فرش نگین مشهد طرح 1003 کرم

جدید

هزار شانه هشت رنگ تراکم 3000

رنگ: کرم

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

2,274,600 تومان

2,676,000 تومان

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
موجود

- +

 
بررسی تخصصی

نقشه 1003 از دسته فرش های هزار شانه نگین مشهد، در زمره طرح‌های لچک و ترنج دسته‌بندی می‌شود. در این گلستان زیبا می‌توان به وضوح نماد حوض آب را در ترنج میانی مشاهده کرد که یادآور حوض‌های بهشتی در هنر نقشه کشی ایرانی است و چند ماهی مینیاتوری در میانه آن، که تداوم حیات و زندگی را به تصویر می‌کشند. باغچه‌ای آکنده از گل‌های ختایی و محمدی که اطراف ترنج میانی را احاطه کرده و در ورای آن گویا دو ایوان بزرگ در بالا و پایین و دو ایوان کوچک در دو طرف این باغ زیبا را در بر گرفته‌است. رنگ زمینه کرم این نقشه، آن را برای محیط‌هایی که از روشنایی کافی برخوردا نیستند ایده آل نموده است و از طرفی باعث بزرگ‌تر جلوه کردن محیط نیز خواهد شد و همچنین دست شما را برای انتخاب رنگ دیگر اجزای دکور منزلتان باز خواهد گذاشت.    

درست است که عده‌ای از ما طرفدار رنگ‌های سرد و روشن و عده‌ای ديگر علاقه‌مند به رنگ‌های گرم و تيره هستيم ولی بايد توجه داشته باشيم که يک عامل معماری بسيار مهم برای ايجاد فضايی دلنشين و آرامش بخش، برقراری توازن و اعتدال ميان رنگ‌ها و کمک گرفتن از رنگ‌های خنثی نظير سفيد و کرمی است. تنها در اين صورت است که چشم از ديدن مکرر يک فضا، به ويژه يک قسمت مهم از مبلمان که همان فرش است، خسته نمی‌شود.

آری فرش ايراني پر از زيبایی سحرگونه است، گويي در بهشت قدم گذارده‌اي؛ بهشتي با رنگ‌هاي سيمين و زرين فام كه باغ‌هاي آن روح از سر بيننده برده، ‌گويي در باغ بهشت جاوداني سير و سياحت مي‌كند، با رنگ‌هاي درخشان و ناب و پیچش شاخ و برگ‌ها حركت را در تار و پود فرش تداوم مي‌بخشد. حركتي پر از رمز و راز كه حركت جهان هستي را تداعي مي‌كند و چرخش و گردش گيتي و سپري شدن بهار و آمدن بهاري ديگر را به خاطر می‌آورد. زمزمه پرطراوت زندگي با عشق و ايمان، با آرزوهاي ديرين و جاودانگي زيبايي‌ها بر گستره تار و پود فرش و اين نقش و نگارهاي عالم هستي است كه از صافي نگاه و ذهن خلاق هنرمند عبور كرده و نقشه‌ای زیبا را به ظهور رسانده.

بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که قالی بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است.

کد 1003 نیز همچون دیگر فرش‌های ساخته شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی ساخته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند.

 دیگر رنگ های زمینه در این نقشه 1003 آبی و 1003 سورمه ای می باشند.

 

   

 
جزئیات فنی
تولید کنندهفرش نگین مشهد
تراکم عرضی1000 شانه
تراکم طولی3000
رنگ زمینهکرم
تعداد رنگ8 رنگ
جنس نخ خاب100% اکریلیک هیت ست شده بایر آلمان
درجهیک
 
اصول نگهداری از فرش

راهنمای نگهداری از فرش

 
راهنمای لکه زدایی از فرش

راهنمای لکه زدایی از فرش

نوشتن دیدگاه

فرش نگین مشهد طرح 1003 کرم

هزار شانه هشت رنگ تراکم 3000

رنگ: کرم

نوشتن دیدگاه

محصولات بازدیدشده

مقایسه 0