فرش نگین مشهد طرح 1003 سورمه ای

جدید

هزار شانه هشت رنگ تراکم 3000

رنگ: سورمه ای

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

2,274,600 تومان

2,676,000 تومان

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
موجود

- +

 
بررسی تخصصی

بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند که هرکدام حرفی برای گفتن دارند. در کد 1003 از دسته فرش های هزار شانه نگین مشهد، می توان بسیاری از این نمادها را به نظاره نشست. گلستانی زیبا که ترنج میانی آن نمادی از حوض های بهشتی در هنر نقشه کشی ایرانی است. چند ماهی مینیاتوری که در میانه آن به چشم می خورد، تداوم حیات و زندگی را به تصویر می‌کشند. باغچه‌ای آکنده از گل‌های ختایی، محمدی و ... که اطراف ترنج میانی را احاطه کرده و در ورای آن گویا دو ایوان بزرگ در بالا و پایین و دو ایوان کوچک در دو طرف این باغ زیبا را در بر گرفته‌است. بته جغه‌ها نیز از عناصر تزئینی فرش ایرانی هستند که ریشه‌ای بسیار غنی و پیچیده دارند و به عنوان نمادی از شعله آتش، میوه، درخت کاج، سروی خمیده، مرغی که سر درسینه فرو برده، زاهدان ماد و یا زنی که چادر به سر دارد و سر در گریبان فرو برده است در هنر ایران‌زمین مطرح‌اند. 

فرش یعنی خاطرات کودکی                          فرش یعنی طعم شعر رودکی

فرش یعنی نغمه دفتینه‌ها                            فرش یعنی زحمت تهمینه‌ها

فرش یعنی افتخار بی کران                           فرش یعنی تابلوی نقش جهان

فرش یعنی با گره زر ساختن                         اشک‌ها را در لچک تر ساختن

فرش را در سقف عرش هم داشتند               گوشه‌هایش هم کمی گل کاشتند

(شاعر: پیمان اشتری)

به یاد داشته باشید كه رنگ‌های تیره ارتفاع اتاق را كم‌تر و رنگ‌های روشن ارتفاع اتاق را بیش‌تر به نظر می‌رسانند.انتخاب فرش های لچک ترنج برای فضاهای معمولی و نسبتا بزرگ مناسبند ولی انتخاب فرش خشتی برای این این محیط‌ها مناسب نمی‌باشند. هماهنگی رنگ غالب در فضا با رنگ فرش حس وحدت در فضا را تقویت می‌کند.

رنگ سورمه‌ای نشان دهنده‌ آرامش کامل است. اندیشیدن درباره این رنگ، از یک تاثیر آرام بخش در سیستم اعصاب مرکزی برخوردار است. فشار خون، نبض و تنفس کاهش می‌دهد، در حالی که مکانیسم‌های خود محافظ برای تجدید نیروی موجود زنده را فعال می‌نماید. بدن انسان خود را با آرامش و تجدید قوا تطبیق می‌دهد، به طوری که در هنگام بیماری و خستگی نیاز به این رنگ بیشتر می‌شود. از نظر روانشناسی، گرایش به حساس بودن و سهولت دل آزرده شدن نیز افزایش می‌یابد.

کد 1003 نیز همچون دیگر فرش‌های ساخته شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی ساخته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند. در ویدئوی زیر می توانید این فرش را مشاهده کنید. دیگر رنگ های زمینه در این نقش 1003 کرم و 1003 آبی می باشند.


 
جزئیات فنی
تولید کنندهفرش نگین مشهد
تراکم عرضی1000 شانه
تراکم طولی3000
رنگ زمینهسورمه ای
تعداد رنگ8 رنگ
جنس نخ خاب100% اکریلیک هیت ست شده بایر آلمان
درجهیک
 
اصول نگهداری از فرش

راهنمای نگهداری از فرش

 
راهنمای لکه زدایی از فرش

راهنمای لکه زدایی از فرش

نوشتن دیدگاه

فرش نگین مشهد طرح 1003 سورمه ای

هزار شانه هشت رنگ تراکم 3000

رنگ: سورمه ای

نوشتن دیدگاه

مقایسه 0