1 رای   - 

فرش نگین مشهد طرح 1002 کرم

هزار شانه هشت رنگ تراکم 3000

رنگ: کرم

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
موجود
2,450,000 تومان
تخفیف 15% درصد
2,082,500 تومان

ارسال رایگان تا درب منزل
ارسال رایگان تا درب منزل
سفارشات بیش از 200 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز ضمانت تعویض
7 روز ضمانت تعویض
در صورت معیوب بودن محصول

اطلاعات بیشتر

از ویژگی‌های کد 1002 از دسته فرش های هزار شانه نگین مشهد، این است که در آن دیگر حاشیه‌هایی که به شکل سنتی دور تا دور فرش را فرا می‌گیرند مشاهده نمی‌شود و لچکی‌ها تا گوشه‌های فرش کشیده شده‌اند. می‌توان گفت نوعی انعطاف پذیری و تنوع در آن به چشم می‌خورد که در کنار گل‌های ریز بافت فرش و تراکم بالای تار و پود، ظرافت خاصی به آن بخشیده است. چهار نیم ترنج کوچک شبیه خورشید در چهار گوشه فرش قرار گرفته که گویی به سمت مرکز فرش نور افشانی می‌کنند و توجه بیننده را به میانه آن سوق می‌دهند. ترنج‌های چندلایه در عرصه فرش به همراه رنگ‌بندی مشخص هر لایه، رنگین کمانی زیبا را به ذهن متبادر می‌سازد. رنگ کرم به کار رفته در زمینه این فرش تاثیر بسزایی در برزگتر نشان دادن محیطی که در آن قرار می‌گیرد دارد پس اگر محیطی دارید که از وسعت زیادی برخوردار نیست و یا اینکه تمایل دارید محیط منزلتان روشن تر به نظر برسد این نقشه می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. از لحاظ تناسب با محیط نیز رنگ‌های خنثی مانندکرم در هر محیطی کاربرد دارند چرا که می‌توانند به عنوان رنگ تکميلی در کنار هر رنگی استفاده شوند، به همين دليل برای هر اتاقی از خانه مناسب هستند.

اما اثرگذاری هنر فرش ایران را می‌توان در دیگر حوزه‌های هنری همچون ادبیات و شعر نیز به مشاهده نشست:

از وقتی که رفتی گل های قالی را هر روز با دیدگانم آبیاری می کنم اما گل ها همه پژمرده اند و دیگر عطری در فضای اتاق نمی پراکنند از وقتی رفتی نه غنچه تازه ای روئیده و نه گلی وا شده دیگر حتی هیچ پروانه‌ای به شوق گل‌های سرخ قالی در باغچه رویائی اتاقمان پر نزده ...

بیا و با خود گلوله ای نخ بیاور با هم از این ترنج می گذریم و داغِ قرمز گل ها بر دست های ما، به دیدارم بیا زمستان است و هنگام رستن با ریشه های قالی ...

 بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که قالی بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است . 

کد 1002 نیز همچون دیگر فرش‌های ساخته شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی ساخته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند.

مشاهده دیگر رنگ های زمینه در این مدل نیز خالی از لطف نخواهد بود.


کد 1002 سورمه ای

کد 1002 آبی

ویژگی ها

سایر مشخصات محصول

تولید کننده : فرش نگین مشهد
تراکم عرضی : 1000 شانه
تراکم طولی : 3000
رنگ زمینه : کرم
تعداد رنگ : 8 رنگ
جنس نخ خواب : 100% اکریلیک هیت ست شده بایر آلمان
درجه : یک

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده