فرش نگین مشهد طرح 70003 سورمه ای

جدید

هفتصد شانه ده رنگ تراکم 2550

رنگ: سورمه ای

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

1,433,608 تومان

1,629,100 تومان

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
موجود

- +

 
بررسی تخصصی

کد 70003 را می‌توان باغچه‌ای از گل‌های رز رنگارنگ دانست که می‌تواند حال و هوایی زیبا به هر خانه‌ای بدهد. نقشه‌ای خاص که با گل‌های لاله و نقوش اسلیمی نیز آذین شده است و وجود ده رنگ زیبا و متفاوت در آن، جلوه خاصی به آن بخشیده. رنگ زمینه سورمه‌ای آن نشان دهنده‌ی آرامش کامل است. اندیشیدن درباره این رنگ، از یک تاثیر آرام بخش در سیستم اعصاب مرکزی برخوردار است. فشار خون، نبض و تنفس را کاهش می‌دهد، در حالی که مکانیسم‌های خود محافظ را برای تجدید نیروی موجود زنده فعال می‌نماید. بدن انسان خود را با آرامش و تجدید قوا تطبیق می‌دهد، به طوری که در هنگام بیماری و خستگی نیاز به این رنگ بیشتر می‌شود.

اگر لوازم دکور منزلتان از رنگ‌های روشن تشکیل شده‌اند یا خانه‌ای روشن دارید که برایتان یکنواخت و خسته کننده شده است، می‌توانید از این رنگ بهره ببرید. البته نکاتی مانند مساحت فضا و سبک‌های دکوراسیونی را هم در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید كه رنگ‌های تیره ارتفاع اتاق را كم‌تر و رنگ‌های روشن ارتفاع اتاق را بیش‌تر به نظر می‌رسانند.


فرش نگین مشهد کد 70003 سورمه ای


قالی را بنگر چه زیباست تار و پودش را بنگر،چه نقش‌ها و چه رنگ‌هایی، گویی رازها دارد در دل خود، راز زندگی و راز عشق، گره خورده تار و پودشدر خامه‌های رنگارنگ،نقش گل و جنگل و ترنج،سرخ و سپید و سبز رنگ،با نگاهش آواز بلبل و قمری فراوان سر می‌دهد، جاناندارد در این دل خود،هزاران چشمه و رود، گویی نشان جاودان زندگیست، گویی گذر عمر نقش خورده در ار و پود این قالی. وقتی آفتاب روی گل‌ها و ترنج‌های قالی می‌تابد و آن‌ها را به وجد می‌آورد خیال می‌کنی که گل‌های قالی با نور خورشید به رقض در می‌آیند و رنگ‌های سفید و آبی‌شان در هم می‌آمیزند.

بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که قالی بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است. 

کد 70003 نیز همچون دیگر فرش‌های ساخته شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی ساخته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند. در ویدئوی زیر نیز می توانید این فرش را مشاهده نمایید.

 دیگر رنگ های زمینه در این نقشه کد 70003 کرم و کد 70003 آبی می باشند.


 
جزئیات فنی
تولید کنندهفرش نگین مشهد
تراکم عرضی700 شانه
تراکم طولی2550
رنگ زمینهسورمه ای
تعداد رنگ10 رنگ
جنس نخ خواب100% اکریلیک هیت ست شده بایر آلمان
درجهیک

نوشتن دیدگاه

فرش نگین مشهد طرح 70003 سورمه ای

هفتصد شانه ده رنگ تراکم 2550

رنگ: سورمه ای

نوشتن دیدگاه

 
راهنمای لکه زدایی از فرش

راهنمای لکه زدایی از فرش

 
اصول نگهداری از فرش

راهنمای نگهداری از فرش

مقایسه 0