک جهانی خاطره در کنج قاب

صد و پنجاه سال پیش، ادگار آلن پو شاعر و نویسنده مشهور آمریکایی نوشت: «روح یك خانه فرش است.» گفته او به این معنی است كه فرش اساس طراحی خانه است و همه چیز به دنبال آن می‌آید. وقتی فرشی را برای یك اتاق انتخاب می‌كنید، چیدمان كلی اتاق را تعیین كرده‌اید، وقتی فرش یا فرش‌هایی را برای یك اتاق انتخاب می‌كنید، در واقع رنگ‌های اصلی آن اتاق را نیز تعیین كرده‌اید. انتخاب کردن فرش در ابتدا و بعد سراغ خرید مبلمان و دیگر وسایل رفتن بسیار راحت‌تر از راه‌های دیگر است.

رنگ سورمه‌ای زمینه در کد 1001 نوید بخش فضایی آکنده از آرامش، صمیمت و وفاداری در خانه خواهد بود و به خوبی با فضاهایی که آکنده از رنگ‌های روشن و نور کافی هستند هماهنگ خواهد شد. حاشیه‌های باریک که با گلدان‌های شاه عباسی و بندهای ختایی تزئین گردیده و لچکی های کوچک وظریف جای گرفته در چهار گوشه آن باعث می‌شود دو ترنج میانی که در این نقش از نوع بیضی می‌باشد بیشتر جلوه‌گر شود و فرش بزرگتر به نظر برسد.

رنگ سورمه‌ای نشان دهنده‌ی آرامش کامل است. اندیشیدن درباره این رنگ، از یک تاثیر آرام بخش در سیستم اعصاب مرکزی برخوردار است. فشار خون، نبض و تنفس کاهش می‌دهد، در حالی که مکانیسم‌های خود محافظ برای تجدید نیروی موجود زنده را فعال می‌نماید. بدن انسان خود را با آرامش و تجدید قوا تطبیق می‌دهد، به طوری که در هنگام بیماری و خستگی نیاز به این رنگ بیشتر می‌شود. از نظر روانشناسی، گرایش به حساس بودن و سهولت دل آزرده شدن نیز افزایش می‌یابد.

بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که قالی بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است . 

کد 1001 نیز همچون دیگر فرش‌های ساخته شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی ساخته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند. دیر کلیپ کوتاه زیر نیز می توانید این فرش را مشاهده کنید. 

کد 1001 کرم


 
جزئیات فنی
تولید کنندهفرش نگین مشهد
تراکم عرضی1000 شانه
تراکم طولی3000
رنگ زمینهسورمه ای
تعداد رنگ8 رنگ
جنس نخ خاب100% اکریلیک هیت ست شده بایر آلمان
درجهیک
 
اصول نگهداری از فرش

راهنمای نگهداری از فرش

 
راهنمای لکه زدایی از فرش

راهنمای لکه زدایی از فرش

نوشتن دیدگاه

فرش نگین مشهد طرح 1001 سورمه ای

هزار شانه هشت رنگ تراکم 3000

رنگ: سورمه ای

نوشتن دیدگاه

مقایسه 0