4 نوع فرش ماشینی موجود در بازار و تفاوت آنها با یکدیگر را بهتر بشناسید

توسط 200637
دوست داشتن8

سلام، من سید مصطفی حسینی هستم و در این مقاله قصد دارم به معرفی و مقایسه انواع فرش ماشینی از لحاظ جنس و ماهیت الیاف بپردازم، در ادامه در مورد انواع فرش های ماشینی از لحاظ شانه و تراکم و مقایسه آنها با یکدیگر به مطالبی اشاره خواهم کرد و نیز در مورد بهترین فرش ماشینی و گرانترین فرش ماشینی ایران سخن خواهم گفت، در بخش نظرات نیز در مورد بهترین برند فرش ماشینی کشور توضیحات مبسوطی داده ام. امیدوارم با مطالعه این مقاله بتوانید یک انتخاب مناسب و مطلوب داشته باشید.

یکی از نکات مهمی که باید قبل از خرید فرش ماشینی از آن آگاه باشید، آشنایی با انواع فرش‌های ماشینی موجود در بازار است. فرش‌های ماشینی را می‌توان از لحاظ جنس الیافی که از آن تولید می‌شوند در چهار دسته عمده طبقه بندی کرد که عبارتند از فرش‌های ماشینی پشمی، فرش‌های ماشینی اکریلیک، فرش‌های ماشینی پلی استر و فرش‌های ماشینی پلی پروپیلن در ادامه به بررسی این الیاف و مقایسه آن‌ها با هم می‌پردازم.

 

انواع نخ‌های مورد استفاده در تولید فرش ماشینی

به طور کلی هر فرشی از سه نوع تخ تشکیل می‌شود: نخ پرز، نخ تار و نخ پود.

1- نخ پرز يا نخ خاب فرش

از این نخ جهت بافت گره‌هاي رنگ استفاده مي‌شود به این صورت كه به دور نخ پود به صورت گره و يا به شكل U قرار مي‌گيرد و چندين نوع مي‌باشد:

الف) نخ اكريليك صددرصد خالص

ب) مخلوط نخ اكريليك و پلي پروپيلن: كه به صورت مخلوطي از الياف اكريليك و پلي پروپيلن ريسيده مي‌شود.

ج) صددرصد پلي پروپيلن (p.p يا بي.سي.اف (B.C.F))

د) پلی استر یا ابریشم مصنوعی

2- نخ تار فرش

اين نخ به صورت مخلوط پنبه پلي استر ريسيده مي شود، كيفيت الياف مصرفي و نوع ريس آن عامل مهمي در دوام و زيبايي فرش است. اين نوع نخ ها بيشتر در فرش هاي اكريليك مصرف مي‌شود اما در قالي‌هاي پلي پروپيلن و BCF، نخ تار از همان جنس نخ پرز (يعني نخ BCF) استفاده مي‌شود که علت آن ارزان‌تر بودن این نوع نخ‌ها می‌باشد.

3- نخ پود

که در فرش‌های پشمی و اکریلیکی 100 درصد پنبه می‌باشد.

اما در نهایت باید دانست مهم‌ترین عامل درتعیین کیفیت و عمر فرش همان نخ پرز است که یا از جنس اکریلیک است، یا پلی پروپیلن(BCF)، یا مخلوطی از این دو و یا پلی استر.

 

مقایسه فرش‌های اکریلیک با دیگر انواع فرش ماشینی

حال به بررسی تفاوت فرش های ماشینی ۱۰۰درصد اکریلیک با فرش‌های درصد دار(که ترکیبی از اکریلیک با BCFهستند) یا فرش‌های کاملا BCF و فرش‌های پلی استر می‌پردازم.

از لحاظ دوام و طول عمر، فرش‌های اکریلیک نسبت به فرش‌های BCF، درصد دار و پلی استر، از طول عمر بیشتری برخوردار می‌باشند این فرش‌ها برای مدت طولانی حتی تا بیش از ۳۰۰ سال قابل نگهداری و استفاده هستند ولی فرش‌های BCF و پلی استر عمر کوتاهی دارند و در زمان بسیار کوتاهی نرمی و لطافت خود را از دست خواهند داد.

از لحاظ کوتاه شدن (آبرفتگی)، به مرور زمان بر اساس مدت مورد استفاده قرار گرفتن یا همان پا خوردگی، تغییر فرش‌های اکریلیک بسیار کم یا ناچیزی می‌باشد که به حساب نمی‌آید ولی در دیگر انواع فرش ماشینی، این موضوع به شکل ملموسی قابل مشاهده است به طوری که بعد از مدتی شاهد کج یا کوتاه شدن قد یا پهنای فرش خواهیم بود.

از لحاظ شستشو و در معرض نور قرار گرفتن در فرش‌های اکریلیک شاهد هیچ گونه تغییری نمی‌باشیم ولی این مورد در فرش‌های BCF، مخلوط و پلی استر بالعکس می‌باشد که باعث می‌شود جلوه و زیبایی فرش در زمان کوتاهی از بین برود

فرش‌های اکریلیک از مقاومت بالایی در برابر گرمای مستقیم برخوردار می باشند به طوری که یکی از ویژگی‌هایی که فرش اکریلیک را از سایر فرش‌ها متمایز می‌کند تست گرما می‌باشد به طوریکه می توان اتوی داغ را روی فرش گذاشته بدون تغییر برداشت ولی در الیاف BCF و پلی استر، فرش‌ها براثر قرار گرفتن در برابر گرما دچار سوختگی و فرورفتگی شده و فرش ازبین می‌رود.

از لحاظ سایش، فرش اکریلیک دچار تغییر نمی‌شود ولی BCF و پلی استر دچار خوردگی یا پوسدگی به مرور زمان می‌شوند.

از لحاظ زیبایی در طول زمان، فرش اکرلیک قابل قیاس با فرش‌های درصد دار یا BCF و پلی استر نمی‌باشد.

اما از معایب فرش‌های اكريليك می‌توان به این مورد اشاره کرد که در کوتاه مدت جذب طبیعت نمي‌شوند ولي ‏BCF‏ و پلی استر به مرور پودر شده و در فضا پراكنده و در طبيعت جذب مي‌گردد

بر اساس آمار مجله Fiber Year، تولید الیاف اکریلیک در سال ۲۰۱۳ میلادی 9.1 درصد و تولید الیاف پلی استر 6.7 درصد به نسبت سال ۲۰۱۲ رشد داشته‌اند. در حال حاضر در کشور آلمان شرکت درالون در سال 170 تن الیاف اکریلیک تولید می‌کند که از انواع ظریف‌تر آن جهت مصرف پوشاک بچه‌گانه و مخصوصا لباس عروسک‌ها استفاده می‌شود. این درحالی است که اخیرا عده‌ای به ویژه در فضاهای مجازی این‌گونه شایع کرده‌اند که الیاف اکریلیک سمی است! آیا به واقع در اروپا اجازه می‌دهند لباس کودک و عروسک که ممکن است حتی در هنگام بازی در دهان کودک قرار بگیرند از الیاف سمی تولید شوند؟! جهت یادآوری باید گفت به علت پرز دهی که فرش‌های اکریلیک در هفته‌های اولیه دارند، تنها ممکن است در برخی افراد که مبتلا به حساسیت هستند موجب تشدید آن شوند.

 

ویژگی‌ها و کاربرد فرش‌های پلی‌استر و BCF

اما از مزایای الیاف پلی‌پروپیلن (BCF)و پلی‌استر می‌توان به رنگ‌پذیری بسیار خوب آن‌ها اشاره کرد. به همین دلیل هزینه‌ی رنگ‌آمیزی آن‌ها کمتر از سایر الیاف و تنوع رنگ‌های آن نیز بیشتر است و نسبت به الیاف اکریلیک و پشم ارزان قیمت تر نیز هستند.

از دیگر مزایای فرش های BCFمی‌توان به عدم جذب رطوبت در آنها اشاره کرد. به همین دلیل برای استفاده در محل‌های پر رطوبت مناسب است. فرش پلی‌پروپیلن و پلی استر چنانچه شسته شود یا مرطوب شود، در زمان کوتاهی خشک خواهد شد.

دیگر مزیت فرش‌های پلی استر، حالت پیوسته این الیاف است که سبب می‌شود این نوع فرش مانند پشم و اکریلیک پرزدهی نداشته باشد.

یکی از معایب این نوع فرش‌ها، قابلیت جذب آلودگی‌ها است. آلودگی‌های مختلف با پایه‌ی روغنی پس از جذب شدن به الیاف فرش به سختی قابل شستشو خواهند بود. ولی آلودگی‌های قابل حل در آب به آسانی از روی فرش پاک خواهند شد.

با توجه به مطالب گفته شده در این نوع فرش، استفاده از فرش‌های پلی‌پروپیلن و پلی استر در فضاهای باز، استخرها، اتاق کودک، آشپزخانه و سایر محل‌هایی که نخواهید برای کفپوش کردن آن هزینه‌ی زیادی انجام دهید مناسب خواهد بود.

انواع فرش های ماشینی از لحاظ تراکم بافت

منظور از تراکم فرش تعداد گره‌های رنگ بافته شده در فرش می‌باشد. هر فرش دارای دونوع تراکم است، تراکم عرضی و تراکم طولی. تراکم عرضی فرش را شانه آن می‌گویند.شانه فرش عموما برحسب تعداد گره رنگ در هر متر حساب شده و عامل اصلی تعیین قیمت فرش به شمار می‌رود چراکه با بیشتر شدن آن نقش‌ها ظریف‌تر می‌شوند. یک راه حل ساده برای فهمیدن شانه فرش این است که هنگام خرید به پشت فرش نگاه کرده و تعداد گره‌های آن را بشمارید. برای مثال اگر فرش 1000 شانه معرفی می شود در هر متر از عرض فرش باید 1000 گره وجود داشته باشد (برای محاسبه ساده تر میتوان گفت در 10 سانتی متر از فرش باید 100 گره وجود داشته باشد). تراکم طولی نیز شبیه همان تراکم عرضی است با این تفاوت که در طول فرش و براساس تراکم پود آن محاسبه میشود. در فرش های ماشینی دستباف گونه، برای بدست آوردن تراکم طولی (یعنی تعداد گره رنگ در طول فرش) باید تراکم پود را بر 3 تقسیم نماییم یعنی زمانی که گفته می‌شود فرشی تراکم 3000 دارد به این معنی است که باید در یک متر از طول آن 1000 گره وجود داشته باشد یا اگر تراکم فرشی 2550 است به این معنی است که در هر متر از طول آن 850 گره بافته شده است. در مقیاس کمتر هم محاسبه به همین شکل است یعنی به عنوان مثال در 10 سانتی متر از یک فرش با تراکم طولی 2550 باید 85 گره وجود داشته باشد. نهایتا این‌که هرچه تراکم فرش بالاتر باشد ارزش بیشتری پیدا می‌کند و قیمت آن بالاتر می‌رود.

گرانترین فرش ماشینی

بر اساس آنچه گفته شد در حال حاضر گرانترین فرش های ماشینی ایران و جهان فرش های 1500 شانه  هستند که از ظرافت فوق العاده بالایی برخوردارند و فرش‌های 1200 شانه، 1000 شانه، 700 شانه و 500 شانه به ترتیب در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند. از لحاظ تفاوت ظاهری فرش های با تراکم بالا یعنی 1500 و 1200 شانه دارای ظرافت، لطافت، انعطاف پذیری و زیبایی بیشتری هستند اما قطر  (ارتفاع نخ خاب) کمتری نسبت به فرش های 700 و 500 شانه دارند. به عبارت دیگر فرش های 700 شانه و 500 شانه نرمتر هستند و وزن کمتری هم نسبت به فرش های 1000 و 1200 شانه دارند. نکته دیگر در مورد گرانترین فرش های ماشینی  این است که معمولا برندهای مختلف با توجه به سطح کیفیت و سیاستهای قیمت گذاری محصول، قیمتهای متفاوتی دارند که در شاخه فرش ماشینی سایت ایفرش میتوانید از قیمت محصولات برندهای معتبر فرش ماشینی کشور اطلاع پیدا کنید.

 

نکته پایانی

درپایان ذکر این نکته نیز ضروری است که الیاف اکریلیک هم دارای سطوح کیفی متفاوتی هستند و تنها فرش‌هایی که از نخ اکریلیک با کیفیت تهیه شده باشند از طول عمر و کیفیت بالایی برخوردار خواهند بود. نخ های اکریلیک کم کیفیت، پرزدهی زیادی دارند و پس از مدتی دچار کوبیدگی شده، سفت و زبر می گردند و این در حالی است که قیمت فرش هم تا حد زیادی به جنس الیاف آن بستگی دارد که در مقاله قیمت فرش و عوامل تعیین کننده آن در این زمینه توضیحات بیشتری داده ام درنهایت. امیدوارم با مطالعه این مطلب بتوانید با دید بازتری به فروشگاه های فرش مراجعه کنید و آگاهانه فرش مورد نظر خود را انتخاب نمایید. اگر بازهم سوال یا نکته مبهمی در ذهن دارید می توانید سوال خود را در قسمت نظرات مطرح نمایید. همچنین با ثبت نام در سایت میتوانید از مشاوره تلفنی رایگان همکاران من در سایت ایفرش استفاده کنید.

علاوه بر این ما در صفحه اینستاگرام ایفرش هر روز به بررسی و معرفی یکی از با کیفت ترین فرش های روز بازار میپردازیم که توصیه میکنم اگر قصد خرید فرش را دارید حتما این صفحه را دنبال نمایید.

https://www.instagram.com/e_farsh.co/

محصولات مرتبط
12,299,180 تومان 14,999,000 تومان
فرش ماشینی مشهد طرح کد 815002 سورمه ای از مجموعه محصولات هزار و پانصد شانه بوده که دارای تراکم طولی 4500 می باشد. این محصول هشت رنگ بوده و 100% اکریلیک بایر آلمان می باشد. برای آگاهی از موجودی...
11,003,120 تومان 13,928,000 تومان
فرش ماشینی نگین مشهد طرح کد 1217 نقره ای گل برجسته از مجموعه محصولات هزار و دویست شانه بوده که دارای تراکم طولی 3600 می باشد. این محصول هشت رنگ بوده و 100% اکریلیک بایر آلمان می باشد. برای آگاهی از...
10,209,960 تومان 12,924,000 تومان
فرش ماشینی مشهد طرح کد 802026 کرم از مجموعه محصولات هزار و دویست شانه بوده که دارای تراکم طولی 3600 می باشد. این محصول هشت رنگ بوده و 100% اکریلیک بایر آلمان می باشد. برای آگاهی از موجودی قالیچه و کناره...
11,003,120 تومان 13,928,000 تومان
فرش ماشینی نگین مشهد طرح کد 1219 نقره ای گل برجسته از مجموعه محصولات هزار و دویست شانه بوده که دارای تراکم طولی 3600 می باشد. این محصول هشت رنگ بوده و 100% اکریلیک بایر آلمان می باشد. برای آگاهی از موجودی...
9,849,840 تومان 12,012,000 تومان
فرش ماشینی نگین مشهد طرح کد 1013 نقره ای گل برجسته از مجموعه محصولات هزار شانه گلبرجسته بوده که دارای تراکم طولی 3000 می باشد. این محصول هشت رنگ بوده و 100% اکریلیک بایر آلمان می باشد. برای آگاهی از موجودی...
13,553,730 تومان 15,579,000 تومان
فرش ماشینی زمرد مشهد طرح کد 50000 کرم گل برجسته از مجموعه محصولات هزار و پانصد شانه بوده که دارای تراکم طولی 4500 می باشد. این محصول 10 رنگ بوده و 100% اکریلیک بایر آلمان می باشد. برای آگاهی از موجودی...
7,888,150 تومان 9,985,000 تومان
فرش ماشینی نگین مشهد طرح کد 2600 فیلی از مجموعه محصولات هفتصد شانه بوده که دارای تراکم طولی 2550 می باشد. این محصول هشت رنگ بوده و 100% اکریلیک بایر آلمان می باشد. برای آگاهی از موجودی...
10,824,580 تومان 13,702,000 تومان
فرش ماشینی مشهد طرح کد 803031 کرم گل برجسته از مجموعه محصولات هزار و دویست شانه بوده که دارای تراکم طولی 3600 می باشد. این محصول هشت رنگ بوده و 100% اکریلیک بایر آلمان می باشد. برای آگاهی از موجودی قالیچه و...
نوشته‌های مرتبط
364 نظر
 • کم********

  کم******** 1400-05-30

  سلام بزرگوار
  مافرش قدیمی راوند کاشان داریم از اون فرشهایی که سری اول تولید شده در ایران فکر کنم ۴۰ ساله که داریم وهمچنان هم جنسش عالی هست البته تو اتاق خواب استفاده شده این نقد را برای این نوشتم درسته طی این سالها تکنولوژی پیشرف داشته ولی کیفیتها با قبل قابل قیاس نیست .در زمانه که پول به سختی جواب خواستهای خانواده ها را میده..میبینیم که تکنولوژی بر علیه مصرف کننده هست
 • مح****** ************ ******یف

  مح****** ************ ******یف 1400-05-17

  باسلام و احترام
  شما جایی در نظرات این مورد رو فرمودید که: "سید مصطفی حسینی 1399-01-21 پاسخ
  سلام وقت بخیر. تا جایی که اطلاع دارم قبلا از الیاف درالون آلمان استفاده میکرد، اگر مواد اولیه مورد استفاده اش رو تغییر نداده باشه کیفیتش خوبه.
  بد نیست این رو اشاره کنم که بعضی از تولیدکننده ها مثل فرش قیطران قبلا از الیاف درالون آلمان استفاده میکردن اما از اواسط سال گذشته الیاف ترک رو جایگزین کردن و قيمت محصولاتشون رو کاهش دادن . این تبلیغات گمراه گننده شهر فرش که "فرش ارزان شد" هم ریشه در همین موضوع داشت"

  اما در حال حاضر تو سایت شما فرش قیطران موجود هست که در توضیحات گفته شده این محصول هشت رنگ بوده و 100% اکریلیک بایر آلمان می باشد،
  آخر این فرش الیافش آلمان هست یا ترک؟!! اگر آلمان هست، درالون یا بایر؟!
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1400-05-19

   سلام وقت بخیر
   مدت هاست که محصولات قیطران روی سایت ما عرضه نمیشه و به همین دلیل هم به روز رسانی نشده و محصولاتی که روی سایت قرار داره عمدتا همون محصولات قدیمی قیطران هستن که دیگه تولید نمیشن.اصولا برخی از برندها علاقه ای ندارن که ما محصولاتشون رو عرضه کنیم چون میتونیم در مقایسه با بازار قیمت های پایینتری رو قرار بدیم و این موضوع برای برخی از فروشنده ها و تولید کننده ها خوشایند نیست (مخصوصا اونهایی که با شهر فرش همکاری میکنن).
   نکته دیگه اینکه بایر اسم قدیمی تر شرکت درالون آلمان هست و هردو یکی هستن
 • ار******

  ار****** 1400-05-14

  سلام ببخشید من حدودا ۱۰ تخته فرش می خواهم بین نگین مشهد و ستاره کویر یزد موندم کدوم بهتره کیفیت برام بیشتر از نوع رنگ و طرج مهمه و همین طور خواب زیاد دوست دارم ارتفاع فرش زیاد باشه میشه راهنمایی
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1400-05-19

   سلام. هردو خوب هستن میتونید بر اساس سلیقه انتخاب کنید. برای داشتن ارتفاع خاب بیشتر میتونید از فرش های 700 شانه انتخاب کنید
 • مه****** ********قی

  مه****** ********قی 1400-05-01

  سلام
  اخیرا شرکت‌هایی مثل فرش مشهد اردهال فرشهای ترکیبی آکریلیک و ابریشم مصنوعی ویسکوز ارائه میکنند ( مثلا در فرش ۱۱ رنگ ۷ نخ ابریشمی و بقیه آکریلیک هست ست شده هست). با توجه به توضیحات شما باید کیفیت این فرشها از فرشهای صد در صد آکرلیک پایینتر باشه (مثلا در مورد کوبیدگی و سفت شدن یا تغییر رنگ در اثر شستشو یا گرما و ...) و همینطور باید قیمتشون هم پایینتر باشه اما این شرکتها این نوع از فرش را با قیمت خیلی بالاتر از فرش آکریلیک عرضه میکنند و در مورد کیفیت هم ادعا دارند فرش دچار کوبیدگی, تغییر رنگ و سایز و ... نمیشه. شرکت فرش محتشم هم اخیرا نوعی از همین فرشها را تحت عنوان فرش کلاریس با استفاده از نخ‌های پلی اژن ارائه کرده و اون هم فرشها را گرانتر از فرشهای تمام آکریلیک عرضه می‌کنه و ادعا داره کیفیت اونها دچار کوبیدگی یا تغییر رنگ نمیشه. میشه در این مورد راهنمایی کنید. با توجه به اینکه فرشهای ابریشمی زیباتر هستند اگر کیفیت اونها افت نکنه من قصد خرید از این مدلها را دارم.
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1400-05-19

   سلام وقت بخیر. بله از ویژگی های ویسکوز این هست که زود دچار کوبیدگی میشه. این الیاف شاید در ایران به تازگی مورد استفاده قرار گرفته باشه اما در دنیا از سالها قبل استفاده میشده و به تجربه مشخص شده که دچار کوبیدگی میشن. در عین حال این الیاف در اروپا و آمریکا مورد استقبال قرار میگیره چون در فرهنگ اونها فرش یک کالای مصرفی هست که بعد از دو سه سال اون رو تعویض میکنن اما در کشور ما که انتظار این هست که یک فرش سال های زیادی قابل استفاده باشه چندان مورد استقبال قرار نمیگیره مگر برای اقشار خاص. در نهایت اینکه در ایران هم تجربه مشتری ها در سالهای آینده کیفیت این الیاف رو مشخص خواهد کرد. اما اینکه با قیمت بالاتری عرضه میشه میتونه دلایلی از جمله هزینه بر بودن تولید و فراوری این الیاف (که نوعی از الیاف طبیعی محسوب میشن)،جدید بودن یا متفاوت بودن و ... داشته باشه و تابع سیاست های قیمت گذاری تولید کننده ها هم هست.
   اصولا ادعا مهمم نیست، تجربه مصرف کننده هاست که اهمیت داره
 • زه******

  زه****** 1400-04-28

  با سلام و خسته نباشید.من میخوام یه فرش بگیرم که عمر طولانی داشته باشه و خراب نشه.تراکم بالا و با کیفیت باشه از هر لحاظ.و قیمت برام مهم نیست شما چه فرشی بهم پیشنهاد میدین؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1400-05-19

   سلام وقت بخیر. توصیه من استفاده از فرش های اکریلیکی هست که با الیاف درالون آلمان تولید میشه حالا از هر برند مطمئنی که باشه تفاوتی نمیکنه. دقت داشته باشید یک فرش ماشینی ممکنه 20 سال هم عمر کنه اما خیلی زود سفت و زبر بشه پس تداوم کیفیت در طول عمر فرش هم مهمه به همین خاطر الیاف آلمانی رو توصیه میکنیم. از لحاظ تراکم هم که از 700 تا 1500 شانه تواید میشه که هرچه تراکم بالاتر میره استحکام فرش هم بیشتر میشه اما قطر فرش کاهش پیدا میکنه که میتونید با توجه به سلیقه و نیازتون یکی رو انتخاب کنید
 • عز**** ********ری

  عز**** ********ری 1400-03-19

  سلام وقت بخیر.ممنون از مطالب مفیدتون
  من قصد خرید چندتخته فرش طرح باغ جان سیلور محتشم کاشان ۱۵۰۰شانه دارم.باخوندن مطالب وپرسش وپاسخ هادچارتردید هم درموردتعدادشانه وهم درموردبرندانتخابی شدم.ضمناجایی خوندم که رنگ سیلور وطوسی جزء رنگ‌هایی است که ممکنه سایه بندازه.لطف کنیدنظرتون رودرمورد کیفیت فرش محتشم وسوالات بنده بفرمایید.ضمنامن کاربرسایت شما هستم.
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1400-03-31

   سلام وقت بخیر. ممنون از اینکه با ما همراه هستید.
   همونطور که فرمودید در فرش های اکریلیک، رنگ هایی مثل طوسی یا حتی آبی در جهت خاب فرش و بلعکسش کمی سایه میندازن یا به عبارت دقیقتر در یک جهت کمی پر رنگ تر و در جهت مقابل کمی کمرنگ تر دیده میشن که البته این، با نوع سایه روشن فرش های پلی استر کاملا متفاوت هست.
   در مورد فرش محتشم هم شناخت دقیق ندارم اما از فرش های کاشان هست و ممکنه در بین فرش های کاشان بی کیفیت هم نباشه اما مهم اینه که قیمتش با سطح کیفیتی که داره متناسب باشه پس حتما قیمت هاش رو با سایر فرش های کاشان و همچنیم برندهای معتبر تر مقایسه کنید.
 • Os

  Os 1400-02-31

  با سلام و تشكر از اطلاعات خوبي كه در اختيار ميگذاريد.قصد خريد فرش ١٢ متري دارم و در اين سايز فرش هاي ١٥٠٠ شانه جذابيت بيشتري دارن.بين دو مارك قيطران طرح بهناز و زمرد مشهد طرح ٥٠٠٠٠ شما كدام رو پيشنهاد ميديد؟ البته كه گاها از فرش براي نشستن هم استفاده ميكنيم.آيا از لحاظ ضخامت با هم فرق دارند؟در ضمن ساكن تهرانم از كجا ميشه فرش رو با قيمت مناسب تهيه كنم؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1400-03-06

   سلام وقت بخیر. از لحاظ ضخامت تفاوت قابل ملاحظه ای ندارن اما کیفیت فرش زمرد بالاتر هست و البته قیمتش هم بالاتر. با توجه به اینکه ما در مشهد مستقر هستیم متاسفانه از بازارهای تهران اطلاع دقیقی ندارم اما توصیه میکنم حتما به بخش فروشگاهی سایت ایفرش هم سری بزنید و پس از عضویت، قیمت ها رو مشاهده کنید. موفق باشید
 • Se*** *ay

  Se*** *ay 1400-02-23

  با سلام و وقت بخیر
  لطفا فرش پشمی خوب چه برندی بگیرم بهتره که کیفیتش خوب باشه
  ممنون
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1400-03-06

   سلام وقت بخیر متاسفانه در حال حاضر اطلاع دقیقی ندارم. قبلا قالی سلیمان فرش ماشینی پشمی هم تولید میکرد اما نمیدونم الان هم تولید میکنه یا خیر
 • اب************

  اب************ 1400-02-01

  سلام فرش شیخ صفی چطورفرشی هست؟ کیفیتش خوبه یا نه؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1400-02-09

   سلام وقت بخیر. شخصا از نزدیک و دقیق آشنا نیستم و بهتر هست تا جای ممکن سعی کنید از تجربه مصرف کننده ها اطلاع پیدا کنید. در عین حال از چند نفر مصرف کننده شنیدم که راضی بودن
 • سپ******

  سپ****** 1400-01-20

  سلام اقای حسینی من قبل عید دوتا فرش نه متری مهنازفیلی قیطران خریدم اما الان که صحبت های شما رو خوندم که گفتید نخشرو از المانی به ترکیه ای تغییر داده و ارتفاع از ۸ میلیمار به ۶ میلیمتر ی مقدار دلم رو زد . یعنی واقعا این همه هزینه کردم و کار بی کیفیت خریدم ؟ مثلا برندی اناخاب کردم که عمری باشه
  ی نکته دیگه اینوه اینقد این فرشها نازکند که روشون دراز میکشیم حس سرما رو از سرامیک به بدن منتقل میکند
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1400-01-21

   سلام وقت بخیر.
   نمیشه گفت بی کیفیت. به هر حال فرش قیطران در بین فرش های کاشان (که با نخ ترک تولید میشن) هنوز هم جزء با کیفیت ترین ها محسوب میشه اما نازک بودن فرش رو دیگه کاریش نمیشه کرد و باید قبل از خرید کمی بیشتر به این نکته دقت می کردید. این فرش های نازک بیشتر به درد کسانی میخوره که بیشتر از مبل استفاده میکنن و کمتر روی زمین میشینن. شاید باورتون نشه اما خود من که اخیرا بعد از چند سال فرش خریدم با توجه به اینکه هم بچه کوچیک دارم و بیشتر روی فرش بازی میکنه و هم خودم ترجیح میدم روی فرشی راه برم و بنشینم که راحت تر باشه، فرش 1000 شانه انتخاب کردم که هم ظرافت قابل قبولی داره و هم قطر مناسب
 • مو******

  مو****** 1399-12-17

  سلام شب شما بخير بنده میخوام چند تخته فرش کاشان بگیرم اگر حضوری برم کاشان قیمت ها مناسب تر نیست؟ لطف کنید راهنمایی کنید چه برندی بهتر است فرش 1200 شانه با تراکم 3600 مدنظر است از راهنمایی شما سپاسگذارم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1400-01-21

   سلام وقت بخیر. اگر قیمت ها رو با شهر فرش و آقای فرش و هایپرمارکت های بزرگ فرش مقایسه کنید بله رفتن به کاشان بهتر هست اما اگر به فروشگاههای منصف یا حتی وبسایت های معتبری که فرش کاشان عرضه میکنن مراجعه کنید تفاوت چندانی نمیکنه و شاید رفتن به کاشان مقرون به صرفه هم نباشه (با توجه به هزینه وقت و زمان و حمل و نقل).
   در مورد برندهای کاشان با توجه به تعدد تولیدکننده ها، شناخت چندانی ندارم متاسفانه اما کلیات و مواردی که باید مد نظر قرار بدید رو تا جای ممکن در کامنت ها توضیح دادم
 • آن****

  آن**** 1399-12-17

  سلام وقت بخیر
  من ۳ ماه پیش از شعبه هفت تیر قیطران خرید کردم و از سه ماه پیش گفتن فردا میاریم و تا امروز نیاوردن که هیچ، طلبکار هم هستن، پول رو هم پس نمیدن، تحقیق که کردم با تمام مشتریها همین کار را کردند، از نظر شما باید چکار کنیم؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-12-18

   سلام وقت بخیر. فکر میکنم کارخونه باهاشون قطع همکاری کرده باشه برای اطلاع بیشتر بهتر هست با دفتر کارخونه تماس بگیرید و پیگیری کنید
 • Ta*

  Ta* 1399-12-07

  سلام و خسته نباشید آقای حسینی
  فرش نگین زمرد ۱۵۰۰ شانه خریدم پشت فرش شناسنامه داره ولی بر چسب نداره میشه تقلبی باشه؟ و دو تا ۶ و یه ۹ خریدم ۱۵ میلیون به نظرتون گرون خریدم یا نه ؟ فرش هم نازک هست و هم سفت ، به نظر شما فرش چقدر عمر میکنه؟ حالا پشیمونم چیکار کنم البته ده روز شده خریدم ووهنوز از کاور در نیاوردم چیکار کنم؟ ممنون
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-12-10

   سلام وقت بخیر. از اسمش (نگین زمرد) مشخصه که از تولیدی هایی هست که خواسته از نام و اعتبار فرش نگین مشهد و زمرد مشهد سوء استفاده کنه. و از طرفی با توجه به قیمت نسبتا پایینی که داره از الیاف با کیفیتی برخوردار نیست. البته معمولا فرش های ماشینی اگر کیفیت بالایی هم نداشته باشن تا چند سال قابل استفاده هستن اما نکته ای که وجود داره اینه که وقتی کیفیت نداشته باشن خیلی زود دچار کوبیدگی میشن و نرمی و لطافتشون رو از دست میدن. در فرش های 1500 شانه با توجه با نازکتر بودنشون این مشکل بیشتر خودشو نشون میده و ممکنه بعد از چند وقت پهن بودن زیر پا، چیزی شبیه موکت بشن (از نظر نرمی و راحتی)
 • ام**********

  ام********** 1399-12-06

  با سلام.وقتتون به خیر.من دنبال یک فرش با طرح باب اسفنجی با اندازه ی ۹ متری بودم که در اینترنت با نام فرش مرداس و الیاف پلی اوژن و ۷۰۰ شانه و تراکم ۳۰۰۰پیدا کردم.به نظر شما مناسب و دارای کیفیت هست؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-12-10

   سلام وقت بخیر. تا جایی که اطلاع دارم مرداس تولید کننده نیست و یک فروشگاه آنلاین فرش هست که فرش های کاشان رو عرضه میکنه اما گذشته از این مورد پلی اوژن هم از انواع نخ های پلی استر هست با همون ویژگیهای کلی که در مقاله بهش اشاره شده و البته بیشتر برای فرش های کلاریس (فرش هایی که نقشه با دستگاه چاپ روی فرش چاپ میشه) استفاده میشه. این الیاف طول عمر کوتاهی دارن و زود دچار کوبیدگی میشن اما از این جهت که پرزدهی ندارن میتونن برای اتاق بچه گزینه مناسبی باشن
 • ام******

  ام****** 1399-12-01

  سلام. فرش تهران رو از نظر کیفیت چگونه ارزیابی میفرمایید؟
  ممنونم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-12-02

   سلام وقت بخیر. اصولا مبنای اصلی کیفیت مواد اولیه مصرفی شون هست و باید دید از چه نخی استفاده میکنن اما معمولا بیشتر فرش هایی که با اسم تهران و تبریز و ... در بازار وجود داره در کاشان تولید میشن و عمدتا در بهترین حالت از نخ ترک استفاده میکنن
 • کا********

  کا******** 1399-11-25

  سلام.در حال حاضر بهترین برند فرش ماشینی چیه؟
  متاسفانه فروشنده ها فقط تبلیغ برندی ک دارن میکنن و اصلا اطلاعت درست نمیدن.
  فرش قیطران طرح مهناز فیلی دیدیم ولی دیدم شما نوشتین الیاف مناسبی نداره.
  چه مارکی بهتره؟من فرش طلایی میخوام
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-11-27

   سلام و عرض ادب
   بله متاسفانه همینطور هست و معمولا هرکسی از برندی که خودش عرضه میکنه تعریف میکنه.
   فرش قیطران تا دو سال پیش از نخ آلمانی استفاده میکرد اما در حال حاضر از نخ ترک استفاده میکنه که نسبت به نخ آلمانی کیفیت پایینتری داره اما در عین حال از برندهای معتبر در بین فرش های کاشان محسوب میشه. چندتا از برندهایی که ازشون شناخت دارم و از بهترین فرش های ماشینی کشور به حساب میان در پاسخ سوال قبلی عرض کردم
 • حس****** ********دی

  حس****** ********دی 1399-11-22

  سلام لطفا نام‌با کیفیت ترین فرش ماشینی را اعلام فرمایید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-11-27

   سلام وقت بخیر.
   همونطور که قبلا هم عرض کردم کیفیت مواد اولیه فرش هست که تعیین کننده بهترین برند فرش ماشینی هست. با توجه به این نکته که در حال حاضر نه فقط یک برند بلکه چند برند وجود دارند که از بهترین مواد اولیه استفاده میکنن، میشه از همه اونها به عنوان بهترین برندهای فرش ماشینی کشور یاد کرد. به عبارت دیگه در حال حاضر تمام برندهایی که از نخ اکریلیک آلمانی استفاده میکنن بهترین محصولات رو تولید میکنن. چندتا از برندهایی که من اطلاع دارم از نخ اکریلیک آلمانی استفاده میکنن عبارتند از فرش مشهد، قالی سلیمان، فرش نگین مشهد، فرش زمرد مشهد، فرش ساوین، فرش آرا مشهد، فرش خاطره و ستاره کویر یزد.
   ممکنه برندهای دیگه ای هم باشن که مدعی باشن از الیاف آلمانی استفاده میکنن اما چون این مساله از ظاهر فرش و گفته فروشنده قابل اثبات نیست، باید تجربه مصرف کننده ها هم این کیفیت رو تایید کنه
 • من********

  من******** 1399-11-15

  سلام اقای حسینی من فرش ۹متری ۱۲۰۰ شانه اندیشه کاشان خریدم۶۲۰۰ قیمتش گرون نیست بعد نخشم اکریلیک تاب توبس که در اینترنت جستجو کردم ندیدم ممنون اگه راهنمایی کنید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-11-15

   سلام وقت بخیر
   از لحاظ قیمت که تقریبا با بقیه فرش های کاشان متناسب هست و گرون محسوب نمیشه. احتمالا از اکریلیک های ترک هست و اون تاب توبس هم اسم شرکت تولید کننده نخش هست و چیز خاصی نیست
 • مه********

  مه******** 1399-11-08

  با سلام
  فرش ماشینی دارم

  به قدری کف پاهامونو میسابه که شده سفید رنگ و پر از ترک..و هر بار هم که جارو برقی میکشیم بعد از دو سال کلی پرز میده لعنتی!!!دوست عزیز چیکار کنیم ...فرش شاهکار مشهد هست از ستارخان سه سال پیش خریدم...دو بار هم شکایت کردم میگن اینکه فرش پرز میده یعنی فرش خوبیه!!!پلاستیک نیست...
  لعنتی انگار توش پشم شیشه داره کف پامون داغون شده!!!هر شب داریم وازلین میزنیم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-11-15

   سلام و درود بر شما
   باید دید جنس فرشتون چیه البته کار خاصی نمیشه کرد اما ممکنه به درد بقیه بخوره. پرز دهی فرش اکریلیک تا حدی طبیعی هست اما مواردی مثل ترک پا که اشاره کردید ممکنه بخاطر اکریلیک کم کیفیت باشه. این رو هم اضافه کنم که علت ترک پا میتونه دلایل طبی دیگه ای هم داشته باشه و صرفا فرش دلیلش نباشه. و نهایتا اینکه فرش شاهکار مشهد هم از فرش های مشهد نیست و کار کاشانه!
 • نا******

  نا****** 1399-11-07

  بنده در سنوات قبل مشغول به صادرات فرش از ایران بودم که بنابه دلایلی در یکی دوسال اخیر از این کار فاصله گرفتم ولیکن انشالله مجدا در حال برنامه ریزی و بازایابی جهانی برای این محصول هستم از تمام تولید کنندگان فرش و تابلو فرش جهت همکاری علی الخصوص در شهرهای تهران ،تبریز و اصفهان که مایل هستند با اینجانب همکاری نمایند صرفا عکس و قیمت محصول خود را به صفحه واتساپ 09104110432 اینجاب ارسال کنند . در ضمن لازم به ذکر کار صادرات از اسفند 99 یا فروردین 1400 انجام خواهد شد. جهت توضیحات بیشتر می توانید در ساعات 8 الی 10 شب تماس بگیرید. صرفا تولید کننده نه دلال
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-11-15

   برای شما آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم بتونید از این طریق ارتباط های خوبی رو برقرار کنید.
 • کی********

  کی******** 1399-10-30

  باسلام
  من در نظر دارم فرش ۶ متری طرح گبه با بهترین کیفیت و بالا ترین تعداد شانه و تراکم در رنگهای لاکی تیره تهیه کنم . لطفا راهنمایی نمایید از چه برندی خرید کنم .
  باتشکر
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-11-09

   سلام وقت بخیر. پیدا کردنش کمی کار سختی هست چون معمولا طرح های گبه طرح های ساده و خلوتی هستند و معمولا با تراکم های بالا تولید نمیشن. چیزی که من عمدتا دیدم با تراکم های پایین مثل 450 یا 350 شانه بوده و یا نهایتا تا 700 شانه، اما بالاتر رو ندیدم اما این به معنای نبودنش نیست و ممکنه تولیدکننده ای باشه که با تراکم 1200 شانه یا حتی 1500 شانه هم تولید کرده باشه باید کمی جستجو کنید
 • وث********

  وث******** 1399-09-29

  سلام من دوتا فرش ۱۲متری خریدم ۱۰۰۰شانه پاتریس کاشان
  ولی الان همون طرحو تو اینترنت دیدم ۷۰۰شانه
  ایا حقیقت داره که میگن فرشه۱۰۰۰شونه نیس۷۰۰شونس الکی میگن ۱۰۰۰ من الان چیکار کنم نمیدونم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-10-13

   سلام وقت بخیر. برای تشخیص اصل بودن فرش باید به شناسنامه فرش دقت کنید که قبلا در موردش توضیح دادم اما اینکه همون طرح رو 700 شانه اش رو هم در اینترنت دیدید نمیتونه دلیل اصل نبودن باشه چرا که این روزها طرح هایی که با کمی استقبال در بازار مواجه میشن خیلی سریع توسط شرکتهای مختلف و با تراکم های مختلف تولید و روانه بازار میشن مثلا طرح هالیدی که سال گذشته با استقبال در بازار مواجه شد توسط بیشتر تولید کننده های فرش و با تراکم های مختلف تولید شد و هنوز هم در بازار وجود داره. البته این رو هم دقت داشته باشید که اطلاعات درج شده روی شناسنامه فرش هم فقط در برندهای معتبر قابل اطمینان هست وگرنه زدن شناسنامه پشت فرش که کار خاصی نداره و با هر مشخصاتی میتونه چاپ و الصاق بشه.
 • مر********

  مر******** 1399-09-03

  سلام و ممنون بابت توضیحات جامعتون. بنده قصد خرید فرش ماشینی 12 متری دارم. به لطف توضیحات شما از طریق انتخاب اگاه شدم . اما الان با توجه به اینکه خودتان فرمودید خیلی از فروشنده ها شروع به استفاده از نخ ترک به جای المانی کردن الان کدوم برند از نخ المانی مرغوب استفاده میکنه

  دیگه اینکه گرچه دوام فرش برام مهمه ولی در عین حال دوست دارم فرش نرم و با پرز بلند باشه. پیشنهاد شخص شما کدوم برند و با چه تراکمی هست؟؟؟

  پیشاپیش سپاسگزارم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-09-06

   سلام، ممنون که همراه ما بودید. بیشتر برندهای معتبری که از الیاف المانی استفاده میکردن هنوز هم دارن از همون الیاف استفاده میکنن. اگرچه وارد کردنشون در شرایط فعلی سخت هست اما وارد میشه و آخرین باری که از مدیر عامل یکی از شرکتهای بزرگ فرش کشور همین سوال رو پرسیدم تاکید داشتن که اگرچه به سختی الیاف آلمانی رو وارد میکنن اما مشکلی در این زمینه ندارن.
   اما در مورد سوال دومتون در حال حاضر (تاکید میکنم در حال حاضر چون ممکنه در آینده شرایط تغییر کنه) فرش های 1000 شانه نگین مشهد گزینه بسیار مناسبی هستن و باز اگر میخواید پرز بلندتر باشه 700 شانه های برندهای معتبری که هنوز با ارتفاع خاب 10 میلیمتر تولید میکنن
 • رض**** ************ده

  رض**** ************ده 1399-09-02

  با سلام. بهترین برندهای فرش های کاشان کدام هستند؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-09-03

   سلام بر شما. متاسفانه از برندهای کاشان شناخت دقیقی ندارم اما قیطران و پاتریس رو میدونم خوب هستن
 • رض********

  رض******** 1399-08-28

  باسلام
  مطالب و مقاله شما مفید و کاربردی بود
  من بین یلدای کویر و قالی سلیمان موندم
  آیا الیاف قالی سلیمان از المان می باشد
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-09-03

   سلام وقت بخیر. بله قالی سلیمان هم تا جایی که من اطلاع دارم از الیاف درالون آلمان استفاده میکنه
 • سح****

  سح**** 1399-08-16

  سلام خسته نباشید
  من میخوام فرش ۱۲۰۰ زمرد مشهد بخرم کد ۲۲۰۰۱ اما میترسم نازک و سرد باشه چون قبلاً فرش بهشتی تبریز خریدم ۱۲۰۰ که ۶ میله و خیلی سرده پاخورش،۷۰۰ شانه هم طرحهاش و رنگهاش به زیبایی ۱۲۰۰ نیست لطفاً راهنمایی کنید،ممنونم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-08-19

   سلام وقت بخیر. بسیاری از تولید کننده ها ارتفاع نخ خاب فرش ها رو کاهش دادن و فرش های 1200 شانه که قبلا با ارتفاع خاب 8 میلیمتر تولید میشد رو با ارتفاع خاب 6 و یا کتی کمتر تولید میکنن اما تعدادی از برندهای معتبر از جمله زمرد مشهد هنوز با ارتفاع خاب 8 میلیمتر در حال تولید هستن. البته در نظر داشته باشید طرحی که مورد نظر شما هست گل برجسته است و ارتفاع خاب 8 مربوط به نقاط برجسته است
 • ست********

  ست******** 1399-08-05

  سلام ببخشید میخام برای جهیزیه فرش بخرم..ولی نمیدونم چی خوبه ک کیفیت داشته باشه و قیمتشم مناسب باشه..؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-08-12

   سلام وقت بخیر. طبیعتا از لحاظ دوام و کیفیت فرش های اکریلیک و از بین اونها هم برندهایی که از نخ آلمانی استفاده میکنن اولویت دارن اما از لحاظ قیمت کمی بالاتر هستن. اگر بودجه محدودی دارید میتونید فرش با تراکم بالا مثلا 1200 شانه با کیفیت پایین انتخاب کنید یا فرش با کیفیت بالا و تراکم پایین تر مثلا 700 شانه اما شخصا گزینه دوم رو بیشتر توصیه میکنم.
 • پن********

  پن******** 1399-06-31

  سلام.وقتتون بخیر.میخواستم نظرتون در مورد فرش با نخ بامبو بدونم.جایی خوندم با شستشو رنگش عوض میشه درسته؟میشه معایبشو کامل واسم بگید؟ممنون از وقتی که میگذارید.
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-07-03

   سلام وقت بخیر، الیاف بامبو که ابریشم بامبو هم بهش میگن و دیگر الیاف ویسکوز که منشا گیاهی دارن، الیاف طبیعی هستن که توسط انسان فراوری میشن تا قابلیت استفاده در منسوجاتی مثل فرش رو پیدا کنن این الیاف از لحاظ طبیعی بودن خوب هستن و ظرافت بالا و رنگ پذیری خوبی هم دارن اما طول عمرشون کوتاه هست و زود دچار کوبیدگی میشن لذا اگر از لحاظ اقتصادی محدودیتی ندارید و میخواید یک فرش بسیار زیبا داشته باشید و در عین حال کارکرد طولانی مدت اون هم براتون اهمیت زیادی نداره، انتخاب خوبی به شمار میرن.
 • س.*************

  س.************* 1399-06-07

  سلام ، ممنون از اطلاعات خوبتون ، من برای جهیزیه ام دنبال فرش هستم، فرش های ابریشم قالی سلیمان رو دیدم خیلی خوشم اومد طرحهای قشنگی داشتن ، گفتن این فرشها جنس نخشون الیاف گیاهی هست که در فرشهای دستبافت هم استفاده میشه و نحوه شستشوی این فرشها هم مثل فرشهای دستبافت هست ،فرش ۳.۵ متریش ۷،۵۰۰ میلیون و ۶ متریش ۱۳،۵۰۰ میلیون گفتن، با توجه به قیمتی هم که داشتن میخواستم بپرسم واقعا فرش خوبی هست و با توجه به قیمتشون می ارزن ؟ و اینکه بعد از شستشو خراب نمیشن ؟
  فرش فروشهایی که فرش دستبافت کار میکردن یکیشون گفت این فرشها ۲ میلیون نهایت ارزش دارن ، واقعا موندم چیکار کنم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-06-11

   سلام وقت بخیر. از الیاف گیاهی به ندرت در فرش دستباف استفاده میشه (اگر بشه هم نوعی ضعف به حساب میاد) این الیاف زیبایی خیلی خوبی دارن اما ماهیت این الیاف به گونه ای هست که بعد از مدتی دچار کوبیدگی میشن و از این لحاظ با فرش دستباف و پشم طبیعی (و حتی اکریلیک) قابل مقایسه نیستن. البته مزیت هایی مثل طبیعی بودن و زیبایی و ظرافت بسیار زیاد از ویژگی های این فرش ها به شمار میره.
   با همین حدود قیمت فرش دستباف هم میتونید تهیه کنید اما نه به ظرافت این فرش های ماشینی
   در مجموع با در نظر گرفتن مزایا و معایب هر کدوم میتونید انتخاب خودتون رو انجام بدید.
 • ام********

  ام******** 1399-06-05

  سلام
  مطلبی که راجع به تراکم گذاشتید صحیح نیست تراکم گره تقسیم بر سه میشه یعنی تراکم ۳۶۰۰ در هر ده سانت ۱۲۰ گره داره نه ۱۸۰
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-06-11

   سلام. ضمن تشکر از نظرتون، فکر میکنم متن مقاله رو با دقت کافی مطالعه نکردید. در مقاله هم ذکر شده که تراکم طولی فرش بر 3 تقسیم میشه و فرش 1000 شانه به عنوان مثال ذکر شده
 • س.* ه

  س.* ه 1399-05-31

  سلام
  نظر شما در رابطه با جنس نخ خاب پلی اوژن که جدیدا در بعضی فرش ها به کار میرود و مقایسه آن با اکریلیک هیت ست شده چیست؟
  گفته میشه که پلی اوژن نوعی پلی پروپیلن است که نقاط ضعف آن رفع شده است. نظر شما؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-06-04

   سلام وقت شما بخیر، پلی اوژن از نظر ماهیت در دسته نخ های پلی استر قرار میگیره که معمولا برای تولید فرش های کلاریس (فرش هایی که نقشه روشون چاپ میشه) استفاده میشه
 • سا********

  سا******** 1399-05-14

  سلام علیکم
  میخواستم فرشی بگیرم که سایه نندازه باید چطور بفهمم سایه نداره؟ چه مشخصاتی داشته باشه؟
  دوتخته فرش ۱۲ متری گرفتیم که وحشتناک سایه داره به طوریکه اصلا قسمت های روشن نقش هاش دیده نمیشه
  چکار کنیم؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-05-20

   سلام وقت بخیر. اگر فرشتون ابریشم مصنوعی یا همون پلی استر هست، وجود سایه روشن به ماهیت این نوع فرش برمیگرده و خاصیت ذاتی اون محسوب میشه. در فرش های اکریلیک هم این مورد عمدتا به نوع طراحی فرش بر میگرده و طرح های به اصطلاح لایت این طوری هستن. در این موارد فقط باید زمان خرید به این نکته توجه داشته باشید و اگر نمیپسندید، از فرش های اکریلیک با طرح های کلاسیک انتخاب کنید
 • ره****

  ره**** 1399-05-02

  سلام میخواهم فرش بخرم میشه راهنمایی کنید کدوم برند خوبه واینکه چند شانه باشه وتراکم چند ؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-05-02

   سلام. سوالتون خیلی کلی هست و توضیحش کمی طولانی. توصیه میکنم ابتدا نظرات و پرسش و پاسخهای قبلی رو مطالعه بفرمایید بعد اگر سوالی داشتید در خدمتتون خواهم بود. فکر میکنم اگر کسی کامنتها رو بخونه در حد یک کارشناس میتونه تصمیم گیری کنه و یک انتخاب آگاهانه داشته باشه
 • می******

  می****** 1399-05-02

  با سلام و عرض تشکر از مطالب مفیدتون.خواستم ببینم اطلاعاتی در رابطه با کیفیت فرش کرامتیان دارید؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-05-02

   سلام و تشکر از همراهیتون. متاسفانه شناختی از محصولاتشون ندارم
 • مج****** ********می

  مج****** ********می 1399-04-17

  سلام.عرض ادب.مطالبتون خیلی عالیه.ممنون ازراهنمای ارزنده شما.
  لطفا.بنده حقیر تصمیم به خرید چهار تخته فرش ۶ متری ۱۲۰۰ شانه را دارم.به علت عدم آگاهی.محبت بفرماید.بهترین شرکت و نوع فرش .که بنده از این بلاتکلیفی در آیم...متشکرم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-04-19

   سلام وقت بخیر. با توجه به تعدد تولید کننده های کوچک و بزرگ فرش ماشینی در کشور (بیش از 1000 مجموعه تولیدی) و امکان ارائه محصول با سطوح کیفی مختلف که برای مشتری هم قابل تشخیص نیست، راحت ترین و مطمئن ترین راه انتخاب از بین برندهای مورد اعتماد و شناخته شده است که امتحان خودشون رو پس داده باشن. ما در ایفرش سعی کردیم با بررسی محصولات برندهای مختلف، بهترین هاشون رو در بخش فروشگاهی سایت معرفی و عرضه کنیم. میتونید با مراجعه به منوی سایت و انتخاب شاخه فرش ماشینی این برندها و محصولاتشون رو ببینید. البته برندهای خوب دیگه ای هم ممکنه باشن که هنوز ما اطلاعات کافی در موردشون نداشته باشیم اما در حد تجربه و بررسی های خودمون سعی کردیم تعدادی از بهترین برندهای فرش ماشینی کشور رو معرفی و ارائه کنیم. اگرچه تعداد این برندهای برتر محدود هست اما با اطمینان میتونیم بگیم بدون نگرانی از بابت کیفیت، میتونید از بین اینها بر اساس سلیقه انتخاب کنید.
 • پر******** ********می

  پر******** ********می 1399-04-10

  سلام جناب حسینی
  درحال حاضر که کشور تحریمه آیا کیفیت خاب فرش پایین نیومده؟
  چرا فرش مشهد از فرش نگین مشهد گرانتره؟
  فرش 1000شانه خریدم 4میلیونو 4صد هزار آیا قیمتش زیاد نبوده؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-04-16

   سلام و درود بر شما. مهمترین تاثیر تحریم ها افزایش قیمت مواد اولیه و الیاف هست و از طرفی بخاطر کاهش قدرت خرید مردم طبیعتا تولیدکننده ها به دنبال این هستن که قیمت تمام شده محصولاتشون رو تا حد ممکن پایین نگه دارن و این میتونه باعث کاهش کیفیت بشه اما بطور مطلق نمیشه گفت کیفیت ها کاهش پیدا کرده. ممکنه بعضی از تولید کننده ها کیفیت رو کاهش داده باشن اما بخشی هم با کاهش ارتفاع نخ خاب فرش و صرفه جویی در مصرف نخ سعی کردن هزینه هاشون رو کاهش بدن (فرش های نازکی که این روزها در بازار می بینید نتیجه همین اقدام هستن) و البته ناگفته نمونه که تعدادی از برندهای معتبر هم هستن که ثبات کیفیت و حفظ اعتبارشون براشون اهمیت بیشتری داشته و هنوز مثل قبل به ارائه کارهای با کیفیت میپردازن
 • به********

  به******** 1399-04-08

  با عرض سلام چند سال پیش یک فرش 12 متری بافته های طلایی مشهد خریدم واستفاده نشده شما می تونید یه قیمت تقریبی برای فروش به من بدهید تراکم گره در متر 352000 440 شانه تراکم پود در متر 800 100/اکریلیک کنف خارجی پلی استر _پنبه ممنون از شما
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-04-09

   سلام متاسفانه اطلاع دقیقی از قیمت این فرش ندارم فقط میتونم بگم کار کاشان هست نه مشهد. با مراجعه به وبسایتهایی که فرش کاشان با مشخصات مشابه فرش شما عرضه میکنن شاید بتونید به قیمت حدودیش دست پیدا کنید.
 • عل**********

  عل********** 1399-04-05

  سلام بر شما
  لطفا فرش طرح مدرن ۱۲۰۰ یا ۱۵۰۰ شانه آکریلیک هست ست شده معرفی کنید.
  در سایت خودتون چیزی ندیدم.
  با تشکر
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-04-09

   سلام و درود بر شما
   در حال حاضر بیشتر طرح های مدرن و فانتزی با تراکمهای پایین تولید میشه چراکه این طرح ها عموما طرح های ساده و خلوتی هستن و ظرافن زیادی ندارن به همین خاطر لزومی نداره که با تراکمهای بالا مثل 1500 یا 1200 شانه تولید بشن. تراکهای بالا معمولا برای طرح های پر کار و ظریف استفاده میشه و استفاده از تراکم بالا برای طرح های ساده و خلوت فقط باعث افزایش قیمت و هزینه محثول میشه بدون اینکه ضرورتی داشته باشه. نه اینکه امکان پذیر نباشه بلکه لزومی نداره. البته من دیدم طرح های مدرنی که با 1200 شانه تولید شدن اما در مورد اونها هم این مسئله صادق بود و 1200 شانه بودنشون بیشتر جنبه تبلیغی و روانی داشت.
 • مح******

  مح****** 1399-03-24

  سلام و خسته نباشید .لطفا برندهای معروف و مطمعن را معرفی فرمایید.
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-03-25

   سلام سلامت باشید. در حال حاضر تعداد قابل قبولی برند خوب و با کیفیت در کشور داریم که البته شخصا فقط با تعدادی از اونها از نزدیک آشنا هستم و محصولاتشون رو بررسی کردم که با مراجعه به شاخه "فرش های ماشینی" از قسمت منوی وبسایت میتونید با این برندها و محصولاتشون آشنا بشید.
  • عب****** ********دی

   عب****** ********دی 1399-03-25

   سلام من فرش نیاوران ۷۰۰ شانه باتراکم ۱۵۰۰ خریدم میخواستم شما راهنمایی کنید این فرش جنسش خوبه
   • سی**** ********** ********نی

    سی**** ********** ********نی 1399-03-25

    سلام وقت بخیر
    از نزدیک با محصولاتشون آشنا نیستم اما فرش 700 شانه معمولا با تراکم 1500 تولید نمیشه. استاندارد تولید فرش های 700 شانه با تراکم 2100 و 2550 و 3000 هست لذا احتمالا با دستگاههای تبدیلی تولید شده و این یک ضعف محسوب میشه. در مورد کیفیت نخ هم باید دید تجربه مصرف کننده ها چی میگه اما فرش های کاشان عمدتا از نخ ترک تولید میشن و از لحاظ کیفیت متوسط هستن
 • Fa*****

  Fa***** 1399-03-22

  ببخشید فرش 2000شونه ی قالی سلیمان طرح دستباف گونه چطوره؟؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-03-25

   سلام وقت بخیر
   فرش 2000 شانه تا حالا تولید نشده، اون چیزی که قالی سلیمان تولید میکنه کلکسیون 2000 شانه "نما" هست و تراکم واقعی اون 1200 شانه است. گذشته از این مورد، قالی سلیمان برند خوب و معتبری هست و فقط توصیه میکنم از لحاظ قیمتی هم بررسی و مقایسه لازم رو انجام بدید. موفق باشید
 • اص************

  اص************ 1399-03-22

  سلام
  خسته نباشید
  تشکر میکنم بابت اطلاعات جامع و کاملتون،فرش قالی سلیمان 12متری 700 شانه با نمره خاب12/2 داریم،و به شدت پرز و کرک میده. دو ساله داریم جارو میزنیم ولی پرزش همچنان ادامه داره،میخوایم فرش بخریم بدون پرز در عین واحد نرم باشه،دوتا بچه کوچیک داریم خودمم مشکل ریوی دارم خیلی با این فرش اذیت میشم،میشه راهنمایی کنین مشخصات فرش مطلوب با شرایط ما چیه؟و چه مارکی رو پیشنهاد میکنین!!! البته فرشی که کف پا رو هم سیاه نکنه.
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-03-22

   سلام و درود بر شما. با توجه به مواردی که فرمودید احتمالا فرشی که دارید قالی سلیمان اصل نیست و بخشی از مشکلاتی که داره به همین خاطر هست. فرش های اکریلیک هیت ست معمولا مدتی (تا چند ماه، بسته به میزان جاروکشی) پرزدهی دارن و این اجتناب ناپذیر هست اما به مرور کمتر و قطع میشه. اگر مشکل ریوی دارید میتونید از فرش های پلی استر یا همون ابریشم مصنوعی استفاده کنید که کلا پرزدهی ندارن و کف پا رو هم رنگی نمیکنن اما با توجه به کوتاه بودن عمر فرش های پلی استر سعی کنید دیرتر نیاز به شستشو پیدا کنن
 • As***

  As*** 1399-03-18

  ببخشید، می خوام بدونم فرش 1200 شانه ی برند اردهال مشهد به نظرتون خوبه؟؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-03-22

   سلام وقت بخیر. از نزدیک با محصولاتش آشنا نیستم اما تا جایی که اطلاع دارم از تولیدکننده های شناخته شده کاشان محسوب میشه و از نخ ترک استفاده میکنه. اگر انتخابتون همین سطح کیفیت هست توصیه میکنم در مورد قیمتها و مقایسه اون با سایر برندهای کاشان بررسی کافی رو داشته باشید.
 • نر******

  نر****** 1399-03-07

  من فرش فرهی خریدم مدل ابریشم گون حاشیه فرش جمع شد و تغییر کرد خیلیا مثل من بودن تماس گرفتن فرش رو بردن شستن برام اوردن جالبه میگفتن من تنها موردم اگر من تنها مورد بودم پس چرا عوض نکردن خیلی خدمات فروش تو ایران چیز بیخودی هست
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-03-09

   سلام. از اینکه تجربه خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتید متشکرم. بله همونطور که فرمودید یکی از ضعف های اصلی بازار ایران خدمات پس از فروش ضعیف هست که امیدواریم هرچه سریعتر به وضعیت مطلوبی برسه. رقابت بین تولیدکنننده ها و به اشتراک گذاری تجربیات مصرف کننده ها از مواردی هستن که میتونن این مهم رو تسریع کنن
 • او****** ******ده

  او****** ******ده 1399-03-02

  سلام. میشه نظرتون درباره فرش جردن بگین لطفااا؟؟؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-03-09

   سلام وقت بخیر. متاسفانه با نام برندش آشنا نیستم و فقط میتونم به موارد عمومی از قبیل بررسی جنس مواد اولیه مصرفی، وجود علامت استاندارد و مشخصات تولیدکننده بر روی شناسنامه فرش و تلاس برای پیدا کردن تجربه مصرف کننده های قبلیش اشاره کنم. در مرحله بعد هم به تناسب قیمت و کیفیت ارائه شده دقت داشته باشید
 • آش********

  آش******** 1399-02-27

  با سلام
  بنده تصمیم دارم فروشگاه فروش فرش راه اندازی کنم اما نمیدانم از کدام برند استفاده کنم که مشتری پسند باشد در ضمن مساحت سالن 1100 متر در بندرعباس می باشد اگه مشاوره بدید سپاسگزارم.
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-02-28

   سلام جناب آشوری عزیز براتون آرزوی موفقیت دارم توضیحات این مورد کمی مفصل هست و به استراتژی شما در کسب و کار بستگی داره در صورت تمایل با این شماره تماس بگیرید تا خدمتتون عرض کنم. 09150523004
 • حس****

  حس**** 1399-02-21

  سلام .ببخشید یه سوال داشتم در خصوص کیفیت فرش های عالی مقام .آیا مورد تایید شما هست یا نه ؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-02-23

   سلام وقت بخیر. از نزدیک با محصولاتشون آشنا نیستم لذا توصیه میکنم در وهله اول در مورد نخ خاب فرش بررسی کاملی داشته باشید و اگر تونستید تجربه مصرف کننده های قبلی رو به نوعی پیدا کنید قابل اطمینان تر خواهد بود
 • رم********

  رم******** 1399-01-20

  باسلام
  من دوتخته فرش پاتریس ۷۰۰شانه گرفتم میخواستم بدونم مارک خوبی هستن یا پس بدم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-01-21

   سلام وقت بخیر. تا جایی که اطلاع دارم قبلا از الیاف درالون آلمان استفاده میکرد، اگر مواد اولیه مورد استفاده اش رو تغییر نداده باشه کیفیتش خوبه.
   بد نیست این رو اشاره کنم که بعضی از تولیدکننده ها مثل فرش قیطران قبلا از الیاف درالون آلمان استفاده میکردن اما از اواسط سال گذشته الیاف ترک رو جایگزین کردن و قيمت محصولاتشون رو کاهش دادن . این تبلیغات گمراه گننده شهر فرش که "فرش ارزان شد" هم ریشه در همین موضوع داشت
 • فر********

  فر******** 1398-12-23

  سلام فرش نگین مشهد ۷۰۰ شانه و با تراکمم ۲۵۵۰ استانداره
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1399-01-05

   سلام. بله تراکم استاندارد و معمول فرش های 700 شانه 2550 هست که البته تعدادی طرح هم با تراکم های 2100 و 3000 تولید میشه
 • مه******

  مه****** 1398-12-09

  سلام ممنون از مطالب عالیتون میشه در مورد فرشای۱۲۰۰و۱۵۰۰شانه از نظر کیفیت توضیح بدید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-12-10

   معمولا همه محصولات یک برند از یک نوع الیاف تهیه میشه و لذا از لحاظ کیفیت، تفاوتی بین فرش 500 شانه تا 1500 شانه نیست و فقط نمره نخ (یعنی ضخامت نخ) تغییر میکنه البته هرچی تراکم بالاتر میره بخاطر وجود گره بیشتر و فشرده تر، استحکام فرش هم بیشتر میشه و خب زیبایی و ظرافت نقشه هم افزایش پیدا میکنه اما همونطور که عرض کردم از لحاظ کیفیت نخ تفاوتی بین 1200 و 1500 شانه نیست. البته این مطلب در مورد کارخانجات بزرگ و برندهای معتبر هست نه تولیدی های کوچک و متوسط که ممکنه برای هر محصولی از مواد اولیه متفاوت استفاده کنن
 • فر**********

  فر********** 1398-11-27

  باعرض سلام خدمت آقای حسینی آیا شما اطلاعی از فرش آناکاشان دارید ۱۰۰۰شانه تراکم ۲۵۰۰دارید ممنون از مطالب بسیار مفیدتان.
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-11-30

   سلام وقت بخیر، با برندش آشنا نیستم اما فرشهای 1000 شانه با تراکم 3000 تولید میشن و اگر تراکم این فرش 2500 باشه استاندارد نیست و ممکنه با دستگاههای تبدیلی تولید شده باشه. توصیه میکنم حتما به شناسنامه فرش و وجود علامت استاندارد و آدرس و مشخصات شرکت تولید کننده روی شناسنامه دقت داشته باشید. یک نکته که فکر میکنم قبلا هم در نظرات عرض کردم اینه که علامت استاندارد در فرش ماشینی برای کیفیت بافت هست و داشتن علامت استاندارد تا حد زیادی میتونه کیفیت بافت فرش رو تایید کنه اما همینجا لازمه به این نکته هم اشاره کنم که علامت استاندارد به کیفیت الیاف فرش ارتباطی نداره و اثبات کننده کیفیت الیاف فرش نیست
 • ام**************

  ام************** 1398-11-19

  باسلام خدمت جناب آقای حسینی ممنونم از مطالب خوبتون نظرتون را درمورد فرشهای عظیم زاده میخواستم بدونم.با تشکر.
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-11-20

   سلام وقت بخیر ممنون از همراهیتون. تا جایی که اطلاع دارم چند مجموعه تولیدی با نام عظیم زاده در کاشان فعال هستن یکی شون رو که تا حدودی باهاش آشنا هستم از تولیدی های نسبتا خوب کاشان محسوب میشه اما در مورد قیمتی که فروشنده عرضه میکنه دقت داشته باشید که در حد و حدود قیمت سایر فرش های کاشان باشه چون مواردی رو دیدم که فروشنده ها با قیمتهای بسیار بالاتر از قیمت واقعی محصولاتش رو عرضه میکردن
 • شم******

  شم****** 1398-11-18

  با سلام ممنون از ارائه توضيحات خوب و كاربردي،ببخشيد يك راهنمايي ميخواستم از شما،من رفتم براي خريد فرش ،و نظر خودم فرش مشهد بود چون خيلي از فرشهاي خودم كه ٥٠٠شانه مشهد هست راضي هستم ،اما الان يك ايرادي اكثر فروشندگان بهش وارد كردن كه چون دستگاههاي فرش مشهد به روز نيست طرحهاي جديد و نو نداره ،در نتيجه مورد استقبال واقع نشده ،ميخواستم واقعا اين گفته صحت داره؟؟
  از طرفي من خودم در اينترنت جستجو كردم فرش مشهد١٥٠٠شانه هم زده بود ،ولي فروشندگان فرش ميگفتن اصلا ١٥٠٠شانه نداره فرش مشهد ؟؟؟ايا اين صحت داره يا خير؟؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-11-18

   سلام از نظر لطفتون متشکرم.
   این نکته ای هست متاسفانه بعضی از فروشنده ها میگن و جالب اینجاست که خود من هم این تجربه رو دارم ! زمانی براي تحقیقات بازار به فروشگاهی مراجعه کرده بودم و دقیقا همین حرفها رو به من هم گفتن!
   اما در پاسخ باید عرض کنم قطعا دستگاه هایی که کارخونه های فرش مشهد (اعم از فرش مشهد، نگین و زمرد مشهد) استفاده ميکنن از جدیدترین و بهترین دستگاه های تولید فرش در دنیاست و تولید فرشهای 1500 شانه در فرش های مشهد یکی از شواهد این مدعاست و می تونید از قسمت منوی سایت وارد شاخه فرشهای 1500 شانه بشید و این محصولات رو مشاهده کنید.
   اما اینکه چرا بعضی از فروشنده ها این حرف رو ميزنن عمدتا این هست که خودشون محصولات دیگه ای رو عرضه میکنن که فروش اونها سود بیشتری براشون داره. توضیح بیشتر اينکه: برندهاي معتبری مثل فرش مشهد دارای قیمتهای مصوب و مشخص در سراسر کشور هستن و فروشنده به سختی میتونه اونها رو گرونتر از قیمت واقعی عرضه کنه اما فروش محصولات ناشناخته و کم کيفيتي که قیمت مشخصی ندارن و فروشنده میتونه هر قیمتی که خواست روشون بذاره سود بیشتری براشون داره به همین خاطر هست که شما محصولات فرشهای مشهد رو در فروشگاههايي مثل شهر فرش و آقای فرش و .... نمی بینید.
 • نی******

  نی****** 1398-11-15

  باسلام می خواستم قیمت فرش نگین مشهد 1000شانه با تراکم 3000 سورمه ای را بدونم اگه می شود راهنمایی فرمائید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-11-17

   سلام وقت بخیر. از قسمت منوی سایت میتونید فرش نگین مشهد رو انتخاب کنید و قیمت تمام محصولاتش رو مشاهده بفرمایید. در صورت لزوم میتونید با دفتر هم تماس بگیرید. 05133128218
 • ************ **** **********ان

  ************ **** **********ان 1398-11-12

  با سلام خدمت اقا سید عزیز،بنده میخواهم ۴تخته فرش ۹متری با میانگین قیمتی ۳.۵ تا۴میلیون تومان بخرم ،خواهشمندم از نظر کیفیت وبرند اینجانب را راهنمایی فرمایید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-11-12

   سلام وقت بخیر آقا کامبیز عزیز. با توجه به بودجه ای که در نظر گرفتید میتونید بدون محدودیت هر کدوم از محصولات 1200 شانه (یا پایینتر) بهترین برندهای موجود در کشور رو انتخاب کنید. از محصولات 1500 شانه برندهای ضعیف تر هم میتونید انتخاب کنید که به انتخاب شما بستگی داره. پیشنهاد میکنم از قسمت فروشگاهی سایت قیمت محصولات مختلف رو مشاهده و مقایسه کنید تا بهتر بتونید انتخاب کنید. در صورت لزوم میتونید با همکارای بخش فروشگاه هم تماس بگیرید تا به سوالاتتون پاسخ بدن. اگر نیاز بود بنده هم در خدمتتون خواهم بود.
 • یا********

  یا******** 1398-11-06

  سلام . میشه بهترین برند برای فرش کودک رو معرفی کنید؟
  هیچ تجربه ای در این زمینه ندارم
 • جو******

  جو****** 1398-11-04

  سلام در مورد فرش الماس کویر کرمان از لحاظ کیفیت نظر شما چیه
 • مق******

  مق****** 1398-11-02

  سلام وخسته نباشید و ممنون از وب سایت بسیار عالیتون
  تفاوت فرش طرح ابریشم و فرش 1500 شانه در چیست ؟ آیا فرش طرح ابریشم لزوما می بایست 1500 شانه باشد تا نزدیک به فرش ابریشمی باشد ؟
  تشکر از شما
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-11-02

   سلام و ممنون از نظر لطفتون
   فرش طرح ابریشم عموما به فرش هایی گفته میشه که جنس نخ خاب اونها از پلی استر یا همون ابریشم مصنوعی تولید شده باشه، چراکه پلی استر شبیه ابریشم طبیعی حالت سایه روشن پیدا میکنه، حالا این فرش میتونه 700 شانه یا 1200 شانه یا حتی 1500 شانه باشه.
   البته با توجه به اینکه فرش های دستباف ابریشم طبیعی (که بیشتر جنبه تزئینی دارن و نه کاربردی) بسیار نازک هستن و به راحتی تا میشن، فرش های 1500 شانه در عمل بیشترین شباهت رو به فرش های ابریشمی طبیعی پیدا میکنن چرا که نازکتر از بقیه فرش های ماشینی هستن و ظرافت بیشتری هم دارن
 • زم********

  زم******** 1398-10-10

  سلام
  من از دنیای فرش تعداد 2 تخته فرش 12 متری و یک تخته 9 متری با نام برلیان تبریز و یک تخته فرش 6 متری عالی مقام تهیه کردم. فرش های برلیان 1200 شانه و عالی مقام 700 شانه است. دیشب که تو اینترنت جستجو میکردم خیلی نگران شدم چون یه جا خوندم دوام 1200 کمه و همچنین نگران برند و کیفیتش شدم پول زیادی پرداخت کردم. روی برچسب فرش زده برلیان و بافت پشت فرش زده کلکسیون تبریز...
  میشه راهنماییم کنید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-10-14

   سلام وقت بخیر، بطور کلی از لحاظ دوام، فرش های 1200 شانه هیچ مشکلی ندارن در واقع مهم جنس نخ خاب فرش هست که اگر با کیفیت باشه فرش هر تراکمی که داشته باشه دوام و طول عمر بالایی خواهد داشت. تاثیر تراکم فرش در دوام اون چندان چشمگیر نیست اگرچه هرچی تراکم فرش بالاتر بره استحکام فرش بیشتر هم میشه.
   برندی هم که فرمودید (برلیان تبریز) از نزدیک نمیشناسم اما فکر میکنم در کاشان تولید میشه و لازم هست دقت داشته باشید که روی شناسنامه فرش مشخصات کامل و آدرس تولید کننده و علامت استاندارد وجود داشته باشه. در نهایت امیدوارم به قیمت منصفانه ای براتون محاسبه کرده باشن
 • مع**********

  مع********** 1398-10-04

  وقتتون بخیر مطالبتون عالی و کامل بود
  تشکر
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-10-04

   سلام وقت شما هم بخیر خوشحالم که مورد استفاده واقع شده موفق باشید
 • مر******

  مر****** 1398-09-24

  ممنون از پاسخگویی شما
  شرکت نگین بافت سلیمان فرشهاش خوبه؟مورد تاییدن....شهرک صنعتی امیرکبیر هستن
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-09-29

   سلام وقت بخیر، با برند و محصولاتش آشنا نیستم اما اگر میخواید فرشی که تهیه میکنید با کیفیت باشه و ریسک هم نکنید توصیه میکنم از برندهای شناخته شده و معبر انتخاب کنید، اگر هم همین محصول رو خواستید انتخاب کنید دقت کنید حداقل علامت استاندارد داشته باشه و قیمتش هم در حد و اندازه های بقیه فرش های کاشان باشه
 • مر******

  مر****** 1398-09-23

  سلام ممنون از سایت خوب و توضیحات مفیدتون
  من میخوام فرش بخرم و فرش ۱۲۰۰شانه گل برجسته قالی سلیمان رو پسندیدم...میخواستم بدونم
  ۱_برجستگی گلها ممکنه به مرور زمان از بین بره؟
  ۲_آیا فرشهای گل برجسته سایه روشن میشن؟
  ۳_آیا نظافت و جاروکشی فرشهای گل برجسته سخته؟
  ۴_درسته که میگن عمر فرشهای ۱۲۰۰شانه از ۷۰۰ شانه کمتره؟
  ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید....با سپاس فراوان
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-09-23

   سلام خواهش میکنم.
   1- برجستگی های فرش در طول زمان از بین نمیرن
   2- اگر از ابتدا سایه روشن نباشن و کیفیت فرش هم خوب باشه در طول زمان هم تغییری نمیکنه
   3- اگر کیفیت فرش خوب باشه و پس از مدتی سفت و زبر نشه برای جاروکشی (با جارو برقی) مشکلی نخواهید داشت اما در هر صورت فرش های غیر برجسته از این لحاظ راحت تر هستن
   4- خیر، عمر فرش های 1200 شانه بالاتر هست چون در این فرش ها تراکم گره ها بیشتر و فشرده تر هستن
 • عی********

  عی******** 1398-09-17

  سلام خسته نباشین من یک فرش شونر المان ۱۲۰۰تراکم برای فروش گذاشتم میشه راهناییم کنید چند قیمت بگذارم ممنون
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-09-23

   سلام متشکرم. متاسفانه در زمینه قیمت گذاری فرش دست دوم تخصصی ندارم.
 • s o

  s o 1398-09-12

  ممنون از نوشته خوبتون
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-09-14

   خواهش میکنم. امیدوارم مفید واقع شده باشه
 • حج********

  حج******** 1398-09-10

  سلام. ممنون بابت مقاله مفیدتون. من میخواستم فرش بخرم این مطالب رو که خوندم به انتخابم کمک خوبی میکنه
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-09-10

   سلام وقت بخیر، از اظهار نظرتون متشکرم، امیدوارم مفید واقع بشه. موفق باشید
 • فا********

  فا******** 1398-08-24

  سلام وقت بخیرمیخوام فرش الماس کویرنقش کرمان ۵۰۰شانه تراکم ۱۵۰۰بگیرم چطورمتوجه بشم بعدازمدتی زبروسفت نشه شمادرمورداین فرش راهنماییم کنید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-08-26

   سلام وقت شما هم بخیر. سفت و زبر شدن فرش با کیفیت نخ خاب فرش ارتباط مستقیم داره یعنی اگر کیفیت نخ خاب مناسب نباشه مدتی بعد از استفاده یا بعد از اولین شستشو این اتفاق براش میفته. عملا از ظاهر فرش قابل تشخیص نیست و تنها راهش اینه که یا خودتون تجربه کنید یا از تجربه مصرف کننده های قبلی اون محصول مطلع بشید. با توجه به اینکه تعداد تولید کننده ها بسیار زیاد هست و اطلاع از تجربه مصرف کننده ها ممکنه عملا امکام پذیر نباشه من توصیه میکنم تا حد مقدور از برندهای معتبر و شناخته شده انتخاب کنید. دقت داشته باشید که تبلیغات تلویزیونی یا اینستاگرامی و مشهور بودن لزوما به معنای با کیفیت بودن نیست. تا جایی که میتونید با اطرافیان هم مشورت کنید و از تجربه اونها هم استفاده کنید و ببینید چه فرشی داشتن و بعد حداقل دو تا سه سال استفاده کردن و حداقل یکبار شستشوی فرششون، از برندی که انتخاب کردن راضی هستن یا خیر
   داشتن شناسنامه، علامت استاندارد، آدرس و نام و نشانی دقیق تولیدکننده هم حداقل چیزهایی هستن که باید وجود داشته باشن اما همونطور که عرض کردم برای اثبات کیفیت فرش کافی نیستن
 • حس******

  حس****** 1398-08-04

  سلام وقت شما بخیر. دو تا قالین 12 متری میاخم بگیرم از تهران اما واقعا نمیدونم که از کدوم برند و با چه خصوصیاتی بخرم. میشه در این زمینه کمک کنید. پیشاپیش از لطف شما سپاسگذارم.
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-08-06

   سلام وقت شما هم بخیر در حد تجربه و آگاهی خودم میتونم به برندهایی مثل فرش مشهد، فرش نگین مشهد، فرش قیطران، زمرد مشهد، قالی سلیمان و آرا مشهد اشاره کنم که از کیفیت مطلوبی برخوردارن. احتمالا برندهای دیگه ای هم هستن که کیفیت بدی ندارن اما تا از تجربه مصرف کننده هاشون اطلاع پیدا نکنید نمیشه مطمئن بشید. نکته دیگه هم اینکه گاهی ممکنه کیفیت برندی خوب باشه اما در مقایسه با دیگر برندهای با کیفیت قیمت بالایی داشته باشه که منصفانه نباشه پس بین خوب ها هم حتما قیمتها رو مقایسه کنید.
 • من******** **************می

  من******** **************می 1398-07-30

  فرش ۷۰۰ شونه مدل پانیذ و مدل گیسو رو انتخاب کردیم چه مشخصاتی باید داشته باشه که ما اون رو بخریم؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-07-30

   سلام . بطور کلی در مقاله و سوالات قبلی به مشخصه هایی که یک فرش با کیفیت باید داشته باشه اشاره کردم که مهمترینش جنس نخ خاب و کیفیتش هست اما بد نیست این رو اضافه کنم که در حال حاضر اکثر طرح های پر فروش بازار توسط تعداد زیادی از برندها و کارخونه ها و با سطوح کیفی مختلف تولید میشه و این باعث میشه بتونید بر اساس بودجه ای که دارید و میزان اهمیتی که برای کیفیت و طول عمر فرش قائل هستید انتخاب راحت تری داشته باشید.
 • رض**** ************اد

  رض**** ************اد 1398-07-20

  سلام من می‌خواد فرش دیبابخرم به نظر شما خوبه یا نه می‌خوام ببینم در موقع راه رفتن زیر پا جمع میشه یا نه
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-07-30

   سلام وقت بخیر. با برند و محصولاتش از نزدیک آشنا نیستم و اخیرا بخاطر تبلیغات تلویزیونی کمی شناخته شده اما تجربه مصرف کنندگانش رو هنوز در جایی ندیدم فعلا در مورد کیفیتش باید به همون شاخصهای عمومی مثل جنس نخ خاب دقت کنید و البته قیمتش رو هم در مقایسه با سایر برندها مورد توجه قرار بدید
 • ری********** **** **ام

  ری********** **** **ام 1398-06-25

  سلام وقتتون بخیر.من واسه جهیزیه دنبال فرش هستم. یک طرح رو هم از برند شونهر دیدم هم از برند بهشتی تبریز. کدومش با کیفیت تر هست؟
  ممنون از پاسختون
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-06-27

   سلام وقت شما هم بخیر. من شونهر رو بیشتر توصیه میکنم
 • سع******

  سع****** 1398-04-10

  جناب مهندس حسینی
  با سلام و تجدید احترام و با تشکر بی حد بابت اطلاعات مفیدی که در اختیارمان قرار دادید ، پیرو سوالی که از محضرتان داشتم ، امروز به فروشگاههای مختلفی مراجعه نمودیم اعم از مهد فرش ، آقای فرش ، شهر فرش و فروشگاههای فرش در میدان هفت تیر و خیابان مولوی .
  یک سوال ساده به چالشی بزرگ تبدیل شد و متاسفانه کسی نتوانست پاسخگو باشد .
  فرشهای ۱۵۰۰ شانه با تراکم طولی ۴۵۰۰ میبایست ۳میلیون و ۳۷۵ هزار گره در هر متر مربع داشته باشند . ولی در شناسنامه فرشهای بررسی شده ۲میلیون و ۲۵۰ هزار گره در هر متر مربع درج شده .
  تولیدات شرکتهای مختلف را صرفاً از این حیث بررسی کردیم و همگی به همین صورت بودند . ایراد کار کجاست؟ همین موضوع باعث شد خریدمان را به بعد از مشاوره با شما موکول نماییم . با سپاس فراوان .
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-04-13

   سلام خواهش میکنم
   برای محاسبه تعداد گره در متر مربع، باید عدد مربوط به تراکم رو تقسیم بر 3 کنید و بعد در عدد مربوط به شانه ضرب کنید. بر این اساس تعداد گره در متر مربع برای فرش های 1500 شانه عدد 2250000 میشه. ظاهرا شما عدد تراکم رو بر 2 تقسیم و بعد در شانه ضرب کردید.
 • سع******

  سع****** 1398-04-09

  سپاسگزارم
 • سع******

  سع****** 1398-04-09

  سلام
  فرش ۱۵۰۰ شانه مدل گلسا تولیدی فرش مینیاتور را پسندیدیم ، نیازمند نظر کارشناسی شما هستیم . باسپاس .
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-04-09

   سلام وقت بخیر، با برندش آشنا نیستم لذا فقط میتونم بگم موارد کلی مثل جنس نخ خاب و اینکه اگر اکریلیک هست کجایی هست رو مورد بررسی قرار بدید، اگر بتونید به نحوی تجربه مصرف کننده های قبلی رو هم بدست بیارید عالی میشه. از لحاظ طرح هم طبیعتا سلیقه ای هست و مواردی مثل تناسب با دکوراسیون و روانشناسی رنگ ها مطرح هست که معمولا خانم ها در این زمینه تخصص کافی رو دارن اما میتونید مقاله "بهترین رنگ فرش برای دکوراسیون کدام است؟" رو هم یک نگاهی بندازید. گذشته از این دقت کنید که قیمتش هم با توجه به جنس نخ مناسب باشه، برای اطلاع از متوسط قیمتها میتونید سری به شاخه محصولات 1500 شانه روی سایت بزنید. موفق باشید
 • سع****** ********می

  سع****** ********می 1398-04-07

  سلام جناب حسینی
  من جهت واردات و فروش فرش در خارج از کشور ( اروپا ) قصد راه اندازی فروشگاه فرش ماشینی دارم. لطفا راهنمایی می فرمایید که بهترین برند از نظر کیفیت مواد و طرح و سیستم صادرات و موارد تخصصی که جنابعالی اطلاع دارید، کدام شرکت تولید فرش ماشینی هست.؟ سپاسگزارم از راهنمایی های مفید شما. هاشمی
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-04-09

   سلام وقت بخیر، ابتدا باید سطح فعالیت و استراتژی ورود به بازارتون رو مشخص کنید تا دقیقتر بتونم راهنمایی کنم، از اون جایی که توضیح و تایپ این موارد زمان بر و مشکل هست اگر تمایل داشتید با من تماس بگیرید تا توضیحات لازم رو خدمتتون عرض کنم. آیدی تلگرام من در انتهای مقاله هست
 • مر******** ********دی

  مر******** ********دی 1398-04-04

  سلام. شما چهار نوع فرش رو ذکر کردید
  اگر ممکنه از لحاظ قیمت هم هر چهار نوع رو طبقه بندی کنید.
  که از گرانترین تا ارزانترین.
  با تشکر از مهندس حسینی
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-04-07

   سلام عرض وقت بخیر و تشکر از همراهيتون
   از لحاظ قیمت، فرشهای ماشینی پشمی قیمت بالاتری نسبت به بقیه دارن اما عمدتا تراکمشون پایین هست و معمولا با تراکم 500 شانه تولید میشن. بعد از اینها فرشهای اکریلیک قرار دارن که البته تراکم های 1500 شانه که جدیدتر هستن قيمتشون با همون فرشهای پشمی ماشینی برابری میکنه. بعد از فرشهای اکریلیک، فرشهای پلی استر هستن که معمولا قیمت پایین تری نسبت به اکریلیک ها دارن که دلاليلش رو در متن مقاله حتما خونديد. و در نهایت پائینتر از همه فرشهای bcf قرار دارن که از قیمتهای به مراتب پایین تری برخوردارند
 • مه******

  مه****** 1398-04-01

  سلام وقت بخیر. خیلی ممنون از توضیحاتتون.
  ببخشید من از طرح های فرش شونهر خوشم اومد. می خواستم بدونم برند خوبی هست؟؟؟ لطفا زودتر جواب بدید.ممنون
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-04-02

   سلام وقت شما هم بخیر
   در حد آشنایی که دارم بله از برندهای معتبر و با کیفیت کشور هست
 • مح**************

  مح************** 1398-03-11

  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما اینجانب تقریبا حدود ۱۵ سال در زمینه فرش وموکت هستم وساکن یزد باتشکر از شما خواستم بگم واقعا تمام حرفای شما درست و با منطق بوده واینجانب تجربه خودم رو بااین برندها که گفته شدن شاهد بودم بازم ممنون از اینکه به مردم حقیقت رو میگید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-03-15

   خواهش ميكنم، منم از اينكه تجربه تون رو با ما در ميون گذاشتید متشکرم
 • تا******

  تا****** 1398-03-10

  با سلام
  ميشه نظرتون رو در مورد فرش ديبا و تنوع رنگي كه به كار برده و از همه مهمتر جنس اليافش بگيد؟
  و با توجه به اينكه اين فرش لطافت و نازكي خاصي داره آيا بعد از پهن كردن موقع راه رفتن فرش جمع ميشه؟؟؟

  ايا اطلاعي از نظرات مصرف كننده ها داريد؟؟؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-03-10

   سلام وقت بخیر، از نزدیک با محصولاتش آشنا نیستم اما چند نکته رو عرض میکنم. با تحقیق اجمالی که داشتم اینطور متوجه شدم که بیشتر محصولاتش از الیاف پلی استر (ابریشم مصنوعی) تولید میشه و نکته خاصی در مورد متفاوت بودن نوع پلی استر یا مواد اولیه مصرفیش نکته خاصی ندیدم. در مورد تعداد رنگ هم بیشترین تعداد رنگی که دستگاه های فرش ماشینی میتونن داشته باشن 10 هست و اگر جایی تولید کننده ای میگه تعداد رنگ بیشتری در فرش بکار رفته یا غیر واقعی هست یا اینکه در حال بافت بعضی رنگها رو جابجا کردن تا تعداد رنگها افرایش پیدا کنه که این کار، کار استانداردی نیست لذا شما هیچکدوم از برندهای معتبر رو نمیبینید که محصولی بیشتر از 8 رنگ و 10 رنگ داشته باشن. باز هم بطوز خاص در مورد فرش دیبا باید دید روی شناسنامه فرش چه تعداد رنگی قید شده.
   لطافت و نازکی هم مشخصه تمام فرش های با تراکم 1000 شانه و بالاتر هست که اخیرا بعضی از تولید کننده ها بخاطر صرفه جویی در مصرف نخ گاهی با ارتفاع نخ خاب کمتر از حد معمول هم تولید میکنن که البته این موضوع باعث جمع شدن فرش نمیشه
   با توجه به اینکه فرش دیبا هنوز برند چندان شناخته شده ای نیست و به تازگی تبلیغات تلویزیونیش شروع شده اطلاع دقیقی از نظر مصرف کننده ها ندارم.
 • ام************

  ام************ 1398-03-04

  سلام فرش صددرصد هیت ست همون صددرصداکرلیک هست یانه؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-03-05

   سلام. خیر اینها دو مفهوم متفاوت هستن. بطور خلاصه هیت ست به فرایندی گفته میشه که روی الیاف اکریلیک انجام میشه تا پرزدهی اون رو به حداقل برسونه اما منظور از صد درصد اکریلیک بودن فرش، خلوص الیاف اکریلیک اون و مخلوط نبودنش با الیاف پلی استر و bcf و ... هست. ممکنه فرشی 100 درصد اکریلیک باشه اما هیت ست نباشه
 • می******

  می****** 1398-02-13

  سلام،ببخشید من میخواستم فرش۹متری یلدای کویر کاشان ۱۲۰۰شانه تراکم۳۶۰۰ بگیرم میخواستم نظر شما در مورد این برند و تراکم بدونم چون شنیدم تراکم بالا دوام کمتری داره و به مرور حس موکت رو به انسان میده آیا درسته؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-02-16

   در مورد برند هنوز اطلاعات کافی ندارم اما در مورد تراکم، هرچی تراکم فرش بالاتر میره استحکام و دوام فرش هم بیشتر میشه و البته ارتفاع نخ خاب یا به عبارتی همون قطر فرش کمتر میشه اما مثل موکت نمیشه مگر اینکه کیفت نخ خاب پایین باشه و بعد از مدتی دچار کوبیدگی بشه و سفت بشه شبیه موکت
 • مع**********

  مع********** 1398-02-08

  سلام
  واقعا ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما گذاشتید . ولی یک سوال ، آیا برای شناخت جنس فرش به لیبل و برچسبی که پشت فرش قرار دارد . مبنی بر جنس . و تعداد شانه و ... میتوان اعتماد و اکتفا کرد یا خیر ؟؟
  با تشکر
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-02-12

   سلام وقت بخیر
   علی القاعده باید مطابق با واقعیت باشه اما روشی هم برای راستی آزمایی وجود نداره و متاسفانه مواردی هم وجود داره که مطابق با واقعیت نیست البته معمولا در برندهای شناخته شده و معتبر، درست و صحیح هست (اون هم بر اساس تجربه مصرف کننده ها) اما در برندهای فیک و تقلبی احتمال غیر صحیح بودن وجود داره
 • رض****

  رض**** 1398-01-25

  سلام . مقالتون و خیلی از نظرات سایت رو خوندم. خیلی عالی وخیلی ممنون از وقتی که برای مردم میزارید که اطلاعاتشون بالا بره تا خرید خوبی داشته باشن.
  نظرتون در مورد فرش شونهر چیه؟
  و اینکه وقتی در آشنایان این برند رو خریداری نکردن چطور میشه متوجه شد که اکریلیک استفاده شده در فرش خارج از موضوع درصد استفاده شده کیفیت مناسبی هم داشته باشه؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-01-28

   سلام خواهش میکنم امیدوارم مورد استفاده مردم واقع بشه
   فرش شونهر هم از برندهای با کیفیتی هست که من میشناسم
   همونطور که قبلا هم اشاره کردم کیفیت مواد اولیه مصرفی بویژه اکریلیک، چیزی هست که فقط گذشت زمان میتونه اثباتش کنه و به همین خاطر روی تجربه مصرف کننده خیلی تاکید میشه. حق با شماست و ممکنه در خیلی از موارد در اطرافیان کسی رو نداشته باشیم که تجربه استفاده از محصولات یک برند رو داشته باشه و این کار رو مشکل میکنه. همین باعث شده که ما هم سعی کنیم برندهای مشهوری که تجربه شده هستند رو بیشتر توصیه کنیم. البته با رشد اینترنت در کشور میشه امیدوار بود در آینده سایتهایی بوجود بیان که کارشون همین اشتراک گذاری تجربیات مصرف کننده ها از کالاهای مختلف باشه مثل سایتهای خارجی که در این زمینه وجود داره. البته فرهنگ ما هم خیلی مهم هست و اینکه روحیه اشتراک گذاری تجربه هامون رو در خودمون تقویت کنیم، چیزی که به نظر میرسه الان هنوز بین ما جا نیفتاده. به عنوان مثال ما سعی کردیم روی سایتمون همین کار رو انجام بدیم اما هنوز استقبال چندانی نشده (البته شایدم نحوه اجرای ما مناسب نبوده)
   در نهایت به عنوان راهکار عملی در حال حاضر میتونم انجمن ها و سایتهایی مثل سایت نو عروس و نی نی سایت رو پیشنها بدم که میتونید اونجا هم بپرسید شاید باشن کسانی که از محصول مورد نظر شما استفاده کرده باشن
 • زه******

  زه****** 1398-01-21

  ممنون از پاسخگوییتون من به اتحادیه فرش ماشینی هم زنگ زدم و اونها هم جواب شمارو دادن و گفتن البته فرش بهشتی هم فرش خوبی هست و نخ قابل اثبات نیست ولی امکان پس گرفتن پول وجود نداره چون قرارداد بسته شده بازم حیف که این سایت رو زودتر ندیدم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-01-21

   خواهش میکنم
   در نهایت، توصیه ای که میتونم بکنم اینه که نکات مربوط به نگهداری از فرش رو به خوبی رعایت کنید تا طول عمر فرشتون بیشتر بشه، مواردی از قبیل عدم قرار گرفتن فرش در معرض نور مستقیم خورشید، پیشگیری از قرار گرفتن فرش در معرض رطوبت برای مدت طولانی و حفظ تمیزی فرش در حد ممکن تا دیرتر نیاز به شستشو پیدا کنه. موفق باشید
 • زه******

  زه****** 1398-01-18

  سلام من فرش بهشتی تبریز خریدم بعد این پستها رو خوندم اونا بهم گفتن نخش المانه و حتی مدرک نخ المان رو رو دیوار مغازه زده بودن یعنی دروغ گفتن از اونجایی که من فرش رو هنوز تحویل نگرفتم میتونم به اتحادیه فرش ماشینی بخاطر دروغش شکایت کنم؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-01-20

   سلام وقت بخیر
   روی دیوار زدن که ملاک نیست باید روی شناسنامه فرش رو چک کنید. گذشته از این هم واقعا روش خاصی برای مشخص کردن راست یا دروغ بودن گفته هاشون وجود نداره فقط تجربه مصرف کننده و پایداری کیفیت محصول در طول زمان میتونه این رو ثابت کنه
 • زه******

  زه****** 1398-01-15

  سلام فرش اسپادانا فرش خوبی است؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-01-19

   سلام از نزدیک با برندش آشنا نیستم اما موارد کلی که قبلا عرض کردم و در مورد تمام برندها صادق هست رو در نظر بگیرید
 • مح******

  مح****** 1398-01-07

  باسلام من یک فرش 12 متری خریدم 700 شانه ولی اصلا خاب نداره میخواستم ببینم سرم کلاه رفته
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-01-15

   سلام وقا بخیر
   ارتفاع نخ خاب به تنهایی نمیتونه نشون دهنده کیفیت یا عدم کیفیت باشه، مهم جنس نخ خاب هست که باید بهش دقت کنید. ارتفاع نخ خاب در فرش های 700 شانه حدود 10 میلیمتر هست که البته ممکنه تولید کننده ای برای صرفه جویی در مصرف نخ و کاهش هزینه هاش ارتفاع نخ خاب رو کمتر بگیره لذا اگر ارتفاع نخ خاب و یا به عبارتی نرمتر بودن فرش در زیر پا براتون مهم هست باید زمان خرید به این نکته دقت داشته باشید.
 • کو******

  کو****** 1398-01-03

  سلام آقای حسینی بزرگوار
  من ی فرش گرفتم
  پشت فرش یه حالتی داره انگار وصله شده باشه نمیدونم ایراد محسوب میشه یا نه
  میتونم عکسشم بفرستم .
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1398-01-04

   سلام وقت بخیر، بله تصویرش رو ارسال کنید تا دقیقتر بشه اظهار نظر کرد
 • مج****** ********تی

  مج****** ********تی 1397-12-24

  سلام و خسته نباشید... بفرمایید که آیا برند « مشهد اردهال» که از تولیدات کاشان هست فرش استاندارد به حساب میاد یا خیر؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-12-25

   سلام متشکرم سلامت باشید.
   اگر چیزی که به عنوان "علامت استاندارد ایران" میشناسیم منظورتون باشه که حداقل چیزی هست که برای اطمینان از محصول باید روی شناسنامه فرش وجود داشته باشه و فکر میکنم مشهد اردهال هم این رو داشته باشه (جهت اطمینان میتونید روی شناسنامه فرش رو بررسی کنید). اما اگر کیفیت و دوامش مد نظرتونه باید ببینید جنس نخ خاب فرش چی هست. پلی استر یا ابریشم مصنوعی عمر کوتاهی داره و اکریلیک هم اگر از نوع با کیفیتش نباشه زود لطافت و نرمی خودش رو از دست میده پس به جنس نخ خاب دقت کنید. شخصا از نزدیک تجربه استفاده از محصولاتش رو نداشتم اما فکر میکنم بتونید با جستجو در اینترنت یا انجمنهایی مثل سایت نی نی سایت یا نو عروس و یا سایتهای مشابه اطلاعاتی در مورد تجربه مصرف کننده ها بدست بیارید.
 • ام******

  ام****** 1397-12-23

  سلام وقتتون بخیر آقای حسینی سئوالی از شما داشتم من قصد خرید سه تخت فرش 9 متری دارم که دوام فرش بسیار برای من مهمه و رنج قیمتی 1.5 تا 2 تومن برای هر تخته میتونم هزینه کنم به نظر شما از چه برندی خرید کنم و چه ویژگی از فرش باید برای من مهم باشه تا هنگام خرید فرش گول نخورم ممنون از مساعدت شما
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-12-25

   سلام وقت شما هم بخیر
   با توجه به بودجه ای که پیش بینی کردید میتونید از فرش های 500 شانه و 700 شانه انتخاب کنید. باید توجه داشته باشید که در برندهای معتبر، کیفیت نخ فرش های 500 شانه تا 1500 شانه تفاوتی ندارن و تنها فرقشون ظرافت بیشتر نخ و در نتیجه ریزبافتی بیشتر طرح و نقشه در تراکم های بالاست. پس اگر نخ خاب فرش، اکریلیک با کیفیت باشه دیگه جای نگرانی بابت کیفیت فرش نداشته باشید. با توجه به تنوع بالای طرح های 700 و 500 شانه در برندهای مختلف، برای انتخاب یک نقشه زیبا دستتون باز هست. میتونید از قسمت فرش های ماشینی روی سایت، محصولات معتبر ترین برندهای فرش ماشینی کشور رو مشاهده کنید.
 • با********

  با******** 1397-12-20

  سلام جناب آقای حسینی
  خسته نباشید عرض میکنم خدمت شما و سایر همکاران زحمت کشتان...
  یک سوال کلیدی دارم از خدمتتان، از کجا بفهمیم نخ اسفاده شده در فرش 1200 شانه صددرصد از نخ های اکریلیک بایر آلمان است؟
  البته بدون در نظر گرفتن شناسنامه فرش و گفته های فروشنده....
  منظورم اینه که، آیا شیوه و یا روشی است که خودمان بفهمیم که نخ استفاده شده در فرش 100 درصد اکریلیک و بایر آلمان است؟
  بی نهایت متشکرم...
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-12-21

   سلام متشکرم، سلامت باشید
   در پاسخ به سوالتون باید عرض کنم که راه خاصی وجود نداره و فقط تجربه مصرف کننده ها در طی چند سال میتونه کیفیت محصول رو نشون بده. البته معمولا شرکت هایی که از نخ اکریلیک درالون (بایر) آلمان استفاده میکنن روی سایت خودشون و همچنین روی شناسنامه فرش (با درج علامت تجاری شرکت درالون) این رو اعلام میکنن اما فرش های بی نام و نشون و بی کیفیت زیادی رو هم میتونید پیدا کنید که این علامت رو هم روی شناسنامه شون درج میکنن! به همین خاطر هست که مطمئن ترین راه انتخاب برندهایی هست که صداقت گفتارشون رو تجربه مصرف کننده ها اثبات کرده باشه
 • عس********

  عس******** 1397-12-19

  سلام وقتتون بخیر.مطالب سایت بسیارعالی بود.من به تازگی فرش خریدم ای کاش زودتر سایت شما رو دیده بودم وبهتر میتونستم انتخاب کنم. به تازگی فرش قیطران 1500 شانه طرح سروناز گل برجسته گرفتیم و موقعی که پهن کردیم از دور به نظر میاد روی فرش آرد پاشیده شده فقط از نزدیک خوبه. تماس هم گرفتیم قبول نکردن تعویض کنن. به نظرتون کلا قیطران فرش خوبیه؟ همه ی گل برجسته ها این مشکل رو داره؟ هیچ کجا برای این مورد تعویض نمی کنن؟ ممنون میشم اگر زودتر راهنماییم کنید.
  موفق باشید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-12-20

   سلام وقت شما هم بخیر، بطور کلی فرش قیطران از لحاظ کیفیت فرش خوبی هست اما موردی که میفرمایید بیشتر به طراحی و رنگبندی فرش مربوط میشه و معمولا در جهت خاب فرش و برعکسش اینطور دیده میشه و بیشتر در رنگهایی مثل نسکافه ای یا آبی مشاهده میشه و از مواردی هست که باید قبل از خرید بهش دقت میکردید. در مورد تعویض هم به فروشنده بستگی داره و میتونید باهاشون صحبت کنید تا در صورت امکان این کار رو براتون انجام بدن که البته معمولا هم این کار رو نمیکنن
 • مر********

  مر******** 1397-12-16

  سلام من ۲ تخته فرش قالی سلیمان گرفتم ۱۰۰۰ شانه و نخ خاب ۱۰۰درصد اکرولیک خواستم بدونم آیا فرش خوبی است؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-12-17

   سلام وقت بخیر، بله اگر اصل باشه فرش بسیار خوبی هست
 • حس******

  حس****** 1397-12-10

  سلام خسته نباشید . من ۶ روز پیش از شهر فرش یک جفت ۹متری ۷۰۰ شانه پردیسان خریدم .میخواستم ببینم ایا فرش خوبی هست یا نه ؟؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-12-11

   سلام متشکرم، سلامت باشید، از نزدیک شناختی ندارم ولی باید بررسی کنید جنس نخ خاب فرش که مهمترین فاکتور در کیفیت هست چیه. و مورد دیگه ای که هم که البته باید قبل از خرید بهش دقت میکردید بحث قیمتش هست چون معمولا در شهر فرش قیمت ها بالاتر از قیمت واقعی هستن
 • فر********

  فر******** 1397-12-10

  سلام. ممنون از مطالبتون.
  ببخشید شرکت فرش شادنقش مشهد معتبر هست؟ من میخوام طرح فرشته فیلی رو بگیرم ولی شهر ما 6 متری رو در حال حاضر میدن 2میلیون و 400
  همین طرح رو گوگل کردم در چند تا سایت قیمت رو 1500 زدن!
  فروشنده میگه این فرش نخش بامبو هست به همین علت گرانه! ولی شرکت های دیگه لابد نخشون چیز دیگه ایه.
  میشه راهنمایی کنید؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-12-11

   این شرکت هم از تولیدی های کاشان هست و نه مشهد و با همون سطح کیفی فرش های کاشان اما از لحاظ قیمت گمان میکنم تو شهرتون گرون قیمت دادن. برای اطمینان از اینکه بامبو هست یا نه باید شناسنامه فرش رو بررسی کنید اگر روی شناسنامه فرش هم جنس نخ خاب رو زده بود بامبو اون وقت با فرض صدق گفتار تولیدکننده میشه گفت قیمتش درسته اما دقت کنید بامبو با "طرح بامبو" متفاوت هست. بامبو الیاف طبیعیه اما طرح بامبو در واقع همون پلی استر هست که فقط شبیه بامبو تولید میشه
 • می****** **********

  می****** ********** 1397-12-09

  سلام ضمن تشکر از نظرات خوب شما به نظر شما که کارشناسید بین فرش سلیمان وستاره کویر کدوم با کیفیتر است خواهشا راهنمایی کنید
 • پر******** **********زی

  پر******** **********زی 1397-12-08

  لطفا یک فرش شش متری با طرح نایین و پر کلاغی که رنگ تند هم داشته باشد بمن معرفی کنید ،من فرشی دیدمم در سایت کاشانسرا نمیدانم معتبر هست یا خیر؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-12-09

   سلام وقت بخیر، برای معرفی طرح باید با همکاران بخش فروش ارتباط بگیرید که شماره های تماسشون در بخش تماس با ما هست
   در مورد سایت کاشانسرا هم چون نماد اعتماد الکترونیک دارن قابل اعتماد هستن اما در مورد کیفیت محصولات باید تحقیق کافی داشته باشید چون فرش کاشان با سطوح کیفی مختلفی در بازار عرضه میشه
 • مر******

  مر****** 1397-12-06

  باسلام من فرش از نگین سلیمان مشهد اردهال گرفتم با زنگ زمینه فیلی؛ اما فیلی فیلی یکدست نیست وتوش رگه های نارنجی دیده میشه سوال کردم گفتن این طرح سایه در سایه فرش هست.سوالم اینه راست میگن؟اخه من تابحال جایه ندیدم.
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-12-07

   سلام وقت بخیر
   باید تصویر فرش رو ببینم، اگر میتونید تصویر فرش رو برام بفرستید تا بتونم دقیقتر پاسخ بدم. راه ارتباط با من در تلگرام انتهای مقاله هست
 • اب************** ************نی

  اب************** ************نی 1397-12-03

  سلام میشه فروشنده برچسب اصلی رو از رو فرش ورداره و برچسب دیگه بچسبونه گرونتر بفروشه چون اعتماد ندارم به فروشنده ها میپرسم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-12-05

   سلام وقت بخیر
   غیر ممکن که نیست اما احتمالش هم خیلی کم هست. فروشنده ها راحت میتونن برچسب فرش تهیه کنن اما برچسب برندهای شناخته شده و معتبر به این راحتی در دسترس نیست. برچسب های تقلبی زیاد هستن اما تشخیص تقلبی بودنشون کار ساده ای هست و با مطالعه راهنمایی که روی سایت هست و یا نکاتی که در سوالات قبلی اشاره کردم به راحتی میتونید تشخیص بدید.
 • خر**********

  خر********** 1397-11-29

  با سلام ايا از مواد بازيافت هم در توليد فرش استفاده ميشود
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-12-01

   سلام، خیر امکان بافت فرش از مواد باز یافتی وجود نداره. کلا نخ های فرش قابل بازیافت نیستن که بشه دوباره ازش برای بافت فرش استفاده کرد
 • تر******** ********دی

  تر******** ********دی 1397-11-29

  مشخصاتش تو سایت اینجوری نوشته شده
  من که از نزدیک دیدم فروشنده گفت ابریشم طبیعیه !

  جنس نخ خاب
  اکریلیک هیت ست شده

  جنس نخ تار
  پلی استر

  جنس نخ پود
  پلی استر و پنبه

  یعنی بهترین فرش ماشینی چه‌برندی هستش؟

  فرش های دستی هم که به شدت گرون شدن و به صرفه نیست واسه جهیزیه
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-12-01

   طبق این توضیحات جنس نخ خابش اکریلیک هست و صحبتی از ابریشم هم نیست. کلا به حرف فروشنده ها خیلی نمیشه اعتماد کرد. اما جنس نخ خابش از اکریلیک ترک هست که نسبت به اکریلیک آلمانی از کیفیت پایینتری برخورداره لذا اگر خواستید انتخابش کنید دقت کنید که قیمتش معقول باشه
   عملا انتخاب یک برند به عنوان بهترین، کار ساده ای نیست. من بر اساس تجربه شخصیم و بازخورد تحربه مصرف کننده ها برندهای زیر رو پیشنهاد میکنم
   فرش مشهد، فرش آرا مشهد، فرش نگین مشهد، قالی سلیمان، فرش قیطران، فرش زمرد مشهد، فرش پاتریس
   البته ممکنه برندهای خوب دیگه ای هم باشن که من از کیفیتشون اطلاع دقیقی ندارم اما مهم اینه که تجربه مصرف کننده هاش کیفیتش رو تایید کنه
 • تر******** ********دی

  تر******** ********دی 1397-11-28

  سلام وقت بخیر
  میخواستم نظر شما رو راجع به فرش اردهال بدونم که چه کیفیتی داره؟
  تازه عروس هستم‌و از سری B این فرش۱۲۵۰ شانه با تراکم ۴۱۰۰ خوشم اومده که ابریشمم گفتن توش به کار رفته. چون منزل پدری عادت به فرش دستی دارم این فرش به دلیل صخامت کم برام حس‌خوب و خوشایندی داره . حالا میخواستم نظر شما رو راجع به کیفیت کار بدونم. ممنون میشم اگه پاسخ بدین
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-11-28

   سلام وقت بخیر
   از نزدیک با برندش آشنا نیستم اما قاعده کلی این هست که ببینید جنس نخ خاب فرش و کیفیتش چطور هست اکریلیک هست یا پلی استر (ابریشم مصنوعی) و ترک هست یا آلمانی.
   اینکه فرمودید ابریشم داخلش به کار رفته احتمالا منظورتون همون ابریشم مصنوعی هست که اگر بصورت مخلوط با اکریلیک کار شده باشه (یعنی بخشی از نخ های خاب اکریلیک باشه و بخشی پلی استر)، با توجه به یکسان نبودن عمر مفید این دو تا نخ، بعد از شستشو احتمالا با افت کیفیت بخش های پلی استر مواجه میشید.
   از لحاظ ضخامت تقریبا تمام فرش های 1000 شانه به بالا از ضخامت کمی برخوردار هستن و این موضوع تاثیری در کیفیت نخ ها نداره و از این جهت جای نگرانی نیست
   اگر بتونید به نحوی تجربه مصرف کننده های قبلی محصولاتشون رو هم بدست بیارید خیلی بهتر خواهد بود
 • مه******

  مه****** 1397-11-16

  ببخشید فرش بهشتی تبریز طرح افشان فرش خوبیه به نظرتون باغ بهشت
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-11-17

   سلام، نوع و اسم طرح (افشان، خشتی و ...) تاثیری در کیفیت نداره و مهمترین فاکتور جنس نخ خاب هست که باید مورد بررسی واقع بشه، در مورد فرش بهشتی تبریز هم از نزدیک شناخت ندارم اما میدونم محصول کاشان هست نه تبریز و با نخ ترک بافته میشه که قبلا در موردش توضیح دادم. مطمئن ترین روش برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کیفیتش هم این هست که اگر بتونید از کسانی که تجربه استفاده از محصولاتش رو دارن پرس و جو کنید.
 • زه******

  زه****** 1397-11-14

  عالی بود توضیحاتتون
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-11-17

   متشکرم، امیدوارم مورد استفاده واقع شده باشه
 • نگ******

  نگ****** 1397-11-03

  سلام خسته نباشین .فرش خاطره کویر یزد چطورن؟؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-11-04

   سلام وقت بخیر
   خاطره کویر یزد هم متلعق به مجموعه ستاره کویر یزد هست و تا جایی که اطلاع دارم این مجموعه، از نخ درالون آلمان برای تولید محصولاتش استفاده میکنه و بررسی محدودی که داشتم حاکی از این بود که مصرف کننده ها هم از محصولاتش رضایت خاطر داشتن
  • نگ******

   نگ****** 1397-11-04

   ببخشی من میخوام فرش خاطره کویر کد k027رو بگیرم به نظر شما چطوره ؟از لحاظ کیفیت ودوام.
 • عل**** ********** ******ده

  عل**** ********** ******ده 1397-10-27

  باسلام و خسته نباشید خدمت شما، خیلی ممنونم بابت مطالب مفید و آموزندتون ❤❤، من یه سوالی که داشتم میخوام بدونم فرش 12متری 1000شانه باتراکم 3000 قیمتش چنده؟ چون که قیمت مختلف دادن تو تهران گفتن جنس نخش پنبه هست وقیمت 4200 هست و درخوزستان همین مشخصات رو گفتن 3400 و در فارس همین مشخصات بانخ اکرولیک رو گفتن 2900 میشه راهنمایی کنین؟ ممنون میشم ❤❤❤
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-10-27

   سلام وقت بخیر، خوشحالم که مطالب ما مورد استقبالتون قرار گرفته.
   قیمت فرش تابع عوامل مختلفی هست که مهمترینش جنس نخ خاب فرش هست که اکریلیک باشه یا پلی استر یا ... و باز در نوع نخ یکسان (مثلا اکریلیک) سطوح کیفی مختلفی میتونه وجود داشته باشه و همینها باعث تفاوت قیمتها میشه. اگر هدفتون مقایسه قیمتهاست باید اول یک برند مشخص رو انتخاب کنید و بعد قیمت محصولات 1000 شانه (یا بقیه تراکمهای) اون رو در نقاط مختلف کشور مقایسه کنید تا متوجه بشید کجا منصانه تر میفروشن. و البته باید دقت داشته باشید قیمتهایی که به شما اعلام میکنن قیمت برندهای اصلی باشه چون معمولا اکثر برندهای معتبر، نمونه مشابه و غیر اصلی هم زیاد دارن. برای اطلاع از مبلغ دقیق فرش های 1000 شانه هم میتونید به شاخه فرش های 1000 شانه در قسمت فروشگاهی سایت مراجعه کنید و قیمت تعدادی از معتبرترین برندهای فرش ماشینی کشور رو مشاهده کنید.
 • حس****** ******بی

  حس****** ******بی 1397-10-21

  ببخشبد سوالمو دوباره تکرار میکنم.کارخانه تولید فرش که شهرک صنعتی راوند کاشان هستند.کدوم ازاین کارخانه ها معتبرترند وفرش با کیفیت وقیمت مناسب عرضه میکنن.لطفا راهنمایی کنیدو نام شرکتشونو بهم بگید.خیلی ممنونم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-10-22

   سلام وقت بخیر با توجه به تعدد تولیدکننده هایی که در کاشان و شهرک های صنعتی اطرفش مشغول به فعالیت هستند، شناخت دقیقی ازشون ندارم اما قائده کلی که در مورد کیفیت تمام تولید کننده ها این هست که به جنس نخ خابی که برای تولید ازش استفاده میکنن دقت داشته باشید که توضیح کافی در موردش دادم و بعد هم صدق ادعاشون رو با بررسی تجربیات مصرف کننده ها بررسی کنید
 • حس****** ******بی

  حس****** ******بی 1397-10-21

  سلام.کارخانه تولید فرش که تو کاشان هستند کدوم شرکت ها معتبرند؟؟؟
 • ال********

  ال******** 1397-10-15

  سلام خسته نباشید ممنون از.مطالب خوبتون میشه ادرس فرش فروشی خوبو بمن بگید شهر فرش رفتم خوشم نیامد از مدلهای قیطران هم همینطور اگه ممکنه راهنمایی کنید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-10-16

   سلام متشکرم با توجه به اینکه در حال حاضر ما در مشهد مستقر هستیم از فروشگاه های معتبر در تهران شناخت دقیقی ندارم. این روزها پیدا کردن فروشنده راستگو و منصف کار بسیار مشکلی هست و معمولا هر عرضه کننده ای از محصولی که خودش عرضه میکنه تعریف میکنه و بقیه رو انکار! اما مهم این هست که شما قبل از مراجعه به فروشگاه ها مطالعه کافی رو داشته باشید تا سرتون کلاه نره. در تهران بطور کلی میدونم محدوده هفت تیر و مولوی از بازار های خوب فرش هستن که جامعیت خوبی دارن و اکثر برندها رو میتونید در اونها پیدا کنید
 • به********

  به******** 1397-10-10

  سلام شبتون بخیر
  من دوتافرش ۱۲متری ۱۵۰۰ شانه می خواستم بابهترین مشخصات میشه من راهنمایی کنیدبهترین شرکت برام معرفی کنیدکه دیگه بعداپشیمون نشم سپاس گزارم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-10-13

   سلام وقت بخیر، در حال حاضر تعداد زیادی از تولیدکننده های معتبر هنوز فرش 1500 شانه تولید نمیکنن اما از بین 1500 شانه های موجود با در نظر گرفتن کیفیت و قیمت، محصولات 1500 شانه فرش مشهد و فرش زمرد مشهد رو بیشتر توصیه میکنم اما تنوع طرح های فرش قيطران در 1500 شانه ها بیشتر هست
 • Ma****

  Ma**** 1397-09-29

  سپاسگزارم از پاسختان در مورد فرش نخ مودال اين فرش از فرش دستبافت ١٠٠ درصد ابريشم طبيعي هم ظريفتر هست و هم درخشش بيشتري از نظر ابريشم بودن دارد بله گفتند كه فقط چند تا نمونه ازمايشي زده براي اولين بار در ايران طرح بسيار زيبا و ظريف و فاخر و ريز بافت هست من ان را براي منزلي در خارج كشور خريدم كه در سالنش بيندازم كه رفت و امد ي رويش نخواهد شد و از الودگي هوا و خاك و دود هم خبري نيست و حتما تجربه اش را با شما در ميان بگذارم
 • ال****

  ال**** 1397-09-27

  سلام ، فرش بهشتی تبریز چطوره ؟
  نخ پود :پنبه ،پلی استر
  نخ تار :۱۰۰درصد پلی استر
  نخ خاب ۱۰۰درصد اکریلیک هیت ست
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-09-27

   سلام وقت بخیر، از نزدیک با محصولاتشون آشنا نیستم اما باید دید کیفیت اکریلیک مورد استفاده شون چطوره و تجربه مصرف کننده ها چی میگه. فقط میدونم بر خلاف اسمش در تبریز تولید نمیشه و محصول کاشان هست
 • ma****

  ma**** 1397-09-26

  سلام سپاس فراوان از وقتی که میگذارید. من از شهر فرش یک فأرش ۶ متری ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ تافته گلستان کاشان کلکسیون قم با نخ مودال خریدم ۴ ملیون خیلی قشنگ هست ظاهراً نخ مودال جدید هست و ابریشم طبیعی هست لطفا در مورد جنس مودال و دوام و مزایا و معایب این فرش با این جنس توضیح دهید. متشکرم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-09-27

   سلام وقت بخیر از اینکه وقت تون رو به مطالعه این مطلب اختصاص دادید متشکرم
   نخ مودال یک نوع نخ طبیعی هست که اخیرا وارد بازار شده و بیشتر برای تولید لباس ازش استفاده شده. ابریشم طبیعی نیست اما از چوب درخت راش بدست میاد و اینکه برای تولید فرش ازش استفاده شده رو من اطلاعی نداشتم. اما در مورد کیفیت و دوامش الان نمیشه نظر داد. چیزی هست که باید تجربه بشه، باید صبر کنیم تا دو سه سال بگذره و نمونه هایی که وارد بازار شده امتحانشون رو پس بدن. امیدوارم شما هم به عنوان یک مصرف کننده بعد از همین مدت استفاده، تجربه تون رو در مورد این محصول با ما به اشتراک بذارید تا همه بهره مند بشن
 • عل**** ************یی

  عل**** ************یی 1397-09-25

  سلام وقتتون بخیر
  مرسی برای توضیحات جامع و کاملتون
  من میخاستم سه تخته فرش 6 متری بگیرم و برند مشهد 1000 شانه 3000 تراکم
  بازار تهران رفتم قیمت بهم داده 1750 تومن نمایندگی فرش مشهد تو هفت تیر رفتم گفته 2 تومن
  این اختلاف قیمت ممکنه واسه تقلبی بودنش باشه
  از کجا باید متوجه بشم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-09-27

   سلام وقت شما هم بخیر امیدوارم مطالعه مطالب براتون مفید واقع شده باشه
   در مقاله روش های تشخیص اصالت فرش توضیح نسبتا کامل دادم اما بطور خلاصه باید دقت کنید علامت تجاری (لوگو) فرش مشهد روی شناسنامه فرش درج شده باشه، هیچ پسوند یا پیشوندی همراه با فرش مشهد نداشته باشه (مثلا فرش شاهکار مشهد یا فرش مشهد اردهال یا فرش توس مشهد و ... نباشه) طرحش اسم نداشته باشه و با کد مشخص شده باشه (روی سایت مون میتونید کد طرح های فرش مشهد اصل رو ببینید). آدرس کارخونه هم روی شناسنامه فرش درج شده باشه و مشهد باشه.
   این موارد در مورد بقیه برندها هم صدق میکنه چون اکثر برندهای معتبر نمونه های غیر اصلیشون در بازار زیاده.
   در مورد قیمت هم میتونید با همکارای بخش فروشگاهی سایت تماس بگیرید فکر میکنم از امروز به مدت یک هفته برای فرش مشهد تخفیف های ویژه شب یلدا داشته باشیم
 • مه******

  مه****** 1397-09-24

  سلام خسته نباشین من میخام فرش 9متری بخرم بنظرتون چه برندی رو انتخاب ؟؟؟؟
  ممنون
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-09-27

   سلام وقت بخیر، در حد تجربه و شناخت من و همکارانم برندهای فرش مشهد، آرا مشهد، نگین و زمرد مشهد، قالی سلیمان، فرش پاتریس، فرش قیطران، فرش ساوین و کویر یزد محصولات با کیفیتی دارند که از بین اینها میتونید بر اساس طرح و نقشی که میپسندید انتخاب کنید و نگران کیفیتشون نباشید
 • حس****** ******

  حس****** ****** 1397-09-21

  خسته نباشید فرش ۱۵۰۰شانه آبی الماسی کویر کرمان خریدم داخل مغازه فرش دیدم خیلی نقش زیبای داشت وقتی داخل خونه پهن کردم نقشفرش دیده نمیشه مثل نمک پاشیده شده باشه روی فرش دیده میشه خیلی ناراحتم نمی دانم چکار کنم فروشنده هم گفت تعویض نمیکنه لطفا راهنمای کنین چکار کنم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-09-23

   سلام وق بخیر. علت اینکه اینطور دیده میشه احتمالا بخاطر نوع نخ فرش هست و اینکه معمولا فرش های پلی استر به شکل سایه روشن دیده میشن. البته میتونه بخاطر نوع طراحی و رنگ های مورد استفاده در فرش هم باشه. در هر صورت بهتر بود قبل از خرید فرش در موردش کمی مطالعه و دقت بیشتری میکردید و الان جز توافق با فروشنده راه خاصی به نظرم نمیرسه
 • اع****** ************ست

  اع****** ************ست 1397-09-18

  با سلام خدمت شما
  لطفا نظرتون را راجع به کیفیت آقای فرش بگید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-09-18

   سلام وقت بخیر
   همونطور که احتمالا میدونید آقای فرش متعلق به مجموعه فرش فرهی و شرکتهای زیرمجموعه اش هست و محصولاتش هم شامل فرش های پلی استر (و کمی هم فرش پشمی) میشه. در مورد پلی استر و ویژگیهاش در متن مقاله و برخی سوالاتی که مطرح شده توضیح داده شده در مورد فرش های پشمی هم به همین شکل . خلاصه اش اینکه فرش های پلی استر اگرچه در ابتدا زیبایی و جلوه رنگ بیشتری دارن اما این کوتاه مدت هست و در مقایسه با فرش های اکریلیک از دوام و ثبات کیفیت کمتری برخوردارند و انتظار میره قیمتهاشون هم از فرش های اکریلیک پایینتر باشه (بخاطر ارزانتر بودن الیاف پلی استر).
   در مورد تضمین قیمت و شگردهای تبلیغاتی که آقای فرش و شهر فرش استفاده میکنند هم ان شاالله به زودی مطلبی منتشر میکنم و میزان صحت این ادعاها رو بررسی خواهم کرد
 • مه******

  مه****** 1397-09-14

  سلام و احترام
  ممنون از راهنمایی های شما
  بنده برای خرید 2 اولویت دارم لطفاً راهنماییم کنید.
  1- بحث حساسیت زا بودن برای من خیلی مهمه ، پیشنهادتون خرید چه فرشی با چه متریالیه؟
  2- آیا در بین فرشهای ماشینی معتبر می توانم فرشی با طرح شیوای فرش تبریز پیدا کنم، لطفا راهنمایی کنید؟
  سپاس
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-09-14

   سلام من هم از اینکه با ما همراه هستید تشکر میکنم
   اگر نوع حساسیت با تشخیص پزشک این هست که پرز فرش باعث تشدید اون میشه بهتر هست از فرش های پلی استر یا همون ابریشم مصنوعی استفاده کنید چون تمام فرش های اکریلیک در ابتدا تا مدتی پرزدهی دارند و ممکنه با مشکل مواجه بشید. اما اگر بطور خاص حساسیتی نسبت به پرزهای قالی نداشته باشید، فرش های اکریلیک رو بیشتر توصیه میکنم.
   در مورد طرح شیوا هم الان دقیق نمیتونم چیزی بگم، میشه گفت بیشتر طرح و نقشه هایی که در فرش های دستباف استفاده میشه عینا یا لااقل مشابهشون در فرش های ماشینی هم تولید شده که با کمی جستجو میتونید پیدا کنید. سری به شاخه فرش های ماشینی روی سایت بزنید شاید تونستید پیداش کنید. در صورت تمایل میتونید از طریق راه های ارتباطی روی سایت با ما در ارتباط باشید شاید من یا همکارانم بیشتر تونستیم برای پیدا کردنش کمکتون کنیم
 • مح******

  مح****** 1397-09-06

  سلام. ممنونم از وقتی که میزارین و توجهتون.
  لطفا راهنمایی بفرمایید چه برندهایی خوب هستند و از کدامشون خریداری کنیم مطمئن تره
  سپاس
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-09-07

   سلام و عرض ادب
   با توجه به تعدد تولید کننده های فرش ماشینی در کشور طبیعتا یک نفر نمیتونه شناخت کاملی از تمام تولید کننده ها داشته باشه تا بتونه با کیفیت ها شون رو معرفی کنه اما قاعده کلی همونی هست که در مقاله و پاسخ به سوالت قبلی عرض کردم یعنی نوع و کیفیت نخ مورد استفاده که باید از شناسنامه فرش و خود تولید کننده (یا عرضه کننده) در موردش جویا بشید و در مرحله بعد هم با توجه به تجربیات مصرف کننده ها ی قبلی محصولاتشون گفته هاشون رو صحت سنجی کنید. اما از این قاعده کلی که بگذریم در حد تجربه و تحقیق خودم میتونم چند تا برند رو معرفی کنم که البته این به معنای عدم وجود تولید کننده با کیفیت دیگه نیست و ممکنه محصولات با کیفیت دیگه ای هم باشن که من باهاشون آشنا نیستم.
   فرش های مشهد شامل برندهای فرش مشهد و نگین مشهد و زمرد مشهد و آرا مشهد و پرشین مشهد و قالی سلیمان، فرش قیطران، فرش پاتریس، فرش ستاره کویر یزد، فرش ساوین و فرش شونهر. اینها برندهای معتبر و با کیفیتی هستن که البته باید دقت کنید که اصل باشن چون عمدتا مشابه و تقلبی همشون تو بازار وجود داره
 • مح****** ******گي

  مح****** ******گي 1397-09-04

  جناب حسيني سلام شب شما بخير و خوشي،
  با سپاس از توضيحات شما در مورد فرشهاي پاتريس و قالي سليمان، لطفا نظرتون رو در مورد فرشهاي شركت ستاره كوير يزد بفرماييد، بيزحمت دقيق بفرماييد؛ نظر شما برام مهم هست .
  كيفيت نخ خاب و تار و پود اين فرشها خوب هست ؟ با كيفيت هستند ؟
  به گفته فروشگاه مركزي نخ خاب، باير آلمان بوده و فرشها درجه 1 ميباشد.
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-09-05

   سلام وقت بخیر، از نظر لطفی که نسبت به بنده دارید سپاسگزارم. شخصا از نزدیک محصولاتشون رو تجربه نکردم اما سعی کردم در موردش تحقیق کنم و تجربیات کسانی که استفاده کرده بودند رو جویا بشم. بر همین اساس به این جمع بندی رسیدم که محصولاتشون از کیفیت بالایی برخورداره و همونطور که خودتون هم فرمودید از نخ های شرکت درالون (بایر) آلمان استفاده میکنن. میدونم که تا چند وقت پیش هنوز فرش 1200 شانه نداشتن و نکته آخر هم اینکه توصیه میکنم در مورد قیمت محصولاتشون هم مقایسه ای با بقیه تولید کننده ها داشته باشید چون آخرین بار که قیمتهای محصولاتشون رو با بقیه تولیدکننده های معتبر مقایسه میکردم کمی بالاتر بود. البته امسال نوسانات قیمتها زیاد بوده و ممکنه مقطعی بوده به همین خاطر عرض کردم که خودتون هم بررسی داشته باشید.
 • جو******

  جو****** 1397-09-02

  با سلام ودرود میخواستم بدونم فرق فرش 700 شانه hcp با فرش 700 شانه الفا 400 چی هست ممنونم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-09-03

   سلام وقت بخیر، برای توضیح ابتدا لازمه بدونید بطور کلی دوتا شرکت معروف تولید دستگاه های فرش بافی در جهان وجود داره که یکی شرکت واندویل بلژیک هست و دیگری شرکت شونهر آلمان. در ایران هم بیشتر تولید کننده ها از دستگاه های تولید شده توسط این دوتا شرکت استفاده میکنن. دستگاه hcp متعلق به شرکت واندویل و دستگاه آلفا 400 متعلق به شرکت شونهر هست. طبیعتا اینها تفاوتهایی با هم دارند مثلا در میزان بهره وری یا سرعت بافت یا سهولت کاربری و .... اما این به تولید کننده بستگی داره که کدوم رو انتخاب کنه و چطور ازش استفاده کنه. اما اون چیزی که برای مصرف کننده مهم هست اینه که از هرکدوم از این دستگاه ها که استفاده میشه کیفیت بافت درجه یک باشه و تولید کننده اصطلاحا کم فروشی نکرده باشه و شانه و تراکمی که برای فرش اعلام کرده واقعی باشه. اخیرا زیاد میبینم که فروشنده ها روی اسم دستگاه تولید کننده فرش تکیه میکنن و به عنوان یک ابزار تبلیغی ازش استفاده میکنن که به نظرم جایگاه چندانی نداره
 • me***

  me*** 1397-09-01

  سلام من چندروز پیش دوتخته فرش نگین مشهد 700شانه تراکم 2550توسایت خریداری کردم قبلا هم فرش نگین مشهد داشتم اما این جدیدا بر و قدکمتری نسبت ب فرش های قدیمی دارند و سبک ترند امکانش هست این فرش ها تقلبی باشند؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-09-01

   سلام وقت بخیر، بهتر بود قبل از اینکه اینترنتی خرید کنید مقاله روش های تشخیص اصل بودن فرش و مقاله هشدار مهم در هنگام خرید فرش رو مطالعه میکردید یا قبل از خرید با ما مشورت میکردید اما در هرصورت برای اینکه بتونم در مورد اصل بودن یا نبودن فرشتون پاسخ دقیق بدم باید تصویر فرش و شناسنامه اش رو برام ارسال کنید. میتونید از طریق آیدی تلگرام من که در انتهای مقاله هست و یا شماره های تماس همکارانم که روی سایت هست این موارد ارسال کنید تا خدمتتون اطلاع بدیم
 • gh****

  gh**** 1397-08-30

  سلام وقتتون بخیر، ممنون بابت سایت جامع و مفیدتون و پاسخ دهی دقیق شما.
  من برای خرید جهیزیه قصد خرید 2 تخته فرش 9 متری رو دارم.و واقعا از فرشهای نقش برجسته خوشم اومد، ولی کیفیت و دوام فرش هم واسم مهمه، میشه لطفا کمی منو راهنمایی کنید، واسه خرید فرشی با کیفیت و دوام عالی
  ممنون از شما.
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-08-30

   سلام. ما هم از اینکه وقتتون رو به مطالعه این مقاله اختصاص دادید تشکر میکنیم. همیشه دقت در کیفیت فرش اهمیت داشته این اهمیت در فرش های گل برجسته بیشتر هم هست. در مورد نحوه تولید فرش های گل برجسته در پاسخ به سوالات قبلی توضیحاتی دادم که احتمالا مطالعه کردید، با توجه به همون توضیحات و اینکه نخ هایی که برای ایجاد فرورفتگی در فرش ازشون استفاده میشه (نخ های اکریلیک هایبالک) کیفیت پایین تری نسبت به نخ های اکریلیک ساده دارن، کیفیت نخ های هایبالک مصرفی در فرش از اهمیت زیادی برخورداره. اگر این نخ ها (و البته بقیه نخ های فرش) از کیفیت پایینی برخوردار باشن با مشکلاتی از قبیل سخت شدن جاروکشی فرش و چسبیدن مو و نخ و ... مواجه خواهید شد. پس توصیه میکنم از یک برند معتبر و با کیفیت فرشتون رو تهیه کنید.
 • م

  م 1397-08-26

  باسلام
  فرشی که ما خریدیم سرکجی داره آیا به گارانتی مربوط میشه اگر مربوطه باید چیکار کنیم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-08-28

   سلام معمولا این مورد از موارد گارانتی محصوب میشه و فرش تعویض میشه اما باز هم به تولید کننده و میزان تعهدش بستگی داره، برای اطلاع دقیق تر اگر به فروشگاه یا نمایندگی اون برند مراجعه کنید بهتر میتونن راهنماییتون کنن.
 • سی**** ******** ********نی

  سی**** ******** ********نی 1397-08-26

  با سلام خدمت شما،دنبال فرش ۶ و ۹ متری میگردم با وزن کم،برای فرستادن به خارج کشور البته با جنس خوب،شما چه پیشنهادی دارید و مورد دیگه اینکه نظرتون در مورد فرش اکریلیک طرح ابریشمی چیه؟ممنون
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-08-28

   سلام وقت بخیر، درسته که در بحث صادرات و مخصوصا از نوع هوایی، وزن محصول اهمیت پیدا میکنه اما باید توجه داشته باشید بطور کلی فرش های ماشینی اکریلیک یک حدود وزنی استاندارد دارن و کمتر بودن وزن از اون مقدار، نشون دهنده کیفیت پایین فرش هست یعنی یا از تراکم فرش کاسته شده و یا نخ استفاده شده خالص نیست. اما با فرض کیفیت استاندارد فرش های تراکم پایین تر وزن کمتری دارن یعنی هرچه از 500 شانه به 1500 شانه نزدیکتر میشیم وزن فرش بیشتر میشه اما باید توجه داشته باشید اختلاف وزن بین اینها خیلی زیاد نیست به عنوان مثال اختلاف وزن یک فرش 6 متری 700 شانه با 6 متری 1200 شانه حدود 3 تا 4 کیلو هست و هزینه این اختلاف وزن با توجه به اینکه قیمت فروش 1200 شانه ها بالاتر هست در نهایت چیز قابل ملاحظه ای نخواهد بود. پس بر اساس تجربه عرض میکنم بیشتر به بازار هدفتون و دیدگاه و فرهنگ کشور مقصد دقت کنید چون ممکنه در بعضی از کشورها فرش 700 شانه رو (بخاطر بیشتر بودن قطر فرش نسبت به 1000 شانه و بالاتر) ترجیح بدن و یا بلعکس. سعی کردم بطور خلاصه توضیح بدم اما باز هم اگر در این مورد سوالی داشتید میتونید تماس بگیرید
   در مورد فرش اکریلیک طرح ابریشم، درست متوجه منظورتون نشدم. معمولا فرش یا اکریلیک هست یا طرح ابریشم (همون پلی استر)
 • مح****** ******گي

  مح****** ******گي 1397-08-26

  جناب حسيني سلام شب شما و همكارانتون بخير و خوشي، بنوبه خودم از سايت و ارايه مطالب تشكر ميكنم .
  لطفا بفرماييد فرشهاي شركت پاتريس و قالي سليمان از هر نظر مخصوصا نخ خاب مورد تاييد هستند ؟ همانند فرشهاي اصلي مشهد ميشه به كيفيتشون اعتماد كامل داشت ؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-08-26

   سلام از لطفی که نسبت به ما دارید سپاسگزارم. بله از لحاظ کیفیت، محصولات این دو تا برند قابل اعتماد هستن و از کیفیت بالایی برخورداند. شاید بد نباشه همینجا این نکته رو اضافه کنم که ما برای عرضه محصولات در بخش فروشگاهی سایت، تماس های زیادی از تولیدکنندگان مختلف داریم که به ما پیشنهاد همکاری میدن تا محصولاتشون رو روی سایت عرضه کنیم، ما هم برای اینکه متهم به انحصار گرایی نسبت به فرش های مشهد نشیم این پیشنهادات رو به دقت بررسی میکنیم. بطور کلی همکاران من در این بخش دقت و حساسیت زیادی بخرج میدن و فقط با برندهایی همکاری میکنن که در مورد کیفیت محصولاتشون تحقیق کافی رو انجام داده باشن و تجربیات مصرف کنندگانشون هم روی این کیفیت صحه بذاره. بر همین اساس بود که عرض کردم این دو برند یعنی قالی سلیمان و فرش پاتریس از کیفیت مطلوبی برخوردارن
 • م

  م 1397-08-24

  سلام ممنونم از مطالب مفیدتون راجب ریشه منظورم ای ریشه هاییه که مثل نوار به فرش ازرو دوخته میشه ومثل یه نوار حاضریه
  ضمنا این سایه روشن دیده شدن فرش آیا از عیوب فرش به حساب میاد
  وبه مرور خوب نمیشه
  وفرش منم مدل ماهی وزمینه قهوه ای ومال اکسیر کاشانه
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-08-24

   همونطور که عرض کردم ریشه تمام فرش های ماشینی بصورت جدا به فرش ها دوخته میشه اما معمولا قابل تشخیص نیست مگر اینکه کیفیت دوخت خوبی نداشته باشه.
   در فرش های پلی استر وجود سایه روشن طبیعی هست و ماهیتشون همینطوره و عیب محسوب نمیشه به همین خاطر اگر کسی این نوع فرش ها رو نمیپسنده قبل از خرید باید به این نکته توجه داشته باشه. اما در فرش های اکریلیک وجود سایه روشن زیاد، یک عیب محسوب میشه
 • م

  م 1397-08-24

  سلام نظرتون درمورد ریشه آماده فرش چیه
  دیگه اینکه سایه روشن دیده شدن نمای فرش ازچیه
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-08-24

   سلام وقت بخیر، بطور کلی ریشه تمام فرش های ماشینی بصورت جدا تهیه و در پایان به اون دوخته میشه اما سایه روشن بودن فرش به جنس الیاف بستگی داره. ماهیت الیاف پلی استر یا همون ابریشم مصنوعی به شکلی هست که سایه روشن هستن و این سایه روشن ها از زوایای مختلف تغییر میکنه. در الیاف اکریلیک خالص سایه روشن نداریم اما ممکنه در بعضی از رنگ ها مثل آبی یا نسکافه ای در جهت خاب فرش و بلعکسش کمی پر رنگ تر یا کمرنگ تر به نظر برسه
 • دل**********

  دل********** 1397-08-22

  سلام
  من برای جهیزیه دنبال ی فرش با کیفیت و رنگ روشن (کرم-گلبهی)هستم و نمیخوام طرحش بزرگ و شلوغ(طرحهایی که جدیدا مد شده .طرح وحشی) میخوام طرحش ریز باشه کمی متمایل به طرح افشان
  و فرش بهشتی تبریز طرح نایین رنگ کرمش خیلی به دلم نشست اما من کرمان هستم و وقتی تماس گرفتم با نمایندگی فرش بهشتی گفتن فقط تهران فروشگاه دارن و اینکه قیمتش هم بالا بود12متری4500000 و با هزینه حمل و نقلش نمیصرفه
  البته تو کرمان فرش خوب مثل الماس کویر هست (کارخونش هم تو کرمانه) ولی اون طرحی که میخوام الماس کویر نداره
  اما تصمیم دارم از همین کرمان فرش بخرم دو عدد12متری
  اگه امکان داره ی برند خوب و باکیفیت (که این طرحی که من میخوام رو داشته باشه)بهم معرفی کنید.
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-08-22

   سلام وقت بخیر
   اگر میخواید دقیقتر بتونیم راهنماییتون کنیم باید تصویر طرح مورد نظرتون رو از طریق راه های ارتباطی که داریم برامون بفرستید تا من یا همکارا ببینیم طرح مورد نظرتون رو کدوم یکی از تولیدکننده های دیگه داره و بهتون معرفی کنیم.
 • مخ**********

  مخ********** 1397-08-21

  ببخشید من فرش بهشتی تبریز گرفتم چه جور برندی هست؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-08-21

   سلام وقت بخیر، قاعده کلی این هست که برای مشخص شدن کیفیت به جنس الیاف فرش و تجربیات مصرف کنندگانش دقت کنید. یکی از مشکلاتی که زیاد در بازار باهاش مواجه میشیم این هست که خیلی از فرش هایی که با نام مشهد یا تبریز و ... تولید میشن در واقع در کاشان تولید میشه و با این اسم ها به فروش میرسه. در مورد فرش بهشتی تبریز هم این مورد رو بیشتر بررسی کنید چون من نه روی سایت این شرکت و نه روی شناسنامه یکی از فرش های این شرکت، هیچ آدرسی از کارخونه ندیدم. نکته بعدی هم اینکه از الیاف ترک تولید میشه و انتظار میره از لحاظ قیمت در محدوده فرش هایی باشه که با الیاف ترک تهیه میشن
 • شا********

  شا******** 1397-08-11

  سلام ، با تشکر از سایت خوبتون

  یک سوال داشتم که حتما دیکران هم ازش استفاده خواهند کرد

  مدتی است در سایت دیوار فرشهای دوازده متری نگین مشهد 700 شانه با تراکم 2550 بسیار فراوون شده و قیمتش هم چهارصد هزار تومن هست
  طوری که اکهی میدهند چون سر رسید چک داریم این قیمت میدیم و یا مغازه را جمع کردیم و از این قبیل حرفها

  حالا سوالم اینه که این فرشها بدرد میخورن یا یکبار مصرف هستن ؟
  من میخواستم تو این گرونی پذیرایی رو فقط موکت بکنم
  ایا این فرشها هر چقدر هم که بد باشن از موکت کردن بهتر نیست ؟

  ایا این کلاهبرداریه و فرشها یکبار مصرف هستند ؟
  یا میشه چند سالی از این فرشها استفاده کرد ؟؟

  خیلی ممنون میشم که در مورد این نوع فرشها که تنوع طرح بسیار زیاد و البته زیبایی هم دارند
  با این قیمت ، توضیحات جامعی بفرمایید

  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-08-12

   سلام وقت بخیر، قطعا سوالات شما برای کسانی که در آینده این مطالب رو مطالعه میکنن مفید خواهد بود و این جای تشکر داره
   اما در مورد فرش هایی که فرمودید یکی از کارهای رایج این هست که قیمتهای مربوط به سایزهای کوچک فرش مثلا 6 متری یا کوچکتر رو اعلام میکنن و بعد از تماس به شما میگن قیمت سایزهای بزرگ بیشتره، اما اگر این مورد نباشه، قطعا فرشی که با این قیمتها معرفی میشه از الیاف نایلونی تهیه شده و از همون نمونه های تقلبی نگین مشهد هست. الان قیمت موکتهای پرز بلند با کیفیت هم از این قیمت بالاتره
   قطعا فروش اینچنین محصولاتی با نام نگین مشهد یک نوع کلاهبرداریه که البته متاسفانه منع قانونی هم نداره!
   برای مقایسه با موکت هم باید اطلاعات بیشتری از مشخصات فرش در اختیار باشه اما در هر صورت اگر میخواهید کم هزینه کنید، برای پذیرایی میتونه بهتر از موکت باشه اما روی دوام و طول عمرشون نمیشه حساب کرد. باید سعی کنید تا جای ممکن دیرتر شستشو بشن و نور مستقیم آفتاب بهشون نتابه و کمتر پا بخورن تا مدت بیشتری بتونید ازشون استفاده کنید
 • با**************

  با************** 1397-08-08

  سلام ببخشید میخواستم بدونم بین فرش های خود مشهد مثل فرش مشهد ، نگین مشهد، زمرد مشهد، آرا مشهد و بقیه... کدام برند رو توصیه میکنید؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-08-09

   بین اینها من معمولا میگم بر اساس طرح و نقشه انتخاب کنید یعنی ببینید کدوم طرح رو بیشتر میپسندید همون رو انتخاب کنید و در مورد کیفیتشون نگران نباشید. اگرچه ممکنه تفاوتهای جزیی هم از لحاظ کیفیت داشته باشن اما چیز قابل ملاحضه ای نیست اما در عین حال اگر بخوام اولویت بندی کنم ابتدا فرش مشهد و آرا مشهد و بعد نگین و زمرد مشهد رو توصیه میکنم
 • ام******

  ام****** 1397-08-01

  سلام خسته نباشید برند محتشم کاشان چطور برندیه و از برندهایی مثل نگین مشهد و .... بهتره یا نه؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-08-02

   سلام متشکرم سلامت باشید، از نزدیک شناختی ندارم اما بطور کلی برای مقایسه باید جنس نخ فرش رو جویا بشید طبیعتا اگر نخ ترک باشه کیفیت پایینتری نسبت به نخ بایر آلمان داره
 • اح********

  اح******** 1397-07-30

  سلام اقای حسینی یه سوال فرش 12متری ستاره کویر داریم طرح افشار
  500شانه
  1560پود
  260000تراکم گره
  جنس نخ خاب 100%اکریلیک
  جنس نخ تار پلی استر 65% پنبه 35%
  جنس نخ پود کنف
  طول خاب 1-/+12
  درجه یک
  کنترل کیفیت ok
  اولا خواستم بدونم این فرش واسه کجاست چون تو برچسبش فقط نوشته فرش ستاره کویر و به یزد بودن اشاره نکرده . دوم اینکه ایا از این فرشها باز تولید میشه یا نه؟ اگه میشه قیمتش چنده؟ اگه نه بازم قیمتش چه جدید چه قدیم نو چنده؟ ممنون میشم اگه جواب بدین
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-08-01

   سلام وقت بخیر
   تقریبا اکثر برندهای مشهور تولید فرش در کشور نمونه های مشابه یا به عبارتی تقلبی زیادی دارن که عمدتا در کاشان تولید میشن. فرش ستاره کویر یزد هم یکی از همین برندهاست. تنها راه تشخیص اصل بودنشون هم دقت به شناسنامه فرش هست و مواردی از قبیل علامت تجاری تولید کننده یا همون لوگو، دقت به اسم برند (که پسوند یا پیشوندی نداشته باشه) و همچنین وجود آدرس و مشخصات تولید کننده است. اگر به شناسنامه تولیداتی که غیر اصل هستن دقت کنید تقریبا تمامشون فاقد آدرس و راه های ارتباطی با تولید کننده هستن به همین دلیل هم اگر بعد از مدتی مثل همون فرش رو بخواید دیگه پیدا کردنش ممکن نیست مگر اینکه بتونید طرحی مشابهش رو پیدا کنید. در مورد فرش شما هم اگر اطلاعات دقیقی از تولید کننده و روش های ارتباط با اون روی شناسنامه فرش نیست احتمالا از نمونه های غیر اصل هست و باید دنبال مشابهش بگردید. از لحاظ قیمت هم نوسان زیادی در بازار وجود داره و با توجه به کیفیت فرش قیمتهای مختلفی در بازار هست. در حال حاضر فرش 500 شانه از حدود یک میلیون تومن هست تا حدود 2 میلیون تومن
 • مه******

  مه****** 1397-07-28

  با سلام
  ما دوسال پیش بدلیل اینکه دستمون خالی بود یه فرش خریدیم نسبت به بقیه فرشها ارزونتر بود بعد فهمیدیم طرح 700شانه است هنوزم پرزدهی کمی داره اطرافیانی که 700شانه خریدن خیلی نرمیش بیشتره میخواستم بدونم طرح 700شانه دوامش چقدره البته 100درصداکریلیک 8رنگ پلی استر+پنبه وهیت ست المان روش زده
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-07-30

   سلام وقت بخیر، طرح 700 اصطلاحی هست که برخی در کاشان برای فرش های 500 شانه به کار میبرن و ممکنه خیلی ها هم متوجه نشن. با توجه به اینکه 500 شانه هستن طبیعتا نسبت به 700 شانه ها گره کمتری داخلشون به کار رفته و نرمی کمتری دارن، از طرفی کیفیت نخ ها هم مهم هستن چون اگر کیفیت الیاف اکریلیکی که برای تهیه نخ استفاده شده پایین باشه به مرور زمان نخ خاب فرش دچار خوابیدگی میشه و فرش سفت و زبر میشه. در مجموع ممکنه فرش طول عمر زیادی داشته باشه به این معنی که دچار پوشیدگی یا پارگی نشه اما به مرور مثل نمد سفت و زبر میشه و زیبایی و طراوتش رو از دست میده. طبیعتا اگر فرش واقعا از نخ های اکریلیک بایر آلمان تهیه شده باشه با این مشکلات مواجه نمیشه
 • ما******

  ما****** 1397-07-12

  سلام
  ممنون از مقاله عالی تون
  ما در منزل فرش دستی داشتیم ولی به علت حساسیت فرزند کوچکمان به توصیه دکتر مجبور به تعویض فرش هستیم.
  فرش های نگین و زمرد و مشهد و پرشین برای شرایط خاص ما چگونه است ؟
  فرش تهران چطور؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-07-12

   سلام ممنون از نظر لطفتون
   ضمن آرزوی سلامتی برای شما و فرزندتون باید عرض کنم با توجه به شرایط خاص شما اولویت رو به فرش های پلی استر میدم چون پرزدهی ندارن و مشکلی از لحاظ حساسیت نخواهید داشت. فرش های اکریلیک اگرچه هیت ست میشن که پرزدهی نداشته باشن اما در هر صورت باز هم پرزدهی اولیه رو دارن لذا فرش پلی استر (یا همون ابریشم مصنوعی) برای شما بهتر خواهد بود اما برندهای فرش مشهد فرش پل استر تولید نمیکنن و باید برای تهیه اش به تولیدکننده های دیگه مراجعه کنید
 • نگ******

  نگ****** 1397-06-26

  ضمن عرض سلام وخسته نباشید، میخواستم بدونم آیا فرش های اصل مشهد در بوشهر نمایندگی دارند یا خیر ؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-06-31

   سلام متشکرم. تا جایی که اطلاع دارم نمایندگی رسمی نیست اما حتمن میتونید فروشگاه هایی رو پیدا کنید که محصولات رو عرضه کنن. البته باز هم دقت داشته باشید که اصل باشن (روش تشخیصش رو هم در مقالات دیگه توضیح دادم) در صورت تمایل میتونید از قسمت فروشگاهی سایت هم طرح ها رو مشاهده و ثبت سفارش کنید.
 • na*****

  na***** 1397-06-23

  سلام .خسته نباشید
  ما 3تخته فرش اکباتان کاشان ، 1200شانه،تراکم3600خریدیم،به نظر شما خوبه جنسشون؟؟؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-06-26

   سلام و عرض تشکر، توضیحات کلی رو در مورد کیفیت فرش در مقاله یا سوالاتی که پرسیده شده عرض کردم اما بطور خاص این برند رو از نزدیک شناختی ندارم
 • نا******

  نا****** 1397-06-22

  سلام
  ممنون از توضيحات جامع شما. مطلبى در مورد فرشهاى ماشينى ترك وجود دارد كه مشابهت آن را با فرش دستباف بيشتر ميكند و آن اينكه در تمام فرشهاى ماشينى ايرانى حتى اعلاء ، در تا كردن بسيار خشن و اصطلاحا” راق هستند و در مورد فرشهاى ترك بسيار انعطاف پذير و نرم هستن و البته اينكه كج يا كوتاه هم نميشوند.

  آيا اين نوع بافت در فرش ماشينى ايرانى قابل اجرا نيست؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-06-26

   سلام. فرش های ترک هم انواع مختلفی دارن اما مواردی که در موردشون فرمودید عمدتا به دو دلیل هست یکی اینکه ارتفاع نخ خاب در این فرش ها بسیار کم هست (حدود 3 تا 4 میلیمتر) و بیشترشون هم تراکم های بالایی ندارن که باعث میشه اصطلاحا فرش شل بافته بشه. استفاده از پود پنبه هم در این مورد تاثیرگذار هست و علاوه بر این در بعضی از فرشهای ترک ماهیت نخ هم متفاوت هست (پلی استر، بامبو یا ...) در نهایت این نکته رو هم باید عرض کنم که در حال حاضر فرشهای 1000 و 1200 شانه ایرانی رو هم اگر مشاهده کنید تا حد زیادی از همون انعطاف پذیری برخوردار هستن اما در فرش های 500 و 700 شانه چون معمولا از پود جوت یا کنف استفاده میشه انعطاف پذیری کمتری دارن
 • جل******

  جل****** 1397-06-21

  من یه 12 متری از فرش ارا مشهد خریداری کردم بسیار عالی و خوش نقشه هستش خواستم توصیه کنم هر فرشی که پسوند مشهد داره فرش مشهد نیستش
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-06-26

   بله ممنون از اطلاع رسانی شما، همینطور هست و ما هم سعی کردیم تا جای ممکن این مطلب رو بیان کنیم
 • حس****** ****** ******ری

  حس****** ****** ******ری 1397-06-19

  سلام .من دوتخته فرش۱۲متری آسایش گل برجسته گرفتم. به نظرتون خوبه این فرش؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-06-20

   سلام وقت بخیر، تا حدودی که آشنا هستم فرش آسایش از برندهای خوب کاشان هست
 • پر********

  پر******** 1397-06-14

  سلام و عرض ادب...
  من برای جهیزیه ام قصد خرید فرش رو داشتم...و توضیحات سایت شما بسیار جامع و مفید برام واقع شد...خواستم فقط بابت مطالبی که زحمت تایپ و ارائه ی اون رو کشیدین تشکر کنم...انشاالله خیر دنیا و آخرت ببینید...نهایت سپاس
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-06-14

   سلام و سپاس
   واقعا باعث خوشحالی ماست که این مطالب براتون مفید واقع شده و از این بابت خدا رو شاکریم. ضمن عرض تبریک براتون آرزوی سعادت و خوشبختی داریم.
 • رض**** ******ده

  رض**** ******ده 1397-06-14

  سلام شما اطلاعی در مورد کیفیت فرش های کرامتیان دارید؟یا فرش های ماشینی که طرح فرش های دست بافت رو دارن ولی قیمتشون ارزون تره، من می خواستم از این فرش های به خاطر طرح های سنتیشون بخرم ولی می گن بعد از شستشو خراب می شن و کیفیت خوبی ندارن
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-06-14

   سلام. در مورد فرش کرامتیان بطور خاص نمیتونم نظر بدم چون از نزدیک باهاش آشنا نیستم اما بهترین راه، اعتماد به همون شنیده های خودتون یا به عبارت دقیق تر تجربیات مصرف کننده هاست. البته بطور کلی این رو میتونم بگم که فرش های پلی استر یا همون ابریشم مصنوعی بعد از شستشو افت زیادی پیدا میکنن.
   در مورد طرح و نقشه هم که امروزه تمام طرح های سنتی فرش دستباف ایرانی رو در فرشهای ماشینی هم میتونید پیدا کنید. طبیعیه که هیچ چیزی نمیتونه جایگزین فرش دستباف ایرانی بشه اما با توجه به هزینه بالای فرش های دستباف درحال حاضر فرش های ماشینی اکریلیک در مقایسه با دیگر انواع فرش ماشینی، بهترین و شبیه ترین جایگزین فرش های دستباف هستن که انواع با کیفیتشون از طول عمر بالا و مقاومت مناسب در برابر شستشو برخوردارن
 • عل**** **** ******اک

  عل**** **** ******اک 1397-06-14

  با سلام و احترام
  تشکر از مطالب مفید و ارزنده شما که سبب انتخاب درست فرش میشود.
  نیاز به توضیحاتی در مورد نخ فلامنت در فرش دارم جدیدا به نمایندگی فرش فرهی رفتم گفته از نخ اکریلیک بهتره ؛ نظر شما چیست .
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-06-14

   سلام و تشکر از لطف شما
   بطور کلی نخ فیلامنت نوعی نخ پلی استر هست که نسبت به انواع دیگه پلی استر نرم تر و براق تر است ولی در نهایت همون پلی استر هست با همون ویژگیهایی که در بالا بهشون اشاره شد و در نهایت این شمایید که میتونید بر اساس نیازی که دارید پلی استر یا اکریلیک رو انتخاب کنید.
 • مه******** ********می

  مه******** ********می 1397-06-11

  من و اطرافیانم سال هاست از فرش های کاشان استفاده میکنیم و عاااالی هستند
  الیاف دستگاه نقش همه از برندهای مشهد هم بهتر هستند
  چرا مردم را گمراه میکنید
  فرش مشهد را بولد کرده برند میکنید و گران میفروشید
  منظور از مشهددر برند های کاشان شهرمشهداردهال هست که مردم کاشان و اطراف ارادت خاصی به بقعه متبرکه آن دارند نه منظور مشهدشماست
  حقیقت را عنوان بفرمائید
  و نشراکاذیب نکنید
  بنده کریمی مهندسی مواد و نساجی از دانشگاه صنعتی
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-06-12

   سلام جناب کریمی عزیز، نیازی نیست از مدرک تحصیلی تون برای اثبات حرفتون استفاده کنید. حرف مستند رو همه میپذیرند. اینکه میفرمایید فرشهای کاشان از همه لحاظ بهتر هستند رو چطور اثبات میکنید؟ طبیعی هست که با توجه به اینکه احتمالا در شرکتهای فرش کاشان مشغول به فعالیت هستید از فرش کاشان دفاع کنید اما چیزی که تعیین کننده است حرف من و شما نیست و تجربه مصرف کننده هست که میتونه کیفیت رو اثبات کنه و بنده در مطالبی که نوشتم بارها این مطلب رو عنوان کردم. کیفیت فرشهای مشهد چیزی نیست که من بخوام اثباتش کنم، بلکه حاصل تجربه 40 ساله مصرف کننده هایی هست که بهش اذعان دارن. بنده بارها عرض کردم صحه گذاشتن روی کیفیت فرش های مشهد به معنی این نیست که برندهای باکیفیت دیگه ای وجود نداره (حتی ما در تلاش هستیم تا بزودی روی سایتمون برندهای با کیفیت دیگه ای هم که واقعا تجربه شون رو پس دادن عرضه کنیم و تعصبی از این بابت نداریم) اما در مورد فرش های کاشان شما خودتون باید بهتر بدونید که از لحاظ مواد اولیه تفاوت مشخصی دارند و در عین حال این رو هم در چندجا عرض کردم که در کاشان هم فرش با کیفیت در سطح خودش وجود داره اما خود تولیدکننده های کاشانی باعث شدن که اعتبارشون پایین بیاد، با اقداماتی از قبیل استفاده از دستگاههای تبدیلی و درج شانه و تراکمهای غیر واقعی روی فرش ها یا استفاده از الیاف ناخالص و ... که حتمن شما در جریانش هستید و مهمتر از همه اینکه تجربه مصرف کننده ها گویای این مساله هست.
   از لحاظ قیمت هم طبیعی هست که کیفیت بالاتر قیمت بالاتری داشته باشه و مصرف کننده هم تصمیم گیرنده نهایی هست. بماند اینکه الان بعضی از فرشهای کاشان و بقیه نقاط کشور قیمت بالاتری از فرش های مشهد دارن! من اخیرا در مقاله ای این مقایسه رو انجام دادم و قیمت های تولیدکننده های زیادی رو بررسی کردم. تعداد زیادی از سایتها خبری کشور هم اون مطلب رو منتشر کردن که میتونید به اونها مراجعه کنید و مقایسه قیمتها رو ببینید. کافیه در اینترنت جستجو کنید ( گزارشی از آخرین قیمت فرش ماشینی در بازار) البته بعد از این مقاله که فکر میکنم در ابتدای مرداد ماه منتشر شد با توجه به نوسانات نرخ ارز و مواد اولیه، قیمتها تغییرات زیادی داشتن اما برای مقایسه، از قیمتهای همون زمان هم میشه استفاده کرد.
   در مورد استفاده از نام مشهد هم باید عرض کنم اگر این تولیدی ها در منطقه مشهد اردهال باشن حرف شما صحیح هست (اگرچه که همونها هم میتونن کلمه ارهال رو اضافه کنن تا هیچگونه شائبه ای در کار نباشه، مثل بعضی از کارخونه هایی که این کار رو میکنن) اما قسمت عمده این تولید کننده ها در منطقه کاشان و آران و بیدگل و ... قراردارن و در عین حال از نام مشهد استفاده میکنن!
   مورد دیگه اینکه اگر واقعا نیت استفاده از نام فرش های مشهد رو ندارن و منظورشون همون مشهد اردهال هست و تقلبی در کار نیست چرا روی بخش عمده ای از این تولیدات هیچ آدرس و شماره تماسی از تولیدکننده وجود نداره که خریدار بتونه پیگیری کنه؟ (در حال حاضر بخشی از زمان ما صرف پاسخگویی به افرادی میشه که به دنبال آدرس و مشخصات همون تولید کننده ها هستن اما چیزی پیدا نمیکنن و برای پاسخ سوالتشون به ما مراجعه میکنن)
   طبعا خوانندگان مطالب ما خودشون میتونن تشخیص بدن که ما داریم نشر اکاذیب میکنیم یا صادقانه واقعیتها رو بیان میکنیم.
   در هر صورت از اظهار نظرتون سپاسگزام و براتون آرزوی موفقیت دارم
 • طا******

  طا****** 1397-06-11

  من امروز دو جفت فرش 9متری خریدم.فرش مارال محصول گل نقش کاشان.
  ارتفاع خاب میلیمتر9+1
  جنس نخ پود(جوت)
  جنس نخ خاب(اکرلیک هیت ست)
  جنس نخ تار (پلی استر 85درصد)پنبه 15درصد
  میخواستم بدونم فرشم خوبه؟؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-06-12

   مشخصاتی که میفرمایید مشخصات عمومی اکثر فرش های ماشینی هست و مشکلی از این لحاظ نیست اما بحث کیفیت منوط به کیفیت الیاف و تجربه مصرف کنندگان هست. شخصا شناختی از نام برندش ندارم اما باید دید کسانی که قبلا از محصولاتش استفاده کردن نظرشون چی هست اما طبیعتا انتظار نمیره کیفیتی بالاتر از بقیه فرشهای کاشان داشته باشه
 • شه**********

  شه********** 1397-06-05

  ممنون از مطالب عالی تون براتون آرزوی موفقیت دارم
 • دی**************

  دی************** 1397-05-28

  سلام من دو تخته فرش 12 متری نگین اطمینان مشهد خریدم که نخ پود پنبه و پلی استر و کنف جنس نخ خاب 100 درصد اکریلیک هیت ست و نخ تار پلی است 80 درصد پنبه 20 درصد خریدم که وقتی آوردنشون خونه متوجه پلی استر داشتن تار و پود فرش شدم نگران بدرنگ شدن و زود کهنه شدنش هستم لطفاً راهنمایی کنید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-05-29

   سلام وقت بخیر
   اول این رو یاداوری کنم که نگین اطمینان مشهد هم مثل خیلی اسامی دیگه اصلا در مشهد تولید نمیشه و محصول کاشان هست با سطح کیفیت مربوط به خودش. اما از اینکه بگذریم بطور کلی استفاده از نخ پلی استر در تار و پود فرش معمول هست و اکثر تولید کننده ها ازش استفاده میکنن. این قسمت ها (تار و پود) در زمان پهن شدن فرش اصلا قابل رویت نیستن و از این جهت جای نگرانی نیست
 • مح******

  مح****** 1397-05-18

  با تشکر فراوان
  لطفا
  تفاوت شانه و تراکم را ذکر فرمایید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-05-20

   سلام، بطور کلی شانه و تراکم برای بیان تعداد گره های هر فرش در واحد سطح به کار میرن، شانه برای بیان تعداد گره ها در عرض فرش و تراکم برای بیان تعداد گره ها در طول فرش بکار میرن. با توجه به توضیحاتی که در متن مقاله گفته شده، یک فرش 700 شانه تراکم 2550 در هر متر از عرض خودش 700 گره داره و در هر متر از طول خودش 1250 گره داره
 • عل**** ****** **** **********رد

  عل**** ****** **** **********رد 1397-05-16

  باعرض سلام خدمت کارشناس محترم جناب آقای حسینی
  اینجانب مدتی بود که تصمیم به خرید چند تخته فرش ماشینی داشتم که به علت وجود انواع و اقسام فرشها با برند های مختلف وعدم داشتن اطلاعات کافی باعث سرگردانی ام در انتخاب فرشهای مورد نظر شده بود که خوشبختانه با سایت شما آشنا شدم و راهنماییهایتان را در خرید به کار بردم.
  ضمن تشکر از جنابعالی وهمکارانتان سلامت وسعادت رااز درگاه احدیت برایتان آرزومندم وامیدوارم در کارتان موفق و پیروز باشید.
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-05-20

   سلام متشکرم، باعث افتخار و خوشحالی ماست که این مطالب مفید واقع شده. ما هم متقابلا موفقیت روزافزون شما رو آرزو داریم.
 • حس****** ********ری

  حس****** ********ری 1397-05-15

  با سلام
  من یک فرش پشمی پیدا کردم که تراکم 1000میباشد از فرش های فرهی میباشد تحت عنوان فرش سرمایه میباشد آیا این فرش واقعا تراکمش 1000 میباشد ؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-05-15

   سلام وقت بخیر، منظور از تراکم 1000 تراکم طولی فرش هست و فرشهای تراکم 1000 در واقع همون 500 شانه هستن و وجود فرش ماشینی پشمی با این تراکم طبیعی هست
 • af

  af 1397-05-15

  سلام ببخشیدما فرشمون رو انتخاب کردیم اما فروشنده می گفت کارخانه هم نخ اکلریک تولید می کنه هم فیلامنت که صادراتیه .به نظرشما کدومش بهتره؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-05-15

   سلام وقت بخیر
   بطور کلی نخ فیلامنت نوعی نخ پلی استر هست که نسبت به انواع دیگه پلی استر نرم تر و براق تر هست ولی در نهایت همون پلی استر هست با همون ویژگیهایی که در متن بهشون اشاره شد. میتونید با توجه به نیازتون انتخاب کنید اما اکریلیک ها کیفیت و دوام بهتری دارن و بیشتر توصیه شون میکنم.
 • مض********

  مض******** 1397-05-14

  سلام من ۴ تخته فرش خریدیم که گفته فرش نگین مشهد و هیچ گونه پسوند و پیشوندی نداره.و تنها مارک پشت فرش تراکم و شانه و ابعاد رو زده.و جنس فرش رو زده اکریلیک و کناف
  میخواستم ببینم خوبه دچار شک شدم که نکنه بهمون انداخته باشن.
  ممنون از راهنمائیتون
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-05-15

   در مقاله «2 روش ساده برای تشخیص اصالت فرش»تقریبا کامل توضیح دادم که میتونید مراجعه کنید. اونجا نمونه برچسب پشت فرش یا همون شناسنامه فرش هم قرار داده شده که میتونید ببینید و مقایسه کنید که تفاوتی نداشته باشه. گذشته از این موارد باز هم اگر خیلتون راحت نشد میتونید از طریق راه های ارتباطی ما تصویری از شناسنامه فرش رو برامون بفرستید تا من یا همکارام راهنماییتون کنیم
 • مح******

  مح****** 1397-05-14

  سلام آقا دمتون گرم کارتون خیلی درسته
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-05-15

   سلام از نظر لطفی که نسبت به ما دارید سپاسگزارم
 • هد******

  هد****** 1397-05-11

  سلام خسته نباشید راستش من برای خرید فرش به مشهد رفتم.میخواستم بدونم کارهای شرکت محتشم چطوره؟قابل اعتماد هست یانه؟از شهرستان پرسیدیم گفتند فرشهای شرکت محتشم جنس خوبی نداره ما هم دودل شدیم لطفا راهنمایی کنید.ممنون
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-05-12

   از محصولات فرش های مشهد نیست اما از لحاظ کیفیت شخصا از نزدیک شناخت ندارم اما اگر شنیده هاتون از افرادی بوده که خودشون استفاده کردن یا فروشنده ی قابل اعتمادی این رو به شما گفته بهتر هست جانب احتیاط رو رعایت کنید. اگر طرح خاصی داشته که پسندیدید میتونید بررسی کنید ببینید تولیدکننده های معتبر همون طرح و نقشه رو دارند یا نه
 • ال******

  ال****** 1397-05-10

  سلام ببخشید فرش شادنقش مشهد رو تایید میکنید؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-05-10

   سلام، این شرکت هم از تولیدکنندگانی هست که بر خلاف اسمش در مشهد تولید نمیشه و محصول کاشان هست و از لحاظ کیفیت هم در سطح فرش های کاشان طبه بندی میشه. در مواردی که طرح خاصی رو از تولیدکنندهایی از این دست میپسندید و قصد خرید دارید توصیه میکنم در مورد قیمتها تحقیق کافی داشته باشید که لااقل فروشنده فرش کاشان رو به قیمت فرش مشهد به شما نفروشه. موفق باشید
 • وس******** **********له

  وس******** **********له 1397-05-05

  باسلام خدمت کارشناس محترم. آیافرش توس مشهد از برندهای باکیفیت فرش مشهد است یا از همان شرکتهای مجازی و ساختگی ست که فرمودید با نام برندهای مشهور فعالیت میکنند؛ مثل نگین مشهد[تابان] نگین مشهد[هلال] نگین مشهد[اکسیر] ؟ لطفا در مورد کیفیت فرشهای این شرکت که آیا اصلا وجود خارجی دارد یا کلا مجازی وکاغذی ست، راهنمایی بفرمایید و اینکه خرید الکترونیکی (آنلاین) ازاین تولیدکننده نسبت به دیگر برندهای فرش مشهد مقرون بصرفه است یا خیر (ازنظرمواداولیه،کیفیت و دوام فرش) باسپاس ازمطالب آموزنده تان حق نگهدارتان باد
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-05-05

   سلام، وقت بخیر، فرش توس مشهد هم مثل خیلی از اسامی موجود در بازار برخلاف اسمش، در مشهد تولید نمیشه! پس نباید به خاطر اسمش براش اعتبار قائل شد بلکه باید دید مصرف کننده ها در موردش چه تجربه ای دارن و نظرشون در موردش چیه، بطور کلی فقط 5 تا کارخونه در مشهد داریم که عبارتند از فرش مشهد، فرش نگین مشهد، فرش زمرد مشهد، فرش آرا مشهد و فرش پرشین مشهد، بدون هیج پسوند و پیشوند دیگه ای. روش تشخیص اصل بودنشون رو هم در مقالات دیگه توضیح دادم. در مورد قیمت هم میتونید قیمتهای محصولات فرش های مشهد رو از بخش فروشگاهی سایت ما مشاهده کرده و با قیمت محصولات فرش توس مشهد مقایسه کنید، به عنوان مثال فرش های 1000 شانه رو من بررسی و مقایسه کردم، در زمان این مقایسه محصولات 1000 شانه رو با قیمت 2660000 تومن در فروشگاه اینترنتی خودشون عرضه میکردن که از لحاظ قیمت تفاوت چندانی با محصولات فرش های مشهد اصل نداشت (البته با تخفیفهایی که ما الان در بخش فروشگاهی سایت داریم میشه گفت فرش های 1000 شانه مشهد اصل الان حدود 300 تا 400 هزار تومن ارزانتر عرضه میشن!)
 • سم******** ********می

  سم******** ********می 1397-05-04

  سلام و خداقوت لطفا توضیح بفرمایید مفهوم تراکم وشانه چیست وچه فرقی باهم دارند؟ متشکرم


  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-05-05

   سلام متشکرم، به طور کلی برای هر فرش دو تا تراکم تعریف میشه یکی تراکم عرضی و یکی تراکم طولی، به تراکم عرضی فرش شانه میگن. شانه فرش عموما برحسب تعداد گره رنگ در هر متر حساب شده و عامل اصلی تعیین قیمت فرش به شمار میره چراکه با بیشتر شدنش نقش‌ها ظریفتر می‌شن. برای مثال اگر فرش 1200 شانه معرفی میشه در 10 سانتی متر از «عرض» فرش باید 120 گره وجود داشته باشه. تراکم طولی هم شبیه همون تراکم عرضی هست با این تفاوت که اون رو در نیمه «طولی» فرش محاسبه نموده و سپس در 2 ضرب می کنن یعنی زمانی که گفته می‌شود فرشی تراکم 3600 داره به این معنیه که در 10 سانتی متر از طول فرش باید 180 گره وجود داشته باشه
 • مح************

  مح************ 1397-04-24

  سلام خسته نباشید
  بین فرش نگین مشهد و کاشان کدوم بهتره؟
  نگین مشهد ۷۰۰ شانه ۲۵۵۰ تراکم داره
  رفتم یه مغازه نگین مشهد رو انتخاب کردم بعد رفتم مغازه بعدی گفت کاشان خیلی خوبه نگین مشهد پشتش چسپه و بعد یه مدت باز میشه و روشم مثل پلاستیک میشه و در کل شرکت نگین مشهد داره ورشکست میشه و فندکشو گرفت رو کاشان که نسوخت ولی گرفت رو (زمرد)مشهد سوخت و گفت پلاستیکه البته میدونم که اون نگین مشهد نیست و باهاش فرق داره و ازین حرفا
  الان واقعا دودل شدم نمیدونم کدومو بگیرم
  البته بعدش دوباره رفتم پیش مغازه نگین مشهد که تکذیب کرد حرفارو وکلی حرفای دیگه که سرتونو درد نیارم
  لطفا ازین سردرگمی درم بیارین که کاشان بهتره یا نگین مشهد؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-04-25

   سلام متشکرم
   همونطور که قبلا هم گفتم معمولا اکثر فروشنده ها از محصولی که خودشون عرضه میکنن تعریف میکنن لذا نمیشه خیلی به حرفهاشون اعتماد کرد مگر اینکه واقعا اون شخص رو بشناسید و به صادق بودنش اطمینان داشته باشید. به همین خاطر همیشه توصیه میکنم سعی کنید به نحوی از نظرات مصرف کنندگان قبلی و کسانی که قبلا خودشون یا اطرافیانشون تجربه استفاده ازش رو داشتن استفاده کنید.
   یک راه غیر رسمی دیگه هم که میتونم پیشنهاد بدم اینه که با یک سمساری یا کسی که در زمینه خرید و فروش فرشهای کارکرده فعالیت میکنه تماس بگیرید و بپرسید اگر یک فرش مشهد (برندش فرقی نمیکنه) کارکرده داشته باشید به چه قیمتی ازتون خرید میکنه و اگر فرش کاشان باشه چطور؟ ببینید اصلا حاضر میشه فرش کاشان رو بخره!؟
   نمیخوام بگم تمام فرشهای کاشان بی کیفیت هستن اما از اون جایی کیفیت یک امر نسبی هست و ما هم در مقام مقایسه داریم صحبت میکنیم، میگیم فرش های مشهد با کیفیت تر هستن لذا اگر خواستید از بین فرش های کاشان انتخاب کنید تحقیق کافی داشته باشید
   چیزی هم که در مورد ورشکستگی به شما گفته شده احتمالا مربوط به یکی از همون شرکتهایی هست که با نام مشابه نگین مشهد فعالیت میکرده و حالا بخاطر افزایش آگاهی مردم نسبت به محصولات اصل و غیر اصل با کسادی بازار مواجه شده. فرش نگین مشهد در حال حاضر یکی از بزرگترین تولیدکننده های فرش ماشینی در کشور محسوب میشه با این وجود بخاطر تقاضای زیاد بازار برای محصولاتش و محدود بودن ظرفیت تولید، بعضی از مواقع خود ما هم برای تامین سفارشاتمون با مشکل مواجه هستیم.
   در نهایت توصیه میکنم اگر خواستید نگین مشهد رو انتخاب کنید حتما نسبت به اصل بودنش دقت کافی رو داشته باشید. موفق باشید
 • فر********

  فر******** 1397-04-20

  سلام خسته نباشید ممنون از مطالب عالیتون ما دیروز فرش ستاره برلیان خریدیم خیلی دودل هستم چون فرشش خیلی نازکه ۱۰۰۰شانه و۳۰۰۰تراکم و۱۰ رنگ
  طول خابش۹+_۱ جنس نخ خابش اکرلیک وجنس نخ تار ۱۰۰%پلی استر .جنس نخ پودش کنف وپنبه
  تروخدا بهمون بگید که خوبه یانه ! آخه فرش های باتراکم پایین تر بود که ارزون تر بود وهم ضخامتش بیشتر بود بنظرتون دوام ۱۰۰۰شانه بیشتره یا ۷۰۰شانه؟ فقط از نازک بودن این فرش میترسم خیلی نرم ولطیف و نسبت به ۷۰۰شانه نازک تره
  وچون این فرش رو که خریدیم رنگش روشنه اگه لکه بگیره زود پاک میشه یا نه؟ ممنون
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-04-21

   سلام متشکرم. بطور کلی به کسانی که کیفیت و دوام نرمی و لطافت فرش در طول زمان براشون اهمیت داره فرش های کاشان رو توصیه نمیکنم مگر اینکه برندی باشه که کیفیتش ثابت شده باشه یعنی کسانی که حداقل 2 تا 3 سال از محصولاتش استفاده کردن رضایت خاطر داشته باشن. از لحاظ ارتفاع نخ خاب مشکلی نداره و معمولا فرشهای 1000 و 1200 شانه ارتفاع نخ خاب کمتری دارن و بقیه موارد هم در اکثر فرشهای ماشینی عمومیت داره و طبیعی هست. با توجه به تعداد گره بیشتر در فرشهای 1000 شانه، میشه گفت دوام بیشتری نسبت به فرش های 700 شانه دارن. سعی کنید تا جای ممکن نیاز به لکه زدایی پیدا نکنید اما اگر نیاز شد میتونید از راهنماهایی که در این زمینه هست استفاده کنید. معمولا روی شناسنامه فرش یا یک برگه جدا همراه فرش راهنمای لکه زدایی هم قرار داده میشه که میتونید از اون استفاده کنید.
 • نو******

  نو****** 1397-04-16

  با سلام چطور ممکنه فرش پشمی تا ۵۰۰ شانه موجود باشه من خودم ۱۰۰۰ شانه پشمی خریداری کردم
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-04-19

   سلام وقت بخیر، تا جایی که من اطلاع دارم با توجه به ضخامت نخ های پشمی امکان تولید فرش ماشینی پشمی با این تراکم وجود نداره. و در حالت عادی هم امکان کاهش ضخامت نخ های پشمی تا این مقدار ممکن نیست. در حال حاضر ظریفترین فرشهای دستباف تبریز که از الیاف ابریشمی و پشم بسیار ظریف مرینوس (اسم یک نوع نژاد گوسفند خارجی) بافته میشن هم از لحاظ تراکم بافت معادل فرشهای 1000 شانه نیستن یعنی اگر بخوایم معادلسازی کنیم فرش های ماشینی 1000 شانه معادل فرش دستباف 105 رج میشن که حتی با همون الیاف بسیار ظریف هم به سختی قابل بافت هست لذا با پشم معمولی اصلا قابل بافت نیست. فرشهای دستباف پشمی در فشرده ترین حالت 35 رج بافته میشن که این ها معادل همون فرش های ماشینی 500 شانه میشن.
   با توجه به توضیحات فوق بعید میدونم فرش ماشینی پشمی 1000 شانه تولید شده باشه. باز هم خوشحال میشم اطلاعات دقیقتری از محصولی که تهیه کردید در اختیارم قرار بدید تا بتونم تحقیق بیشتری داشته باشم.
 • فا********

  فا******** 1397-04-13

  سلام وقت بخیر.کیفیت فرش نگین مشهد تابان هیت ست 1200 شانه (100%اکریلیک)از نظر شما چطوره؟از نزدیک کاملا یک رنگه ولی از دور بسته به جهت تابش نور سایه روشن داره،ایراد محسوب میشه؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-04-15

   سلام وقت شما هم بخیر. همونطور که در جاهای مختلف توضیح دادم فرش هایی که با نام های مشابه نگین مشهد تولید میشن مثل همین نگین مشهد تابان یا نگین مشهد اکسیر یا نگین مشهد هلال و ده ها اسم مشابه دیگه، محصول کاشان هستن با همون سطح کیفیت که اگر دقیقتر بخواید باید از کسانی که قبلا از محصولاتشون استفاده کردن جویا بشید. شخصا دید مثبتی نسبت تولیدکننده هایی که با استفاده از نام و اعتبار دیگران قصد دارن محصولاتشون رو به فروش برسونن ندارم چراکه اگر کیفیت مطلوبی رو ارائه بدن لزومی برای این کار وجود نداره. در مورد سایه روشن هم اگر سایه روشنی که داره در جهت نخ خاب فرش و برعکسش باشه تا حدی طبیعی هست اما در غیر این صورت میتونه به خاطر کیفیت پایین الیاف فرش باشه
 • لی******

  لی****** 1397-04-12

  با سلام.علت سایه روشن فرش های اکرلیک چیه؟ و اینکه به مرور زمان کم میشه یا نه؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-04-12

   سلام، فرش های 100% اکریلیک نباید سایه روشن (شبیه سایه روشنی که فرش های پلی استر دارن) داشته باشند فقط در جهت نخ خاب فرش و برعکسش مقدار کمی سایه روشن طبیعی هست اما اگر بیشتر از این حد باشه احتمالا فرش 100% اکریلیک نیست و گذشت زمان هم تاثیر چندانی در این زمینه نداره
 • آر****

  آر**** 1397-04-08

  سلام خسته نباشید.ببخشید ما میخوایم واسه سالن پذیرایی خونه فرش گل برجسته بخریم.از نظر کیفیت چطودن؟بعد از یه مدت خواب و جلوشون تغییر میکنه؟ممنون
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-04-09

   سلام متشکرم، همیشه توصیه میشه فرش با کیفیت انتخاب کنید اما برای فرش های گل برجسته این تاکید بیشتر هست چراکه اگر کیفیتش پایین باشه بعد از مدت کوتاهی قسمتهای فرورفته (بخاطر نوع الیاف مورد استفاده برای ایجاد فرورفتگی ها) سفت و زبر میشن و با مشکلاتی از قبیل چسبیدن مو و زباله به الیاف فرش مواجه میشید و جارو کشیدن فرش هم کار مشکل خواهد شد و جلای رنگ این قسمتها هم زودتر تغییر میکنه.
 • جع************

  جع************ 1397-03-28

  با سلام کیفیت فرشهای تهران چطور هست
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-03-29

   سلام وقت بخیر
   تا جایی که اطلاع دارم چندتا کارخونه فرش در تهران وجود داره که ازلحاظ کیفیت مثل فرش های کاشان هستن و البته تنوع طرح و نقشه خوبی هم دارن. البته یکی دو نمونه که من در آخرین نمایشگاه بین المللی فرش مشهد دیدم از لحاظ قیمت کمی بالا بودند (شاید بخاطر اینکه مشابه طرح های ترک بودند که البته بنظرم قابل قبول نبود) اما نمونه هایی هم بودند که هم سطح قیمت فرش های کاشان بودند و تفاوتی از این نظر نداشتند. خلاصه اینکه به طور تجربی شناخت دقیقی از تک تک برندهاشون ندارم اما بطور خلاصه میتونم بگم مثل فرش های کاشان هستن
 • حس****** ********ری

  حس****** ********ری 1397-03-19

  با سلام
  این درست است که فرش پشمی فقط 500شانه میباشد و تراکم آن بخاطر نوع نخ و بافت آن خیلی کم است؟در ضمن گذشته از قیمت شما خرید فرش پشمی ماشینی را پیشنهاد میکنید یا اکلریک؟
  آیا شما فرش پشمی دارید؟
  آیا فرش پشمی درجه یک و دو دارد؟ اگر درجه بندی دارد آیا در پشت فرش قید میشود؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-03-19

   سلام وقت بخیر
   بله فرش های ماشینی پشمی به خاطر ماهیت نخ پشمی که ضخامت بیشتری داره بصورت 500 شانه تولید میشن و نمیتونن تراکم و ظرافت بالایی داشته باشن کما اینکه فرش های دستباف پشمی هم به همین شکل هستن و با رجشمار حدود 30 تا 35 بافته میشن. اگر بحث سلامت و غیر آلرژیک بودن فرش و برخورداری از طول عمر بسیار زیاد، براتون حائز اهمیت باشه و از لحاظ هزینه هم مشکلی نداشته باشید فرش های پشمی رو بیشتر توصیه میکنم اما اگر ظرافت و زیبایی فرش در کنار طول عمر براتون اهمیت بیشتری داره فرش های اکریلیک. این رو هم دقت داشته باشید که نگهداری از فرش های پشمی سخت تر و حساس تر هست و بخاطر وزن بیشتری که دارن حمل و نقلشون هم کمی مشکلتره.
   ما در حال حاضر در محصولات کارخونه های فرش مشهد فرش پشمی نداریم.
   در مورد درجه بندی هم باید عرض کنم دوتا مفهوم داریم یکی کیفیت نخ پشمی مورد استفاده هست که اگرچه دارای درجه های کیفی متفاوت هستن اما چیزی در موردش روی برچسب پشت فرش قید نمیشه و دیگری کیفیت بافت فرش هست که همون چیزیه که بر روی برچسب پشت فرش ها (چه پشمی و چه اکریلیک) به عنوان درجه فرش قید میشه
 • در******

  در****** 1397-03-18

  با سلام . الان چند روزه واسه خرید فرش وقت میزارم ولی وقتی به بازار فرش مراجعه میکنم تنوع زیاد و تفاوت قیمتها در فرشهای تمام اکریلیک گیجم میکنه و نمیتونم خرید کنم .‌به عنوان مثال فرش ۹ متری طرح خشتی قالی سلیمان ۲۱۵۰۰۰۰ تومان و طرح خشتی عیان که اونم زده صددر صد آکریلیک ۱۱۵۰۰۰۰ تومان . واقعا تفاوت در چیه ؟ چه چیزایی میتونه باعث این همه اختلاف قیمت باشه ؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-03-19

   سلام وقت بخیر.
   دو عامل بیشترین تاثیر رو دارند یکی شانه و تراکم فرش هست و دیگری نوع و کیفیت مواد اولیه مصرفی. هرچه شانه و تراکم فرش بالاتر میره میزان مواد اولیه مصرفی بیشتر میشه و ظرافت طرح و نقشه هم افزایش پیدا میکنه لذا قیمت فرش بالاتر میره. اکریلیک مورد استفاده تولید کننده ها هم تفاوت زیادی با هم دارن و از سطوح کیفی مختلفی برخوردارن که باعث میشه طول عمر فرش، زیبایی، نرمی و لطافت فرش در طول زمان متغیر باشه. در مقاله "قیمت فرش و عوامل تعیین کننده آن" توضیحاتی در این زمینه دادم باز هم اگر سوالی در این مورد داشتید در خدمتم.
 • نا******

  نا****** 1397-03-12

  با عرض سلام خدمت کارشناس محترم جناب آقای حسینی عزیز سه سوال از خدمتتون داشتم اگر جواب بدهید ممنون میشوم :
  1- بهترین شرکت تولید فرش ماشینی ( از لحاظ کیفیت و نرمی ) در حال حاضر کدام شرکت است ؟
  2- به قول معروف اگر بخواهم فرش پاخور نرم و به اصطلاح گوشتی باشد چند شانه و چه تراکمی را انتخاب کنم ؟
  3- آیا برای همدان ارسال رایگان دارید ؟
  ایمیل بنده seyfi@umsha.ac.ir است منتظر پاسخ شما هستم .
  ممنون
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-03-19

   من هم سلام و عرض ادب دارم محضرتون، در مورد سوال اولتون واقعا کسی نمیتونه بگه دقیقا بهترین شرکت تولیدی کدومه چراکه با توجه به تعداد زیاد تولیدکننده ها، کسی که بتونه با تمامشون آشنا باشه و به عبارتی همشون رو تجربه کرده باشه نداریم و به همین خاطر توصیه میکنم سعی کنید بنحوی از نظرات مردم یا اطرافیانتون در مورد تولیدکننده های مختلفی که تجربه استفاده از محصولاتش رو دارن آگاهی پیدا کنید، شخصا با شناختی که از فرش های مشهد دارم میتونم بگم از کیفیت بالایی برخوردارن (که البته در این مورد هم میتونید از نظرات دیگران هم تحقیق کنید) اما این به این معنی نیست که تولید کننده با کیفیت دیگه ای نداریم.
   در مورد سوال دومتون توصیه میکنم از فرش های 700 شانه با تراکم 2550 یا بالاتر، استفاده کنید چون فرش های 1000 و 1200 شانه ارتفاع نخ خاب کمتری دارن و به اصطلاح کم گوشت هستن.
   و در مورد سوال سوم هم پاسخ مثبت هست. ارسالها برای تمام کشور رایگان انجام میشه.
 • وح******

  وح****** 1397-03-05

  سلام . به نظر جنابعالی گذشته از کارخانه مربوطه لطفا بصورت خلاصه مختصات یک فرش خوب از نظر 1- جنس خاب2- جنس نخ تار و پود 3- تناسب بین شانه و تراکم یک فرش را عنوان فرمائید ممنون
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-03-06

   سلام. جنس نخ خاب اکریلیک مرغوب و با کیفیت باشه، نخ تار تقریبا در تمام فرش های ماشینی پلی استر هست و تفاوتی نمیکنه، نخ پود در فرش های تراکم پایین مثل 500 شانه ها الیاف کنفی هستن و در فرش های تراکم بالا مثل 1000 و 1200 شانه الیاف پنبه ای، این باعث میشه فرش های تراکم بالا بسیار انعطاف پذیر باشن و به راحتی تا بخورند اما فرش های 500 شانه انعطاف پذیری کمتری دارن و اگر زیاد تا بخورند ممکنه دچار شکستگی بشن پس میشه گفت پود پنبه ای بهتر هست. در مورد تناسب بین شانه و تراکم نکته خاصی وجود نداره و هردو هرچقدر بالاتر باشن ظرافت فرش بیشتر میشه، اگرچه بعنوان مثال وقتی دستگاه بافت فرش 700 شانه که هم میتونه با تراکم 2100 تولید کنه و هم تراکم 2550 و هم تراکم 3000 ، با تراکم 3000 تولید تولید میکنه فشار بیشتری به دستگاه وارد میشه و هزینه های تولید افزایش پیدا میکنه اما نکته خاص دیگه ای در این زمینه وجود نداره
 • نا********

  نا******** 1397-03-02

  سلام.میبخشید فرش1200با1000 نسبت بهم چه خوبی و بدی داره؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-03-04

   سلام
   بطور کلی هرچی تراکم فرش بالا میره ظرافت طرح و نقشه افزایش پیدا میکنه چون تعداد گره ها در هر متر مربع از فرش بیشتر میشه، درست مثل یک عکس که هرچی تعداد پیکسل هاش بیشتر باشه کیفیت عکس بالاتر میره، پس فرش های 1200 شانه نسبت به فرش های 1000 شانه ظرافت بیشتری دارند اما چون نوع نخی که برای تولید فرش های 1200 شانه استفاده میشه (از لحاظ ضخامت) با نخی که برای تولید فرش های 1000 شانه استفاده میشه تفاوت داره و کمی نازکتره، زمان راه رفتن روی فرش های 1000 شانه نرمی بیشتری احساس میکنید. در نهایت باید گفت که این تفاوتها بسیار اندک هستن و میتونید بین این دو، اولویت رو به طرح و نقشه بدید و فرشی رو که بیشتر میپسندید انتخاب کنید.
 • ری**********

  ری********** 1397-02-30

  سلام ببخشید من دیروز فرش گرفتم .من مهریس ماندگار دیده بودم.۷۰۰شانه.تراکم ۲۵۵۰.
  حالا که فرشا رو اوردن میبینم.
  دوتا ۹متری اهورا.
  با مشخصات :نخ پود:پنبه

  نخ خواب:۱۰۰اکریلیک هیت ست
  نخ تا ۸۰% پلی استر و ۲۰%پنبه

  یه ۶متری.همون مشخصات ولی زده درجه یک روش.میخواستم ببینم اولا از لحاظ کیفت چجوریه؟چرا دوشرکت مختلف هست.و چرا یکی زده درجه ۱
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-03-02

   سلام وقت بخیر،
   اینها مواردی هست که دقیقش رو باید از همون فروشگاهی که فرش رو تهیه کردید جویا بشید اما من بطور کلی میتونم بگم با توجه به اینکه در کاشان قسمت عمده ای از تولیدات بصورت کارگاهی انجام میشه و هر نقشه رو کارگاه های زیادی تولید میکنند احتمالا فرش های شما هم هر کدومش از یک کارگاه بوده و به همین خاطر اسم تولید کننده ها متفاوته اما در نهایت اگر از لحاظ رنگبندی تفاوتی نداشته باشن این مورد زیاد اهمیت نداره (البته اگر در آینده بخواید دوباره از همین نقشه، فرش تهیه کنید احتمالا با مشکل مواجه خواهید شد). در مورد نوشته شده بودن یا نبودن درجه یک هم نیاز نیست خیلی حساس باشید چون زمانی درجه یک بودن یا نبودن مهم هست که درجه دویی هم وجود داشته باشه اما من تا حالا ندیدم در کاشان روی فرشی بزنن درجه 2 !! ظاهرا همه فرشهایی که تولید میشن درجه 1 هستن!! فقط ظاهر فرش رو بررسی کنید که ایراد خاصی نداشته باشه
   در مورد کیفیت هم الان نمیشه بطور دقیق اظهار نظر کرد اما در پاسخ به سولات قبلی توضیحاتی دادم که میتونید مرور کنید.
 • رو******** ********وب

  رو******** ********وب 1397-02-25

  سلام
  ضمن تشکر از مطالب ارسالی ممنون میشم اگه در مورد فرشهای ماشینی پشمی با تراکم ۷۰۰ اطلاعات دارید ارسال بفرمایید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-02-27

   بطور کلی فرش ماشینی پشمی از لحاظ جنس الیاف یک انتخاب بسیار خوب بشمار میره، این دسته فرش ها در مقایسه با فرش دستباف قیمت مناسبتری دارند اما بخاطر قیمت تمام شده بالاتر نسبت به سایر فرش های ماشینی، کمتر مورد استقبال واقع میشن لذا تولید کننده های محدودی هستند که فرش ماشینی پشمی تولید میکنن که شخصا شناخت زیادی ازشون ندارم اما باید دقت داشته باشید که پشم طبیعی هم درجه یک و دو داره و دقت لازم رو در این زمینه بخرج بدید.
 • شي******

  شي****** 1397-02-20

  سلام
  ميخواستم بدونم فرش هايى با طرح هاي شلوغ مناسبن يا با طرح هاى خلوت تر؟؟
  ممنون ميشم توضيح بدين.
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-02-22

   سلام وقت بخیر
   این مورد بیشتر یک امر سلیقه ای هست، بطور کلی نقش های ایرانی معمولا پر و شلوغ هستن و طرح های خارجی مثل فرش های ترک طرح های خلوت تری دارن. اینکه چرا اینطور هست بیشتر به پیشینه فرهنگی هر جامعه و روحیات مردمش برمیگرده اما سبک دکوراسیونی که برای منزلتون انتخاب میکنید هم میتونه در این زمینه تاثیر گذار باشه. اگر قصد دارید از سبکهای کلاسیک و ایرانی استفاده کنید طرح های سنتی ایرانی بهترین اتخاب هستن و بیشترین تنوع ممکن رو دارن و اگر قصد دارید از سبک های مدرن یا به عبارتی غربی استفاده کنید میتونید از طرح های خلوت استفاده کنید. البته به دو دلیل توصیه میکنم اگر خواستید از طرح های خلوت یا به اصطلاح مدرن هم استفاده کنید حتما از تولیدات داخلی انتخاب کنید. دلیل اول ارزش و اهمیتی هست که برای فرش با کیفیت ایرانی قائل هستم و دلیل دوم هم قیمت بالای نمونه های خارجی. اخیرا تعدادی از تولید کننده های داخلی هم از این نوع طرح ها تولید کردن که هم تنوع بالایی داره و هم کیفیت و قیمت مناسب تری نسبت به نمونه های خارجی. توجه داشته باشید که فرش های خارجی مثل فرش های ترک که اخیرا در بازار زیاد هم شدن به خاطر هزینه های گمرکی که بهشون تعلق میگیره تقریبا دوبرابر قیمت واقعی شون در ایران فروخته میشن در حالی که هیچ مزیتی نسبت به تولیدات داخلی ندارن. موفق باشید
 • مه******

  مه****** 1397-02-13

  سلام ما به مشهد رفت وآمد داریم میخواستم بپرسم آیا فروش مستقیم درب کارخانه دارید ؟ میتوانیم از آنجا خرید کنیم؟وتفاوت فرش گل برجسته ومعمولی رو لطفا بیان کنید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-02-15

   سلام وقت بخیر
   بطور کلی هیچکدوم از کارخونه های فرش در مشهد فروش مستقیم و درب کارخانه ندارن و فروش تنها از طریق نمایندگیها انجام میشه
   اما در مورد فرشهای نقش برجسته چند نکته رو عرض میکنم.
   اول اینکه باید بدونید تولید کننده ها برای ایجاد قسمتهایی از فرش که حالت فرورفتگی پیدا میکنه از الیافی استفاده میکنند که مقدار زیادی پلی استر یا پلاستیک در اونها به کار رفته و همین امر باعث میشه در مرحله آهار زنی فرش که فرش در معرض حرارت قرار میگیره اون الیاف جمع بشن و ارتفاع کمتری نسبت به الیاف اکریلیک مجاورشون پیدا کنن و به این شکل فرش حالت نقش برجسته پیدا میکنه. پس همونطور که در مقاله توضیح دادیم این قسمتهای فرو رفته بخاطر ماهیت و نوع الیافشون نسبت به الیاف مجاورشون که اکریلیک هستن از کیفیت پایینتری برخوردارند و همین باعث میشه زودتر نرمی و لطافت و جلای رنگشون رو از دست بدن. اما در هرصورت بخاطر استقبالی که اخیرا از این نوع فرش ها شده اکثر تولید کننده ها چند نمونه طرح گل برجسته هم به محصواتنشون اضافه کردن.
 • غز****

  غز**** 1397-02-09

  با سلام. این فرش هایی که هرچی مو و آشغال تو خونه هست به خودشون جذب می کنن، جنسشون چیه؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-02-09

   سلام. این مشکل در الیاف پلی استر و نایلونی بیشتر هست اما الیاف اکریلیک بی کیفیت هم این مشکل رو دارند به همین خاطر تاکید میکنم صرفا اینکه گفته بشه یک فرش 100 درصد اکریلیک هست نشانه حوب بودن فرش نیست چراکه الیاف اکریلیک هم سطوح کیفی متفاوتی دارند.
 • مه****** ******ده

  مه****** ******ده 1397-02-08

  سلام آقای حسینی ممنون از توضیحات کاملتون. چرا بعضی از نمایندگیهاتون بیشتر از فرش های مشهد فرش کاشان دارن؟ به نمایندگی شهر خودمون رفتم اما از اون همه فرش فقط چندتاش مشهد بود و بقیه کاشان! فروشنده هم میگفت ما نمایندگی فرش مشهد هستیم!
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-02-09

   سلام ، ممنون از توجهتون. در پاسخ به سوالتون باید چند نکته رو عرض کنم. اول اینکه در بسیاری از موارد فروشگاههایی که خودشون رو نمایندگی معرفی میکنند در واقع نمایندگی رسمی نیستن و فقط به عنوان یک فروشنده محصولات رو عرضه میکنن. تعداد نمایندگی های رسمی معدود است و در بسیاری از شهرها نمایندگی رسمی وجود نداره. در حال حاضر کارخونه هایی مثل نگین مشهد نمایندگی جدید هم اعطا نمیکنن چراکه به خاطر تقاضای زیاد و محدودیت ظرفیت تولید، توان پاسخگویی به نیاز بازار رو ندارن.
   نکته دوم اینکه ممکنه همونطور که فرمودید در بعضی از شهرستانها، فروشگاهی واقعا نماینده رسمی هم باشه اما در کنار فرش های مشهد فرش کاشان و سایر برندها رو هم عرضه کنه که مهمترین دلیلش حاشیه سود بالاتر اون محصولات هست. بعضی از تولید کننده ها برای اینکه فروشنده رو برای عرضه محصولاتشون مجاب کنن حاشیه سود بالایی رو برای فروشنده نهایی در نظر میگیرن (گاهی تا 50 درصد) به همین خاطر خیلی از فروشگاه ها فروش اون فرشها رو ترجیح میدن. اینکه میبینید بعضی از فروشگاههایی که تبلیغات تلویزیونی زیادی هم دارند از تخفیفهای فوق العاده صحبت میکنن یا جوایز و هدایا و ... میدن به همین خاطر هست.
 • عر******

  عر****** 1397-02-07

  با سلام و روز خوش.میخواستم بدونم کیفیت فرشی که مشخصاتش رو خدمتتون عرض میکنم چطور است .سلیمان .تراکم 1200شانه .پود 3600_نخ تار پلی استر_نخ پود پنبه _جنس نخ خاب اکریلیک هیت ست_ارتفاع خاب 7 میلیمتر.با تشکر
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-02-07

   گذشته از نام برند فرش مشخصاتی که ذکر کردید رو میتونید روی برچسب بسیاری ار فرشهای 1200 شانه ای که در کشور تولید میشن ببینید. مهمترین شاخص کیفیت، نخ خاب فرش، یعنی اکریلیک استفاده شده در فرشه که بهترین روش آگاهی از اون تحقیق از کسانی هست که قبلا از محصولات اون تولید کننده استفاده کردن. با جستجو در اینترنت و انجمن ها مثل سایت نوعروس یا نی نی سایت و ... میتونید نظرات کاربران رو در مورد کیفیت برخی از تولیدکننده ها پیدا کنید. یک نمونه رو در پاسخ به سوالات قبلی ذکر کردم. این رو هم دقت داشته باشید که کیفیت یک امر نسبی است یعنی محصولات یک تولید کننده ممکن نسبت به بعضی از تولید کننده ها از کیفیت بالاتر و در مقایسه با برخی دیگه از کیفیت پایینتری یرخوردار باشه. در نهایت اینکه با توجه به شناخت مختصری که دارم قالی سلیمان از برندهای معتبر فرش های کاشان (اصفهان) محسوب میشه
 • حس****** ********ان

  حس****** ********ان 1397-02-07

  سلام خدمت شما آقای حسینی من حدود یک ماهه برای خرید فرش این فروشگاه و آن فروشگاه میگردم تا اینکه امروز اتفاقی مقالات تخصصی شما رو دیدم و دیدگاهم راعوض کردواقعا مطالب شما آموزنده و تاثیرگذار است ممنون از مطالب ارزشمند و تخصصی شما.در ضمن اسم پسر خاله ام هم سید مصطفی حسینی هست.
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-02-07

   سلام واقعا باعث افتخار و خوشحالی ماست که مقالاتمون مورد استفاده و استقبال شما و بقیه مخاطبین قرار گرفته، امیدوارم نظر بقیه هم همینطور باشه، اظهار نظر و لطفتون به ما انرژی میده، برای شما و پسرخاله بزرگوارتون هم آرزوی موفقیت داریم.
 • مج****** ********دی

  مج****** ********دی 1397-02-06

  سلام... تشکر از پاسخهای کامل و خوبتون... بفرمایید که شما کیفیت فرشهای مشهد اردهال رو تایید می فرمایید ؟ 1200 شانه با تراکم 3600 و نخ خاب اکرلیک هیت سیت... طرحهای بسیار زیبا ... ارتاع نخ خاب فقط کم هست و فرش در عین ریز بافت بودن خابش 7 میلی متره بر اساس شناسنامه پشتش...آیا این شرکت فرش معتبر هست؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-02-07

   سلام، خواهش میکنم، امیدوارم مطالعه مطالب براتون مفید واقع شده باشه. فرش مشهد اردهال از فرش های کاشان هست و از محصولات فرش های مشهد نیست که بتونم اطلاعات دقیق خدمتتون عرض کنم اما مهم اینه که جنس الیاف و مواد اولیه اش چیه که در متن مقاله و پاسخ سوالات توضیح دادم. باید دید جنس الیاف نخ خاب فرش، اکریلیک هست یا پلی استر و اگر اکریلیک هست، آلمانیه یا ترک یا ... و توصیه میکنم سعی کنید از تجریه کسانی که قبلا از محصواتشون استفاده کردن استفاده کنید. از این مورد که بگذریم از لحاظ قیمت هم در حال حاضر میتونم بگم میانگین قیمت فرش های 12 متری 1200 شانه کاشان که عمدتا عنوان میشه الیاف ترک هستند حدود 1 میلیون 900 هزار تومان هست اما باز هم ممکنه قدری اختلاف قیمت بین تولیدکنندگان مختلف وجود داشته باشه،
 • مر****** ********مي

  مر****** ********مي 1397-01-28

  با سلام و خسته نباشيد.سپاس بابت مطالب مفيدتون.اخيرا فرش ١٢٠٠شانه تراكم٣٦٠٠ الماس كوير كرمان خريداري كرديم،تا الان فرض نگين مشهد داشتيم.بخاطر پرزدهي فراوان فرش ها رو تعويض كرديم.روي شناسنامه فرش قيد شده: خاب صد در صد اكريليك هيت ست-تار:صد در صد پلي استر-پود:پنبه پلي استر
  فرش جديد كمي حالت سايه روشن ميندازه و من اصلا ازين بابت راضي نيستم
  ميخواستم بدونم در كل فرش خوبي هست از نظر دوام؟
  البته ارتفاع فرش هم خيلي كمه و عادت ندارم به اين مورد
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-01-29

   سلام سلامت باشید، از اینکه نسبت به ما اظهار لطف دارید سپاسگزاریم
   بطور کلی پرزدهی اولیه در فرش های اکریلیک یک امر طبیعی محسوب میشه که با فرایند هیت ست شدن میزان اون کاهش پیدا میکنه اما صفر نمیشه و تا مدتی این پرزدهی وجود داره که البته به مروز زمان کمتر شده و به صفر میرسه
   مهمترین فاکتور در تعیین کیفیت فرش جنس نخ خاب فرش است (که ظاهرا در فرش شما قید شده اکریلیک) بطور کلی الیاف اکریلیک طول عمر طولانی دارن اما در فرش ماشینی، علاوه بر دوام و عمر طولانی، ثبات کیفیت در طول زمان هست که از اهمیت بیشتری برخورداره، به این معنی که لطافت و نرمی اولیه الیاف در طول زمان حفظ بشه و ثبات رنگ هم داشته باشه. الان بیشترین حجم تولید فرش ماشینی در کشور مربوط به فرش های اکریلیک هست اما کیفیت تمامشون یکسان نیست چون کیفیت اکریلیکی که در تولیدشون استفاده میشه متفاوت هست. فرش های اکریلیک (به گفته تولید کننده) زیادی رو دیدم که در مدت کوتاهی نخ خابشون دچار خوابیدگی شده و مثل نمد سفت و زبر شدن و مشکلاتی از قبیل چسبیدن نخ و مو و ... به فرش و سخت شدن جاروکشی رو برای مصرف کننده ایجاد کردن پس صرفا اکریلیک بودن کافی نیست و باید از کیفیت نوع اکریلیک مطمئن شد که این هم با نگاه و لمس قابل تشخیص نیست و فقط تولید کننده از اون مطلعه و کسی که قبلا تجربه مدتی استفاده از اون محصول رو داره به همین خاطر هست که همیشه توصیه میکنم قبل از خرید فرش سعی کنید تا حد امکان از تجربه دیگران در استفاده از محصولات یک تولید کننده آگاه بشید. در مورد فرش شما هم روی کاغذ از مشخصات خوبی برخورداره اما باید دید تجربه مصرف کنندگانش چطوره و شخصا شناخت خاصی نسبت به این برند ندارم.
   پایین بود ارتفاع فرش هم در فرش های 1200 شانه طبیعیه که در سوالات قبلی در موردش توضیح دادم
 • سو********

  سو******** 1397-01-24

  سلام من ميخوام فرش بخرم ولي نمدونم چي بخرم قيمتشم مناسب باشه هر كس يه ماركي ميگه، بهترین فرش کاشان کدومه لطفا راهنمايم كنيد
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-01-24

   سلام، با توجه به تعدد تولیدکنندهای فرش در کاشان، متاسفانه شناخت دقیقی ازشون ندارم اما با توجه به مطالبی که همینجا گفته شده و آگاهی از شاخص های یک فرش خوب، با کمی تحقیق میتونید فرش مناسبی تهیه کنید. اینجا قصد ندارم برند خاصی رو توصیه کنم اما اگر نهایتا باز هم با مشکل مواجه بودید از طریق راه های ارتباطی ما میتونید تماس بگیرید تا بنده یا همکارانم در حد آگاهی مون راهنماییتون کنیم. موفق باشید
 • کی****

  کی**** 1397-01-24

  کیفیت فرش فرهی در برابر فرش مشهد با توجه متفاوت بودن مواد مصرفی چگونه است؟
  در خصوص نخ خاب حداقل چند میلی متر مناسب است؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-01-24

   با توجه به اینکه ما عرضه کننده فرش های مشهد هستیم اجازه میخوام در مورد برندهای دیگه اظهار نظر نکنم، اما توصیه میکنم حتمن نظر کسانی که قبلا از محصولاتشون استفاده کردند رو جویا بشید. اخیرا در سایتی دیدم نظرسنجی در مورد برندهای مختلف فرش ماشینی گذاشته شده بود که اگرچه هنوز نظرات زیادی داده نشده اما باز هم بد نیست و تا حدودی میتونه کمک کننده باشه. برای مشاهده میتونید به لینک زیر مراجعه کنید.
   http://toplist.ir/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C/
   در مورد نخ خاب هم با توجه به سلیقه و علاقه خودتون انتخاب کنید. فرش های 1000 و 1200 شانه از ارتفاع نخ خواب کمتری برخوردارند (حدود 8 میلی متر) و به اصطلاح عامیانه گوشت کمتری دارند. علت کمتر بودن ارتفاع نخ خواب در این دسته فرش ها هم این است که بتونن ظرافت و زیبایی طرح و نقشه رو به بهترین شکل به نمایش بذارن و به خاطر در هم فرو رفتن الیاف، به زیبایی و ظرافت طرح و نقشه خدشه ای وارد نشه. پس اگر زیبایی و جلوه های هنری فرش ماشینی رو در بالاترین سطح خواهان هستید این فرش ها بهترین انتخاب هستند. اما اگر نرمی و لطافت فرش رو بیشتر میپسندید و در عین حال میخواهید از زیبایی و ظرافت فرش هم تا حد زیادی برخوردار باشید فرش های 700 شانه با تراکم بالا متل 700 شانه های تراکم 2550 و 3000 میتونن انتخابی ایده آل باشن. این رو هم یادآور میشم که ارتفاع نخ خواب در فرش های 700 شانه حدود 10 میلی متر است.
 • زه******

  زه****** 1397-01-23

  سپاس از مطالب ارزنده تان.در نهایت شما برای افراد ی که حساسیت دارند چه نوع فرشی را توصیه میکنید ؟ در مورد فرش ماشینی پشمی نیز توضیح دهید ممنون میشم.نظرتان راجع به فرش کارخانه ای کاشان چیست؟
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-01-23

   ما هم از همراهی شما سپاسگزاریم. افرادی که حساسیت شدید دارن میتونن از فرش های پلی استر استفاده کنن اما اگر حساسیت شدید نباشه استفاده از فرش های اکریلیک «هیت ست» هم مشکلی رو برایشان ایجاد نمیکنه.
   فرش های ماشینی پشمی به علت قیمت تمام شده بالا چندان در بازار مورد استقبال واقع نمیشه به همین دلیل به ندرت تولید کننده ها، فرش ماشینی پشمی تولید میکنن اما اگر برای هزینه کردن مشکلی نداشنه باشید و یک تولید کننده معتبر پیدا کنید انتخاب بسیار خوبی هستن.
   در مورد فرش های کاشان بحث کمی مفصله. به طور کلی میشه گفت دو قطب اصلی تولید فرش ماشینی در کشور شهرهای مشهد و کاشان هستن. این در حالیه که شهر کاشان تعداد تولید کنندگان و حجم تولید بیشتری را به خودش اختصاص داده. در شهر کاشان تعداد زیادی کارخانه و کارگاه کوچک و بزرگ فرش ماشینی وجود داره در حالی که در شهر مشهد تنها 6 کارخانه بزرگ فرش ماشینی فعال هستند. تعداد زیاد کارگاه های تولید فرش ماشینی در کاشان باعث شده است فرش های کاشان از تنوع زیادی در طرح و نقشه برخوردار باشند اما از لحاظ کیفیت، فرش های کاشان از کیفیت پایین تری نسبت به فرش های مشهد برخوردارند که علت اصلی اون نوع الیاف مورد استفاده اونهاست که همین نکته هم باعث شده است قیمت فرش های کاشان نسبت به فرش های مشهد ارزانتر باشه.
   اما چند مورد باعث شده است که شخصا نظر مساعدی نسبت به فرش های کاشان نداشته باشم. اول اینکه متاسفانه در کاشان فرش های زیادی با نام های مشابه فرش های مشهد به ویژه نگین مشهد تولید و روانه بازار میشه که با سو استفاده از عدم آگاهی مردم، به عنوان فرش مشهد فروخته میشن و کیفیت پایین اونها باعث می شود به نام و نشان فرش های مشهد لطمه وارد بشه. مورد دیگه اینکه مواردی یافت میشه که مشخصات درج شده روی برچسب پشت فرش غیر واقعی هستند مثلا روی برچسب پشت فرش، تراکمش 2550 درج شده در صورتی که تراکم واقعی فرش 2100 هست و یا اینکه فرش های 500 شانه را به نام «طرح 700 شانه» به فروش میرسونن. مورد دیگه کپی برداری از طرح و نقشه های تولیدگنندگان معتبر هست که به راحتی صورت میپذیره. دیگر انتقاد وارد به فرش های کاشان عدم تداوم تولید طرح هاست به این معنی که با جایگزین شدن طرح های جدید تولید طرح های قبلی متوقف میشه و اگر فردی نیاز پیدا کنه از فرشی که قبلا داشته است مجددا تهیه کنه، با مشکل مواجه خواهد شد. البته باید دقت داشت انتقادات وارده عمومیت نداره و در کاشان هم تولید کنندگانی هستند که متعهد و اخلاق مدار هستند لذا توصیه میکنم حتمن قبل از خرید فرش کاشان تحقیق کافی رو داشته باشید.
 • عا******** ******** ******هی

  عا******** ******** ******هی 1397-01-23

  سلام، من هفته پیش از شهر فرش یه فرش ابریشم گرفتم یعنی بیعانه کردم، نمیدونم کیفیتش چطور باشه و چقدر برام خوب کار میکنه؟؟؟ قیمتش هم 3800000 هست طرحش ولی خیلی خوشگله :(
  مبخوام بدونم اگه خوب نیست تعویض کنم
  راهنمایی لطفا
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-01-23

   سلام. در مورد ویژگیهای ابریبشم مصنوعی یا همون پلی استر در متن توضیحاتی داده شده. معمولا عمر مفید این دسته از فرش ها رو بین 3 تا 4 سال تخمین میزنن. توصیه میشه فرشهای پلی استر یا همون ابریشم مصنوعی رو قبل از خرید بصورت پهن شده روی زمین هم ببینید چون از زوایای دید مختلف نحوه نمایش رنگشون تفاوت میکنه. در مورد قیمت هم به نظرم خیلی گرون میاد. در حال حاضر قیمت بهترین فرشهای 1200 شانه اکریلیک حدود 3 میلیون تومن هست که انتظار میره فرشهای پلی استر در تراکم مشابه، ارزانتر و یا نهایتا هم قیمت فرش های اکریلیک باشن.
 • مس**********

  مس********** 1397-01-21

  سلام مطالبتون خیلی کامل وعالی بوداگر لطف بفر مایید یک برند خوب که تمامی شاخصهای یک فرش خوب را دارا هست معرفی کنید زحمت خرید فرش برامون راحت میشه ،
  با تشکر
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-01-21

   سلام. از اظهار لطف شما سپاسگزارم. همونطور که در این مقاله و دیگر مقالات بخش راهنمای خرید فرش ماشینی بیان شده با دقت در مشخصات فرش میتونید کیفیتش رو تشخیص بدید البته این هم مهم هست که از برندهای شناخته شده (البته بشرط اصلی بودن) فرش تهیه کنید چراکه این تولید کننده ها به خاطر رعایت نکات مشتری مداری و نگاه بلند مدت به بازار سعی میکنن کیفیتشون رو در طول زمان حفظ کنند و در بیان ویژگیهای محصولاتشون صداقت داشته باشن. به این نکته هم توجه داشته باشید که تبلیغات تلویزیونی به تنهایی نمیتونه نشانه اعتبار و مرغوبیت محصولات یک تولید کننده باشه. تجریه یا به عبارتی پرسیدن از کسانی که قبلا از محصولات یک برند استفاده کردن میتونه بهترین راه برای تشخیص کیفیت فرش باشه. در نهایت میتونم در حد تجربه خودم عرض کنم فرش های ماشینی تولید شده در شهر مشهد شامل فرش مشهد، فرش نگین مشهد، فرش زمرد مشهد، فرش آرا مشهد و فرش پرشین مشهد با توجه به الیاف مورد استفاده و نیز تجربه مشتریان در طی 20 تا 40 سال گذشته از ویژگیهای یک فرش ماشینی مناسب و مرغوب برخوردارن که در این مورد میتونید از اطرافیانتون یا کسانی که قبلا از این محصولات استفاده کردند بیشتر تحقیق کنید. حتمن برندهای خوب دیگه ای هم هستند که با کمی تحقیق میتونید اون ها رو هم پیدا کنید.
 • m f

  m f 1397-01-21

  نمیدونید چقدر خوشحالم کردین خیلی واسه فرشامون تودردسر افتادیم با توجه به اینکه فروشگاه تعویض نمیکرد فرشا خیلی نازک بود و طرح ابریشم که دوست نداشتیم و مامتاسفانه توفروشگاه متوجه نشدیم فروشنده گفتن تولید کشور ترکیه هست
  خیلیییییی ممنووووون از پاسخگوییتون
 • m f

  m f 1397-01-21

  وقتتون بخیر مطالبتون خیلی عالی بود ما به تازگی فرش خریدیم و ای کاش قبل خرید به سایتتون سر میزدم ، میخواستم ببینم فرشی ک ماگرفتیم کیفیتش از نظر شما چطوره؟
  جنس تار 100در صد پلی استر
  جنس پود پنبه - پلی استر
  جنس خواب 100درصد اکریلیک هیت ست
  ممنونم
  موفق باشید
  • سی**** ********** ********نی

   سی**** ********** ********نی 1397-01-21

   سلام وقت شما هم بخیر. با توجه به اینکه جنس نخ خاب فرشتون که مهمترین شاخصه اکریلیک هست فرش از دوام خوبی برخورداره و اینکه هیت ست هست هم خیلی خوبه چون باعث میشه پرز دهی فرش خیلی کمتر بشه. البته این هم مهمه که اکریلیک استفاده شده چه کیفیتی داره و تولید کجاست چون این مورد هم با ماندگاری رنگ و نرمی و لطافت فرش در طول زمان ارتباط مستقیم داره. البته این رو شما از ظاهر فرش نمیتونید متوجه بشید و باید از تولید کننده جویا بشید. پیروز باشید
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

تنظیمات

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم