فرش نگین مشهد طرح 1002 آبی

جدید

هزار شانه هشت رنگ تراکم 3000

رنگ: آبی

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

2,082,500 تومان

2,450,000 تومان

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
موجود

- +

 
بررسی تخصصی

کد 1002 از دسته فرش های هزار شانه نگین مشهد، از نمونه طرح‌هایی است که در آن حاشیه‌های سنتی جای خود را به لچکی‌های ظریفی داده‌اند که تا چهار گوشه فرش کشیده‌اند و این مهم در کنار ترنج‌های چند لایه و متنوع در این طرح، باعث ایجاد بزرگنمایی در محیط خواهد بود. در میانه فرش، نقشی به شکل مستطیل با حاشیه‌های مینیاتوری مشاهده می‌شود که یادآور حوض‌هایی است که در میانه باغ های سنتی ایرانی وجود داشته است و چهار گلدان که در چهار گوشه آن طراحی شده. چهار نیم ترنج کوچک شبیه چهار خورشید، طوری در چهار گوشه فرش قرار گرفته که گویی به سمت مرکز فرش نور افشانی می‌کنند و توجه بیننده را به میانه آن سوق می‌دهند. رنگ آبی به کار رفته در زمینه فرش نوید بخش محیطی توام با اعتماد، صمیمیت و آرامش عاطفی خواهد بود و به بزرگنمایی محیط کمک خواهد نمود بر همین اساس است که در رنگ آميزي بناها، اتاق‌هاي کوچک و باريک را به رنگ آبي در مي‌آورند تا بزرگ‌تر و بازتر جلوه کند. طراحان دکور معتقدند تمام طیف‌های رنگ آبی به شدت با سفید هماهنگ و متناسب هستند و در کنار هم فضای زیبایی ایجاد می‌کنند.

آری فرش ايراني پر از زيبایی سحرگونه است، گويي در بهشت قدم گذارده‌اي؛ بهشتي با رنگ‌هاي سيمين و زرين فام كه باغ‌هاي آن روح از سر بيننده برده، ‌گويي در باغ بهشت جاوداني سير و سياحت مي‌كند، با رنگ‌هاي درخشان و ناب و پیچش شاخ و برگ‌ها حركت را در تار و پود فرش تداوم مي‌بخشد. حركتي پر از رمز و راز كه حركت جهان هستي را تداعي مي‌كند و چرخش و گردش گيتي و سپري شدن بهار و آمدن بهاري ديگر را به خاطر می‌آورد. زمزمه پرطراوت زندگي با عشق و ايمان، با آرزوهاي ديرين و جاودانگي زيبايي‌ها بر گستره تار و پود فرش و اين نقش و نگارهاي عالم هستي است كه از صافي نگاه و ذهن خلاق هنرمند عبور كرده و نقشه‌ای زیبا را به ظهور رسانده.

بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که قالی بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است.

کد 1002 نیز همچون دیگر فرش‌های ساخته شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی ساخته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند. در ویدئوی زیر می توانید این فرش را مشاهده کنید.

 در صورت تمایل می توانید دیگر رنگ های زمینه  در این  نقشه را نیز مشاهده کنید.

کد 1002 کرم

کد 1002 سورمه ای


 
جزئیات فنی
تولید کنندهفرش نگین مشهد
تراکم عرضی1000 شانه
تراکم طولی3000
رنگ زمینهآبی
تعداد رنگ8 رنگ
جنس نخ خواب100% اکریلیک هیت ست شده بایر آلمان
درجهیک

نوشتن دیدگاه

فرش نگین مشهد طرح 1002 آبی

هزار شانه هشت رنگ تراکم 3000

رنگ: آبی

نوشتن دیدگاه

 
راهنمای لکه زدایی از فرش

راهنمای لکه زدایی از فرش

 
اصول نگهداری از فرش

راهنمای نگهداری از فرش

محصولات بازدیدشده

مقایسه 0