فرش نگین مشهد طرح 706 سورمه ای

جدید

هفتصد شانه هشت رنگ تراکم 2100

رنگ: سورمه ای

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

1,252,592 تومان

1,423,400 تومان

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
موجود

- +

 
بررسی تخصصی

کد 706 از آن دست نقشه هاست که توانسته توجهات زیادی را به خود جلب کند. شاید بتوان علت آن را در ترکیب زیبای هنر و هندسه دانست که به ایجاد پرسپکتیوی زیبا منجر شده است، گلبرگ هایی که با طرحی خاص از ریز به درشت در کنار هم قرار گرفته اند و در هر نگاه می توان طرحی جدید در درونشان مشاهده کرد. هر گلبرگ با طرحی خاص از شاخ و برگ ها و گل ها آراسته شده و طرحی بدیع را ایجاد نموده است.

صد و پنجاه سال پیش، ادگار آلن پو شاعر و نویسنده مشهور آمریکایی نوشت: «روح یك خانه فرش است.» گفته او به این معنی است كه فرش اساس طراحی خانه است و همه چیز به دنبال آن می‌آید. وقتی فرشی را برای یك اتاق انتخاب می‌كنید، چیدمان كلی اتاق را تعیین كرده‌اید، وقتی فرش یا فرش‌هایی را برای یك اتاق انتخاب می‌كنید، در واقع رنگ‌های اصلی آن اتاق را نیز تعیین كرده‌اید. انتخاب کردن فرش در ابتدا و بعد سراغ خرید مبلمان و دیگر وسایل رفتن بسیار راحت‌تر از راه‌های دیگر است.

اگر طرفدار کنتراست یا تضاد در دکوراسیون تلفیقی خانه هستید باید از رنگ های متضاد استفاده کنید و اگر تمایل به ایجاد هارمونی در دکوراسیون دارید، باید از رنگ های مکمل استفاده کنید. انتخاب رنگ های قوی تر مانند لاکی، گردویی و سورمه ای به مدرن کردن دکوراسیون شما کمک میکند. رنگ های روشن تر اتاق را بزرگ تر نشان می دهد و رنگ های تیره تر دیوارها را نزدیک تر نشان می دهد.

 رنگ سورمه‌ای نشان دهنده‌ی آرامش کامل است. اندیشیدن درباره این رنگ، از یک تاثیر آرام بخش در سیستم اعصاب مرکزی برخوردار است. فشار خون، نبض و تنفس کاهش می‌دهد، در حالی که مکانیسم‌های خود محافظ برای تجدید نیروی موجود زنده را فعال می‌نماید. بدن انسان خود را با آرامش و تجدید قوا تطبیق می‌دهد، به طوری که در هنگام بیماری و خستگی نیاز به این رنگ بیشتر می‌شود. از نظر روانشناسی، گرایش به حساس بودن و سهولت دل آزرده شدن نیز افزایش می‌یابد. 


فرش نگین مشهد کد 706 سورمه ای


هنر فرش ایران آن‌چنان با زندگی مردمانش گره خورده که ردپایش را می‌توان حتی در زمزمه‌های عاشقانه جوانان این مرز و بوم نیز یافت، آن‌جا که عاشق هجران کشیده با محبوب خویش زیر لب نجوا می‌کند: نیازى به آمد و شد فصل‌ها نیست، تو که باشى با گل‌هاى قالى هم مى‌شود بهار را جشن گرفت! و یا دلداده‌ای که یار خویش را این‌گونه مخاطب قرار می‌دهد: بیا با هم قالی زندگی را ببافیم، بی‌حاشیه. تو تار باش و بگذار همواره بر ایستادگی‌ات اطمینان داشته باشم. من پود باشم تا وقتی خدایمان برای محکم کردن گره‌ها شانه می‌زند، این من باشم که ضرب شانه‌ها را تحمل می‌کنم. بیا محکم بر هم گره بخوریم. بیا نگذاریم هر کس و نا کسی پا بر روی قالی‌مان بگذارد...من از قالی‌های خاک گرفته بیزارم...

بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که قالی بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است. 

کد 706 نیز همچون دیگر فرش‌های ساخته شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی ساخته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند. در کلیپ زیر می توانید دقیق تر از این نقشه بازدید نمایید.

دیگر رنگ های زمینه در این نقشه عبارتند از:

706 کرم

706 آبی

706 گردویی 

 
جزئیات فنی
تولید کنندهفرش نگین مشهد
تراکم عرضی700 شانه
تراکم طولی2100
رنگ زمینهسورمه ای
تعداد رنگ8 رنگ
جنس نخ خواب100% اکریلیک هیت ست شده بایر آلمان
درجهیک

نوشتن دیدگاه

فرش نگین مشهد طرح 706 سورمه ای

هفتصد شانه هشت رنگ تراکم 2100

رنگ: سورمه ای

نوشتن دیدگاه

 
راهنمای لکه زدایی از فرش

راهنمای لکه زدایی از فرش

 
اصول نگهداری از فرش

راهنمای نگهداری از فرش

مقایسه 0