فرش نگین مشهد طرح 1004 سورمه ای

جدید

هزار شانه هشت رنگ تراکم 3000

رنگ: سورمه ای

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

2,274,600 تومان

2,676,000 تومان

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
موجود

- +

 
بررسی تخصصی

کد 1004 از دسته فرش های هزار شانه نگین مشهد، یکی دیگر از فرش‌های پر نقش و نگار، متراکم و ریزبافت فرش نگین مشهد و از دسته طرح‌های لچک و ترنج است که به سبک نقشه‌های امروزی، سرتاسر عرصه فرش، از گل‌های مختلفی نظیر گل شاه عباسی و نقش و نگارهای ختایی پر شده است. ترکیب زیبا و متوازنی از اشکال هندسی را میتوان در مرکز فرش مشاهده کرد که هریک همچون قابی زیبا گل‌های میانه قالی را در برگرفته‌اند. در ورای همه آن‌ها نقشی از گل انار به چشم می‌خورد که نمادی از میوه‌های بهشتی است و همانند تاجی بر سر خورشید میانه فرش نشسته است. رنگ بندی هر لایه به گونه‌ای است که به خوبی آن را از لایه بعد متمایز می‌سازد تا هر لایه به طور مجزا زیبایی خود را به نمایش بگذارد پس اگر محیط وسیع یا دکور خلوتی دارید گل‌های تو در تو و ظریف این فرش به شلوغ‌تر نشان دادن محیط شما و ایجاد یک محیط دنج و آرام کمک خواهد کرد. همچنین رنگ زمینه سورمه‌ای آن که از جمله رنگ‌های سرد به شمار می‌رود، از یک تاثیر آرام بخش در سیستم اعصاب مرکزی برخوردار است. فشار خون، نبض و تنفس را کاهش می‌دهد، در حالی که مکانیسم‌های خود محافظ برای تجدید نیروی موجود زنده فعالیت می‌نماید. به کمک رنگ سورمه‌ای بدن انسان خود را با آرامش و تجدید قوا تطبیق می‌دهد، به طوری که در هنگام خستگی نیاز به این رنگ بیشتر می‌شود. نهایتا میتوان گفت استفاده از این فرش می‌تواند آرامش و صمیمیت را پس از یک روز کاری پر مشغله به شما هدیه نماید.

آری فرش ايراني پر از زيبایی سحرگونه است، گويي در بهشت قدم گذارده‌اي؛ بهشتي با رنگ‌هاي سيمين و زرين فام كه باغ‌هاي آن روح از سر بيننده برده، ‌گويي در باغ بهشت جاوداني سير و سياحت مي‌كند، با رنگ‌هاي درخشان و ناب و پیچش شاخ و برگ‌ها حركت را در تار و پود فرش تداوم مي‌بخشد. حركتي پر از رمز و راز كه حركت جهان هستي را تداعي مي‌كند و چرخش و گردش گيتي و سپري شدن بهار و آمدن بهاري ديگر را به خاطر می‌آورد. زمزمه پرطراوت زندگي با عشق و ايمان، با آرزوهاي ديرين و جاودانگي زيبايي‌ها بر گستره تار و پود فرش و اين نقش و نگارهاي عالم هستي است كه از صافي نگاه و ذهن خلاق هنرمند عبور كرده و نقشه‌ای زیبا را به ظهور رسانده.

بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که قالی بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است . 

کد 1004 نیز همچون دیگر فرش‌های ساخته شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی ساخته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند. در ویدئوی زیر میتوانید این فرش را مشاهده کنید. دیگر رنگ های زمینه موجود در این نقشه کد 1004 آبی و کد 1004 کرم می باشد.


 
جزئیات فنی
تولید کنندهفرش نگین مشهد
تراکم عرضی1000 شانه
تراکم طولی3000
رنگ زمینهسورمه ای
تعداد رنگ8 رنگ
جنس نخ خاب100% اکریلیک هیت ست شده بایر آلمان
درجهیک
 
اصول نگهداری از فرش

راهنمای نگهداری از فرش

 
راهنمای لکه زدایی از فرش

راهنمای لکه زدایی از فرش

نوشتن دیدگاه

فرش نگین مشهد طرح 1004 سورمه ای

هزار شانه هشت رنگ تراکم 3000

رنگ: سورمه ای

نوشتن دیدگاه

مقایسه 0