فرش ماشینی 

فرش ماشینی امروزه به جزء جدا نشدنی منازل بسیاری از ایرانیان تبدیل شده است، اما با توجه به اینکه فرش ماشینی یک کالای هزینه بر است، انتخاب یک فرش ماشینی خوب که هم از کیفیت و دوام مناسب برخوردار باشد و هم زیبایی آن، حسن سلیقه انتخاب کننده اش را به نمایش بگذارد از اهمیت بسزایی برخودار شده است. با توجه به افزایش چشم گیر تولیدکنندگان فرش ماشینی در سال...

بیشتر
 • انتخاب بر اساس تولید کننده
  انتخاب بر اساس تولید کننده

  امروزه یکی از روش‌های کسب اطمینان از کیفیت کالاهای موجود در بازار، شناخت تولید کننده و یا به عبارتی برند محصول است. در هنگام خرید فرش ماشینی نیز با توجه به وجود فرش‌های مختلف در بازار که از لحاظ کیفیت، تفاوت زیادی با یکدیگر دارند، شناخت برند فرش از اهمیت فراوانی برخوردار است. البته همانگونه که در مقاله هشدار مهم در هنگام خرید فرش ماشینی که در همین پایگاه منتشر شده است توضیح داده ایم، حتما باید از اصل بودن فرش مورد نظر خود اطمینان پیدا کنید. بازار الکترونیک فرش مشهد مفتخر است که با ارائه بهترین و شناخته شده‌ترین برندهای فرش‌های ماشینی کشور و تضمین اصل بودن آن، گامی در راستای حمایت از مشتریان برداشته است.

 • انتخاب بر اساس تراکم بافت و قیمت فرش
  انتخاب بر اساس تراکم بافت و قیمت فرش

  انواع فرش های ماشینی دارای یک نوع تراکم طولی و یک نوع تراکم عرضی میباشند که میزان این تراکم و جنس الیافی که فرش از آن تولید شده است عوامل اصلی تعیین قیمت فرش ماشینی و زیبایی و ظرافت آن به شمار می روند. بطور خلاصه میتوان گفت در کیفیت یکسان، فرش های 500 شانه دارای کمترین قیمت و فرش های 700 شانه و 100 شانه به ترتیب از قیمت بالاتر و در نهایت فرش های 1200 شانه از بالاترین قیمت برخوردارند. در ادامه به اختصار توضیحاتی در این باره ارائه میکنیم.

  مفهوم شانه و تراکم فرش

  منظور از تراکم فرش تعداد گره‌های رنگ بافته شده در فرش می‌باشد. هر فرش دارای دونوع تراکم است، تراکم عرضی و تراکم طولی. تراکم عرضی فرش را شانه آن می‌گویند.شانه فرش عموما برحسب تعداد گره رنگ در هر متر حساب شده و عامل اصلی تعیین قیمت فرش به شمار می‌رود چراکه با بیشتر شدن آن نقش‌ها ظریف‌تر می‌شوند. یک راه حل ساده برای فهمیدن شانه فرش این است که هنگام خرید به پشت فرش نگاه کرده و تعداد گره‌های آن را بشمارید. برای مثال اگر فرش 1000 شانه معرفی می شود در 10 سانتی متر از فرش باید 100 گره وجود داشته باشد. تراکم طولی نیز شبیه همان تراکم عرضی است با این تفاوت که آن را در نصف فرش محاسبه نموده و سپس در 2 ضرب می‌کنند یعنی زمانی که گفته می‌شود فرشی تراکم 1000 دارد به این معنی است که باید در یک متر از طول آن 500 گره وجود داشته باشد. در مقیاس کمتر هم محاسبه به همین شکل است یعنی به عنوان مثال در 10 سانتی متر از یک فرش با تراکم طولی 1000 باید 50 گره وجود داشته باشد. نهایتا این‌که هرچه تراکم فرش بالاتر باشد ارزش بیشتری پیدا می‌کند و قیمت آن بالاتر می‌رود بر همین اساس فرش های 1200 شانه از بیشترین قیمت برخوردارند و فرش‌های 1000 شانه، 700 شانه و 500 شانه به ترتیب در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.

  جنس الیاف فرش

  عامل مهم دیگر در تعیین قیمت فرش، جنس و کیفیت الیاف به کار رفته در آن می‌باشد. در حال حاضر عمده فرش‌های ماشینی در کشور از الیاف اکریلیک، پشم، پلی استر، و BCF تولید می‌شوند که هر کدام از این ها دارای ویژگی ها و قیمت مخصوص به خود می‌باشند. برای آشنایی دقیق تر با هرکدام از این فرش‌ها می‌توانید به مقاله 4 نوع فرش ماشینی موجود در بازار و مقایسه آنها با یکدیگر مراجعه کنید.

 • انتخاب بر اساس رنگ زمینه
  انتخاب بر اساس رنگ زمینه

  صد و پنجاه سال پیش، ادگار آلن پو شاعر و نویسنده مشهور آمریکایی نوشت: «روح یك خانه فرش است.» گفته او به این معنی است كه فرش اساس طراحی خانه است و همه چیز به دنبال آن می‌آید. وقتی فرشی را برای یك اتاق انتخاب می‌كنید، چیدمان كلی اتاق را تعیین كرده‌اید، وقتی فرش یا فرش‌هایی را برای یك اتاق انتخاب می‌كنید، در واقع رنگ‌های اصلی آن اتاق را نیز تعیین كرده‌اید. انتخاب کردن فرش در ابتدا و بعد سراغ خرید مبلمان و دیگر وسایل رفتن بسیار راحت‌تر از راه‌های دیگر است. قبل از خرید فرش ماشینی حتما رنگ کفپوش‌های منزلتان را که می‌خواهید فرش‌ها را روی آن پهن کنید در نظر بگیرید، اگر این کفپوش‌ها رنگ‌های خنثی دارند کار راحت‌تری را در پیش خواهید داشت، اما اگر کفپوش‌های خانه‌تان رنگ‌هایی مثل طیف قهوه ای دارد حتما فرش‌هایی را انتخاب کنید که با کفپوش‌ها هماهنگی داشته باشد، البته به گفته کارشناسان دکور تضاد بین رنگ فرش‌ها و کفپوش‌های استفاده شده در طراحی دکوراسیون داخلی خانه، باعث خودنمایی هرچه بیشتر فرش‌ها می‌شود.

   

در صفحه
نمایش 81 - 120 از 549 آیتم
نمایش 81 - 120 از 549 آیتم

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد
مقایسه 0