فرش ماشینی نگین مشهد طرح 28010 سورمه ای

جدید

فرش ماشینی نگین مشهد طرح کد 28010 سورمه ای از مجموعه محصولات پانصد شانه بوده که دارای تراکم طولی 1000 می باشد. این محصول هشت رنگ بوده و 100% اکریلیک بایر آلمان می باشد. برای آگاهی از موجودی قالیچه و کناره های این طرح می توانید با ما در تماس باشید.

جزییات بیشتر

6,905,700 تومان

7,673,000 تومان

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
این محصول در انبار موجود نیست
 
بررسی تخصصی

کد 28010 با وجود این‌که که در زمره فرش‌های 500 شانه نگین مشهد قرار دارد اما از یک نقشه بسیار ظریف و ریزبافت برخوردار است. فرشی از دسته فرش‌های ترنج دار که با گل و گلدان و پروانه آذین شده و لچکی‌هایی که در چهارگوشه قرارگرفته و با چهار شمسه بسیار زیبا تزئین شده است. طرح لوزی‌های میانه فرش نیز باعث شده در عین ریزبافتی از بزرگ‌نمایی نیز برخوردار باشد. رنگ سورمه‌ای زمینه آن نشان دهنده‌ی آرامش کامل است. اندیشیدن درباره این رنگ، از یک تاثیر آرام بخش در سیستم اعصاب مرکزی برخوردار است. فشار خون، نبض و تنفس کاهش می‌دهد، در حالی که مکانیسم‌های خود محافظ برای تجدید نیروی موجود زنده را فعال می‌نماید. بدن انسان خود را با آرامش و تجدید قوا تطبیق می‌دهد، به طوری که در هنگام بیماری و خستگی نیاز به این رنگ بیشتر می‌شود. از نظر روانشناسی، گرایش به حساس بودن و سهولت دل آزرده شدن نیز افزایش می‌یابد. 


فرش نگین مشهد کد 28010


زندگی مثل بافتن یک فرش پر نقش و نگارست که هر روزش به گره‌ای می‌ماند کهسه نخ صبح و ظهر و شب عمود شده بر یک دار بزرگ را به هم گره می‌زند. و ما به وسیله گذران عمر آن‌ها را به هم پیوند زده یک روز زندگی می‌خوانیم و در آخر با شانه قالیبافی گره‌ها را محکم می‌کنیم و به ردیف دیگر رفته و آنرا روزی دیگر می‌نامیم. پس اگر امروز از هر گره‌ای که میزنی لذت نبری و برای لذت بردن از زندگی منتظر باشی تا یک روز بافتن قالی‌ات تمام شود آن روز دیر یا زود خواهد رسید ولی تو هرگز فرصت لذت بردن از زندگی را نخواهی یافت زیرا که قالی بافته شده را بلافاصله از دار قالی پایین کشیده و بیرون خواهند برد و تو دیگر هرگز آن را نخواهی دید و آنگاه با خودت می‌اندیشی که آیا به راستی این دار قالی بود یا دار فانی؟

شاید اگر قبل از تجربه باور می‌کردیم که قالی زندگی را فقط یک بار می‌توان بافت آن را زیباتر می‌بافتیم. شاید اگر باور می‌کردیم که قالی زندگی امروز ما بر کف دالان‌های تاریخ فردا انداخته خواهد شد تا آیندگان بر روی آن قدم بزنند آن را محکم‌تر می‌بافتیم. شاید اگر باور می‌کردیم که گره‌های صبح و ظهر و شب زندگی امروزمان را در موزه تاریخ فردا به نمایش خواهند گذاشت هنرمندانه‌تر می‌بافتیم. چه حقیقت ساده‌ایست که یکبار بیشتر زندگی نخواهیم کرد. و چه مشکل پیچیده ایست که چنین حقیقتی را هر چند که می‌پذیریم ولی نادیدهمی‌گیریم.

بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که قالی بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است. 

کد 28010 نیز همچون دیگر فرش‌های ساخته شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی ساخته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند. ویدئوی زیر این فرش را به نمایش می گذارذ.

 
جزئیات فنی
تولید کنندهفرش نگین مشهد
تراکم عرضی500 شانه
تراکم طولی1000
رنگ زمینهسورمه ای
تعداد رنگ8 رنگ
جنس نخ خاب100% اکریلیک هیت ست بایر آلمان
درجهیک
 
اصول نگهداری از فرش

 
راهنمای لکه زدایی از فرش

نوشتن دیدگاه

فرش ماشینی نگین مشهد طرح 28010 سورمه ای

فرش ماشینی نگین مشهد طرح کد 28010 سورمه ای از مجموعه محصولات پانصد شانه بوده که دارای تراکم طولی 1000 می باشد. این محصول هشت رنگ بوده و 100% اکریلیک بایر آلمان می باشد. برای آگاهی از موجودی قالیچه و کناره های این طرح می توانید با ما در تماس باشید.

نوشتن دیدگاه

 
دیدگاه‌ها(1)
1397-06-03

فرش نگین مشهد طرح 28010 سورمه ای

عالی

  • آیا این نظریه برای شما مفید بود؟
  • (0) (0)

نظر شما درباره کیفیت این محصول و قیمت آن در ایفرش چیست؟

منو

مقایسه 0