فرش نگین مشهد طرح 73000 گردویی

جدید

هفتصد شانه ده رنگ تراکم 3000

رنگ: گردویی

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

1,699,102 تومان

1,975,700 تومان

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
این محصول در انبار موجود نیست
 
بررسی تخصصی

کد 73000 گردویی فرشی است از گروه فرش‌های هفتصد شانه نگین مشهد که از بالاترین تراکم طولی در بین فرش‌های هفتصد شانه این شرکت نیز برخوردار است. تراکم طولی 3000 در این فرش و نیز تنوع ده رنگ به کار رفته در آن که بیشترین تعداد رنگ به کار رفته در فرش‌های ماشینی می‌باشد (حتی بیشتر از فرش‌های 1000شانه و 1200 شانه)، جلوه‌ای خاص و دیدنی از ظرافت و زیبایی هنر ایرانی را به نمایش گذاشته است.

رنگ زمینه گردویی آن، حس گرما، محبت، آسایش و امنیت را به ذهن متبادر می‌سازد. اين رنگ نشان دهنده‌ي سادگي و صفا و آرامش است و حس صميمت را به وجود مي‌آورد. رنگ گردویی رنگي گرم و راحت است كه به محيط خانه آرامش مي‌دهد و حس گرما ، محبت ، آسايش و امنيت را به وجود مي‌آورد. برای مثال در یك اتاق شمالی و بی روح، حضور رنگ گردویی روشن احساس آرامش و راحتی را به آن اتاق می‌بخشد و یا در یك اتاق جنوبی یا آفتاب گیر، به كار بردن یك گردویی تیره می‌تواند جلوه بی‌نظیری داشته باشد. رنگ گردویی، سبک موزونی به ارمغان می‌آورد که حس قدرت ، شکوه و جلال را زنده کرده و گرمای مخصوصی را در منزل ایجاد می‌کند .

هنر فرش ایران آن‌چنان با زندگی مردمانش گره خورده که ردپایش را می‌توان حتی در زمزمه‌های عاشقانه جوانان این مرز و بوم نیز یافت، آن‌جا که عاشق هجران کشیده با محبوب خویش زیر لب نجوا می‌کند: نیازى به آمد و شد فصل‌ها نیست، تو که بشی با گل‌هاى قالى هم مى‌شود بهار را جشن گرفت! و یا دلداده‌ای که یار خویش را این‌گونه مخاطب قرار می‌دهد: بیا با هم قالی زندگی را ببافیم، بی‌حاشیه. تو تار باش و بگذار همواره بر ایستادگی‌ات اطمینان داشته باشم. من پود باشم تا وقتی خدایمان برای محکم کردن گره‌ها شانه می‌زند، این من باشم که ضرب شانه‌ها را تحمل می‌کنم. بیا محکم بر هم گره بخوریم. بیا نگذاریم هر کس و ناکسی پا بر روی قالی‌مان بگذارد... من از قالی‌های خاک گرفته بیزارم.

بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که فرش بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است.بته جغه‌ها نیز از عناصر تزئینی فرش ایرانی هستند که ریشه‌ای بسیار غنی و پیچیده دارند و به عنوان نمادی از شعله آتش، میوه، درخت کاج، سروی خمیده، مرغی که سر درسینه فرو برده، زاهدان ماد و یا زنی که چادر به سر دارد و سر در گریبان فرو برده است در هنر ایران‌زمین مطرح‌اند.

فرش کد 73000 گردویی نیز همچون دیگر فرش‌های ساخته شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی ساخته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند.

دیگر رنگ های زمینه در این نقشه کد 73000 کرم و کد 73000 آبی می باشند.

 
جزئیات فنی
تولید کنندهفرش نگین مشهد
تراکم عرضی700 شانه
تراکم طولی3000
رنگ زمینهگردویی
تعداد رنگ10 رنگ
جنس نخ خاب100% اکریلیک هیت ست شده بایر آلمان
درجهیک

نوشتن دیدگاه

فرش نگین مشهد طرح 73000 گردویی

هفتصد شانه ده رنگ تراکم 3000

رنگ: گردویی

نوشتن دیدگاه

 
راهنمای لکه زدایی از فرش

راهنمای لکه زدایی از فرش

 
اصول نگهداری از فرش

راهنمای نگهداری از فرش

مقایسه 0