0 رای   - 

فرش نگین مشهد طرح 1004 آبی

هزار شانه هشت رنگ تراکم 3000

رنگ: آبی

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
موجود
2,450,000 تومان
تخفیف 15% درصد
2,082,500 تومان

ارسال رایگان تا درب منزل
ارسال رایگان تا درب منزل
سفارشات بیش از 200 هزار تومان
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن
ضمانت اصل بودن تمامی محصولات
7 روز ضمانت تعویض
7 روز ضمانت تعویض
در صورت معیوب بودن محصول

اطلاعات بیشتر

کد 1004 از دسته فرش های هزار شانه نگین مشهد، یک نمونه دیگر از طرح‌های لچک و ترنج است که همچون دیگر نقشه‌های امروزی، فاصله بین ترنج لچکی‌ها، از گل‌های ریز بافت و پر نقش و نگار پر شده است. در میانه این فرش می‌توان ترکیب زیبا و متوازنی از اشکال هندسی دایره، مربع و هشت ضلعی را مشاهده نمود که هریک همچون قابی زیبا گل‌های میانه قالی را در برگرفته‌اند. در ورای آن‌ها نقشی از گل انار به چشم می‌خورد که نمادی از میوه‌های بهشتی است و همانند تاجی بر سر خورشید نشسته است. رنگ بندی هر لایه به گونه‌ای است که به خوبی آن را از لایه بعد متمایز می‌سازد تا هر لایه به طور مجزا زیبایی خود را به نمایش بگذارد پس اگر محیط وسیع یا دکور خلوتی دارید گل‌های تو در تو و ظریف این فرش به شلوغ‌تر نشان دادن محیط شما و ایجاد یک محیط گرم و دنج کمک خواهد کرد. همچنین رنگ زمینه آبی آن آرامش و صمیمیت را پس از یک روز کاری سخت به شما هدیه خواهد کرد. نور آبی می‌تواند در درمان گلو درد، سرماخوردگی، رماتیسم مفصلی، سرطان، بیماری‌های پوستی، اعصاب وکاهش گرفتگی سرخ رگ‌ها اثر گذار باشد . نور آبی دافع حشرات است اما برای بیماران افسرده اصلا مناسب نیست.

فرش ایرانی چنان در ذهن مردمان این مرز و بوم نقش بسته که خود دریچه‌ای شده برای نگرش به زندگی، آری زندگی مثل بافتن یک فرش پر نقش و نگارست که هر روزش به گره‌ای می‌ماند کهسه نخ صبح و ظهر و شب عمود شده بر یک دار بزرگ را به هم گره می‌زند. و ما به وسیله گذران عمر آن‌ها را به هم پیوند زده یک روز زندگی می‌خوانیم و در آخر با شانه قالیبافی گره‌ها را محکم می‌کنیم و به ردیف دیگر رفته و آنرا روزی دیگر می‌نامیم. پس اگر امروز از هر گره‌ای که میزنی لذت نبری و برای لذت بردن از زندگی منتظر باشی تا یک روز بافتن قالی‌ات تمام شود آن روز دیر یا زود خواهد رسید ولی تو هرگز فرصت لذت بردن از زندگی را نخواهی یافت زیرا که قالی بافته شده را بلافاصله از دار قالی پایین کشیده و بیرون خواهند برد و تو دیگر هرگز آن را نخواهی دید و آنگاه با خودت می‌اندیشی که آیا به راستی این دار قالی بود یا دار فانی؟

شاید اگر قبل از تجربه باور می‌کردیم که قالی زندگی را فقط یک بار می‌توان بافت آن را زیباتر می‌بافتیم. شاید اگر باور می‌کردیم که قالی زندگی امروز ما بر کف دالان‌های تاریخ فردا انداخته خواهد شد تا آیندگان بر روی آن قدم بزنند آن را محکم‌تر می‌بافتیم. شاید اگر باور می‌کردیم که گره‌های صبح و ظهر و شب زندگی امروزمان را در موزه تاریخ فردا به نمایش خواهند گذاشت هنرمندانه‌تر می‌بافتیم. چه حقیقت ساده‌ایست که یکبار بیشتر زندگی نخواهیم کرد. و چه مشکل پیچیده ایست که چنین حقیقتی را هر چند که می‌پذیریم ولی نادیدهمی‌گیریم.

بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که قالی بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است . 

کد 1004 نیز همچون دیگر فرش‌های ساخته شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی ساخته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند. در ویدئوی زیر میتوانید این فرش را مشاهده کنید.

 دیگر رنگ های زمینه موجود در این نقشه کد 1004 سورمه ای و کد 1004 کرم می باشند.


ویژگی ها

سایر مشخصات محصول

تولید کننده : فرش نگین مشهد
تراکم عرضی : 1000 شانه
تراکم طولی : 3000
رنگ زمینه : آبی
تعداد رنگ : 8 رنگ
جنس نخ خواب : 100% اکریلیک هیت ست شده بایر آلمان
درجه : یک

دیدگاه کاربران
0

هیچ نظری ارسال نشده