تاریخ انتشار: 95-11-28 17:11:48 پنج شنبه
نمایش: (4945)

2 روش ساده برای تشخیص اصل بودن فرش که باعث میشود سرتان کلاه نرود

امروزه در بازار فرش ماشینی، محصولات فروانی با نام هایی مشابه برندهای برتر و شناخته شده، تولید و روانه بازار می‌شوند که باید هنگام خرید فرش به این نکته توجه فراوانی داشت. در این مقاله به روش‌هایی برای تشخیص تولید کننده اصلی فرش‌های ماشینی اشاره خواهم کرد امیدوارم مطالب گویا و روشن باشد. اگر باز هم سوالی داشتید می توانید در قسمت نظرات مطرح نمایید.

 

برچسب پشت فرش

اولین و مهم‌ترین روش تشخیص تولید کننده واقعی یک فرش، دقت در برچسب پشت آن می‌باشد. در این برچسب‌ها معمولا نام و علامت تجاری (لوگو) تولید کننده و مشخصاتی از قبیل کد طرح (نقشه) فرش، تراکم طولی و عرضی آن، تعداد رنگ فرش، جنس الیاف، علامت استاندارد و ... در آن ذکر می‌شود. در این بخش به تشابه اسمی تولید کنندگان که در مقاله هشدار مهم در هنگام خرید فرش ماشینی به آن اشاره کردیم توجه ویژه ای داشته باشید تا دچار اشتباه نشوید.

در مورد فرش‌های مشهد، نگین مشهد، زمرد مشهد، پرشین مشهد ذکر این نکته ضروری است که طرح و نقشه فرش تنها با یک کد عددی مشخص می‌شود و هیچ‌گونه اسم دیگری ندارد پس اگر فرشی با اسامی از قبیل طرح کهکشان، طرح یلدا، طرح ارغوان و ... به عنوان فرش مشهد یا نگین مشهد یا زمرد مشهد به شما معرفی شد قطعا بدانید آن محصول متعلق به این تولید کنندگان نیست و توسط برندهای مشابه تولید شده است. در تصویر زیر نمونه برچسب‌های فرش نگین مشهد را مشاهده می‌نمایید.


 برچسب فرش نگین مشهد

علامت تجاری تولید کننده (لوگو)

دومین راه شناخت محصولات اصلی تولیدکنندگان برتر فرش ماشینی آشنایی با علامت تجاری (لوگو) این تولیدکنندگان می‌باشد، البته این علامت هم معمولا بر روی برچسب پشت فرش درج می‌شود. در ادامه می‌توانید علامت تجاری تولیدکنندگانی که محصولاتشان در بازار الکترونیک فرش مشهد عرضه می‌شود را مشاهده نمایید. در این بخش هم نسبت به تشابه علائم تجاری تولید کنندگان توجه لازم را داشته باشید.

فرش مشهد

فرش زمرد مشهدعلاوه بر موارد ذکر شده، دقت کنید بر روی برچسب پشت فرش آدرس کارخانه درج شده و آدرس ذکر شده نیز در شهر مشهد و شهرک های صنعتی اطراف آن باشد. وجود علامت استاندارد و همچنین علامت شرکت درالون آلمان نیز از دیگر مواردی است که علاوه بر موارد فوق باید به آن ها توجه داشته باشید.

(1)
  • تقدیر ملک میرزایی 1396-02-30

    من فرشی خریدم بااین مشخصات نمیدانم اصلی است یانه طرح 10003ابعاد3/4رنگ گردویی تراکم گره درمترمربع1000000تعدادشانه 1000شانه 10رنگ تراکم پوددرمتر3000جنس نخ تار100/پلی استرجنس نخ پود100/پنبه درجه 1سریال 5916604002

    پاسخ مدیر:

    سلام. حتما به برجسب پشت فرش دقت کنید که اسم تولید کننده صحیح باشه (بدون پسوند و پیشوند) و علامت تجاری تولید کننده (لوگو) مطابق همون جیزی باشه که در بالا تصویرش هست. دقت کنید آدرس کارخونه هم مشهد باشه نه شهرهای دیگه مثل مشهد اردهال!. اگر بازهم نتونستید مطمئن بشید تصویر برجسب و خود فرش رو بفرستید تا پاسخ دقیق تر بدم

دیدگاه خود را بنویسید
*
*