فرش نگین مشهد طرح 70003 آبی

جدید

هفتصد شانه ده رنگ تراکم 2550

رنگ: آبی

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

1,433,608 تومان

1,629,100 تومان

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
موجود

- +

 
بررسی تخصصی

کد 70003 یکی از نقشه‌هایی است که علاقه‌مندان زیادی را به خود جلب کرده است. عنصر اصلی را در طراحی نقشه آن، گل های رز تشکیل می‌دهند که با تنوع رنگ بالایی طراحی شده‌اند.  رنگ‌بندی هنرمندانه گلبرگ‌های آن به گونه‌ای است که باعث شده همچون فرش‌های نقش برجسته به نظر برسد. گل‌های لاله و شاخ و برگ‌های اسلیمی از دیگر مشخصه‌های این نقشه می‌باشند. علاوه بر این از یک رنگ زمینه آبی دلنشین نیز برخوردار است. آبی یک رنگ معنوی است. خواص روانی مثبت این رنگ ایجاد اعتماد، بهره وری، آرامش، وظیفه، ارتباط، منطق، انعکاس و آرامش و همچنین خنکی است. در رنگ آميزي بناها، اتاق‌هاي کوچک و باريک را به رنگ آبي در مي‌آورند تا بزرگ‌تر و بازتر جلوه کند. تمام طیف‌های رنگ آبی به شدت با سفید هماهنگ و متناسب هستند و در کنار هم فضای زیبایی ایجاد  می‌کنند.  یکی دیگر از رنگ‌های زیبا در کنار آبی، رنگ زرد است .


فرش نگین مشهد کد 70003 آبی


زندگی مثل بافتن یک فرش پر نقش و نگارست که هر روزش به گره‌ای می‌ماند که سه نخ صبح و ظهر و شب عمود شده بر یک دار بزرگ را به هم گره می‌زند. و ما به وسیله گذران عمر آن‌ها را به هم پیوند زده یک روز زندگی می‌خوانیم و در آخر با شانه قالیبافی گره‌ها را محکم می‌کنیم و به ردیف دیگر رفته و آنرا روزی دیگر می‌نامیم. پس اگر امروز از هر گره‌ای که میزنی لذت نبری و برای لذت بردن از زندگی منتظر باشی تا یک روز بافتن قالی‌ات تمام شود آن روز دیر یا زود خواهد رسید ولی تو هرگز فرصت لذت بردن از زندگی را نخواهی یافت زیرا که قالی بافته شده را بلافاصله از دار قالی پایین کشیده و بیرون خواهند برد و تو دیگر هرگز آن را نخواهی دید و آنگاه با خودت می‌اندیشی که آیا به راستی این دار قالی بود یا دار فانی؟

شاید اگر قبل از تجربه باور می‌کردیم که قالی زندگی را فقط یک بار می‌توان بافت آن را زیباتر می‌بافتیم. شاید اگر باور می‌کردیم که قالی زندگی امروز ما بر کف دالان‌های تاریخ فردا انداخته خواهد شد تا آیندگان بر روی آن قدم بزنند آن را محکم‌تر می‌بافتیم. شاید اگر باور می‌کردیم که گره‌های صبح و ظهر و شب زندگی امروزمان را در موزه تاریخ فردا به نمایش خواهند گذاشت هنرمندانه‌تر می‌بافتیم. چه حقیقت ساده‌ایست که یکبار بیشتر زندگی نخواهیم کرد. و چه مشکل پیچیده ایست که چنین حقیقتی را هر چند که می‌پذیریم ولی نادیده می‌گیریم.

بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که قالی بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است. 

کد 70003 نیز همچون دیگر فرش‌های ساخته شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی ساخته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند. دیگر رنگ های زمینه در این نقشه کد 70003 کرم و کد 70003سورمه ای می باشند.


 
جزئیات فنی
تولید کنندهفرش نگین مشهد
تراکم عرضی700 شانه
تراکم طولی2550
رنگ زمینهآبی
تعداد رنگ10 رنگ
جنس نخ خواب100% اکریلیک هیت ست شده بایر آلمان
درجهیک

نوشتن دیدگاه

فرش نگین مشهد طرح 70003 آبی

هفتصد شانه ده رنگ تراکم 2550

رنگ: آبی

نوشتن دیدگاه

 
راهنمای لکه زدایی از فرش

راهنمای لکه زدایی از فرش

 
اصول نگهداری از فرش

راهنمای نگهداری از فرش

محصولات بازدیدشده

مقایسه 0