انتخاب بر اساس رنگ زمینه 

صد و پنجاه سال پیش، ادگار آلن پو شاعر و نویسنده مشهور آمریکایی نوشت: «روح یك خانه فرش است.» گفته او به این معنی است كه فرش اساس طراحی خانه است و همه چیز به دنبال آن می‌آید. وقتی فرشی را برای یك اتاق انتخاب می‌كنید، چیدمان كلی اتاق را تعیین كرده‌اید، وقتی فرش یا فرش‌هایی را برای یك اتاق انتخاب می‌كنید، در واقع رنگ‌های اصلی آن اتاق را نیز تعیین كر...

بیشتر
 • فرش های زمینه آبی
  فرش های زمینه آبی

  فرش‌هایی با رنگ زمینه زمینه آبی می‌توانند باعث ایجاد محیطی گرم، صمیمی و آرامش بخش شوند. آبی، رنگ آسمان و اقيانوس و یکی از پرطرفدارترین رنگ‌هاست. آبی رنگی از ذهن بوده و اساسا رنگی تسکین دهنده است. آبی، رنگ صلح و آرامش است و سبب می‌شود بدن مواد شيميایی آرامش بخش توليد کند. آبی پررنگ محرک تفکر روشن است و آبی کمرنگ باعث آرامش ذهن بوده و به سکوت دعوت می‌کند. بارها و بارها در پژوهش‌ها رنگ آبی، رنگ مورد علاقه در جهان بوده با این حال، این رنگ را در زمره رنگ‌های سرد طبقه بندی می‌شود، به همین خاطر استفاده بیش از حد آن در محیط می‌تواند باعث کسالت شود. فرش‌هایی با رنگ زمینه آبی به شدت با اجزای دکوراسیونی سفید رنگ هماهنگ و متناسب هستند و در کنار هم فضای زیبایی ایجاد می‌کنند. یکی دیگر از رنگ‌های زیبا در کنار آبی، رنگ زرد است .

 • فرش های زمینه کرم
  فرش های زمینه کرم

  رنگ کرم به هیچ وجه چشم را آزار نداده و باعث آرامش و تسكین چشم نیز می شود و در عین حال برای خانه رنگی بسیار شیك به شمار می رود. فرش‌هایی با رنگ زمینه کرم در هر محیطی کاربرد دارند چرا که می توانند به عنوان رنگ تکميلی در کنار هر رنگی استفاده شوند، به همين دليل برای هر اتاقی از خانه مناسب هستند. این در حالی است که بهترین گزینه برای هرچه زیباتر شدن چیدمان دکوراسیون داخلی یک آپارتمان کوچک، بازی با رنگ‌های روشن مانند کرم است. علاوه بر این استفاده از فرش‌هایی با رنگ زمینه کرم، که رنگی خنثی به شمار می‌رود باعث می‌شود بتوانید به راحتی، رنگ دیگر اجزای دکور منزلتان را با آن هماهنگ کنید.

 • فرش های زمینه سورمه ای
  فرش های زمینه سورمه ای

  فرش‌هایی با رنگ زمینه سورمه‌ای نوید بخش آرامش می‌باشند و تاثیر مثبت آن‌ها در ایجاد آرامش و رفع خستگی قابل ملاحظه است. رنگ سورمه‌ای با تاثیر بر فیزیولوژی بدن، فشار خون، نبض و تنفس را کاهش می‌دهد، در حالی که مکانیسم‌های خود محافظ برای تجدید نیروی بدن را فعال می‌نماید. به یاد داشته باشید، این رنگ در زمره رنگ‌های سرد طبقه بندی می‌شود، به همین خاطر استفاده بیش از حد آن در محیط می‌تواند باعث کسالت شود. ترکیب رنگ سورمه‌ای با رنگ‌های روشن مانند سفید می‌تواند بسیار زیبا، آرامش بخش و مدرن شود. استفاده از فرشهایی با رنگ زمینه سورمه ای در فضاهایی که از نور کافی برخورداند و یا زمانی که دیگر اجزای دکور از رنگ‌های روشن باشند بسیار زیبا خواهد بود.

 • فرش های زمینه گردویی
  فرش های زمینه گردویی

  رنگ‌های تيره برای ايجاد فضايی دنج و صميمی مناسب هستند. بنابراين چنانچه می‌خواهيد اتاق خواب يا فضای کنار شومينه‌تان را به محيطی دلچسب و امن تبديل کنيد، بهترين گزينه استفاده از اين دسته از رنگ‌ها می‌باشد. يک فرش ايرانی با رنگ‌های گرم می‌تواند فضايی بی روح و سرد را به محيطی آرامش بخش تبديل کند. رنگ گردویی، حس گرما، محبت، آسایش و امنیت را به ذهن متبادر می‌سازد. اين رنگ نشان دهنده‌ي سادگي و صفا و آرامش است و حس صميمت را به وجود می‌آورد رنگ گردویی رنگي گرم و راحت است كه به محيط خانه آرامش مي‌دهد و حس گرما ، محبت ، آسايش و امنيت را به وجود مي‌آورد. برای مثال در یك اتاق شمالی و بی روح، حضور رنگ گردویی روشن احساس آرامش و راحتی را به آن اتاق می‌بخشد و یا در یك اتاق جنوبی یا آفتاب گیر، به كار بردن یك گردویی تیره می‌تواند جلوه بی‌نظیری داشته باشد.

   

 • فرش های زمینه لاکی
  فرش های زمینه لاکی

  لاکی (قرمز) پرشورترین و تندترین رنگ است که سبب سریع‌تر شدن ضربان قلب و تنفس می‌شود. قرمز همچنين رنگ عشق است. رنگ قرمز جلب توجه می‌کند و معمولاً در دکوراسيون برای تاکيد مورد استفاده قرار می‌گيرد. این رنگ این ویژگی را دارد که نزدیک‌تر از آن چیزی که هست به نظر می‌آید. رنگ قرمز تنها براي زير پا و به عنوان فرش بسيار خوب مي‌باشد. طراحان داخلي توصيه مي‌كنند در فضاهاي كوچك از مقدار كمتري قرمز استفاده كنيد زيرا در غير اين صورت آن فضا كوچك‌تر به نظر‌ مي‌‌رسد. رنگ قرمز به فضاي يك اتاق‌نشيمن عمق مي‌دهد. گرما‌بخشي نيز از ساير ويژگي‌هاي اين رنگ زيبا مي‌باشد، از اين رو استفاده از آن در اتاق‌هاي رو به شمال كه آفتاب گير نيستند بسيار موثر و مناسب مي‌باشد. رنگ قرمز هم چنين رنگي بسيار مناسب براي راهروهاي داخلي و هال است. قرمز و سفيد از تركيبات كلاسيك و بسياز زيبا هستند. سفيد قرمز را تعديل مي‌كند. به تركيب قرمز و سفيد مي‌توان رنگ‌هاي روشن ديگري را نيز از از قبيل نارنجي، صورتي، سبز ليمويي و هم‌چنين ارغواني و آبي‌روشن را نيز اضافه كنيد كه تركيب رنگي بسيار دوست داشتني را خلق مي‌كنند و البته باب طبع كودكان هم هستند. شما مي‌توانيد در اتاق بازي كودكان از اين تركيب رنگي استفاده كنيد.

در صفحه
نمایش 1 - 40 از 530 آیتم
نمایش 1 - 40 از 530 آیتم

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد
مقایسه 0