فرش نگین مشهد طرح 2550 سورمه ای

جدید

هفتصد شانه هشت رنگ تراکم 2550

رنگ: سورمه ای

جزییات بیشتر

پیشنهاد شگفت انگیز

1,377,728 تومان

1,565,600 تومان

  • 6 متری
  • 9 متری
  • 12 متری
موجود

- +

 
بررسی تخصصی

کد 2550 از دسته فرش‌های هفتصد شانه نگین مشهد است که در زمره طرح‌های پر نقش و نگار قرار دارد و بسیار ریزبافت می‌باشد ترنج آن دارای چند لایه با نقش‌های هندسی متفاوت و بسیار زیباست. لچکی‌های آن نیز به سبک گلدانی است و چهار شمسه کوچک نیز در آن‌ها طراحی شده که در ادامه به حاشیه‌ها متصل می‌شوند و بسیار چشم نواز می‌باشد به طوری که به واقع می‌توان حاشیه آن را جزو زیباترین حاشیه‌ها در میان فرش‌های نگین مشهد دانست.

رنگ زمینه سورمه‌ای آن رنگی از ذهن بوده و اساسا رنگی تسکین دهنده است و به جای آن‌که مانند رنگ قرمز بر روی ما تاثیر فیزیکی داشته باشد، روی ذهنمان تاثیر می‌گذارد. سورمه ای محرک تفکر روشن است و باعث آرامش ذهن بوده و به سکوت دعوت می‌کند. اشیاء سورمه‌ای مثل قرمز نزدیک‌تر به نظر نمی‌رسند. بارها و بارها در پژوهش‌ها این رنگ، رنگ مورد علاقه در جهان بوده با این حال، این رنگ را در زمره رنگ‌های سرد طبقه بندی می‌شود، به همین خاطر استفاده بیش از حد آن در محیط می‌تواند باعث کسالت شود. ترکیب رنگ سورمه ای با رنگ‌های روشن مانند سفید می‌تواند بسیار زیبا، آرامش بخش و مدرن شود.

اگر لوازم دکور منزلتان از رنگ‌های روشن تشکیل شده‌اند یا خانه‌ای روشن دارید که برای تان یکنواخت و خسته کننده شده است، این فرش می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. البته نکاتی مانند مساحت فضا و سبک‌های دکوراسیونی را هم در نظر بگیرید.


فرش نگین مشهد کد 2550 سورمه ای


بیشتر فرش‌هایی که در ایران تولید می‌شوند نمونه‌ای از طرح ترنج هستند که با حاشیه‌ای پهن در اطراف و طرحی بیضی یا دایره در میان مشخص می‌شوند. این نوع طرح از معماری ساختمان‌های سده آخر دوره اشکانیان الهام گرفته شده است و نمادی از حیاط ساختمان‌های آن دوره است. لچک‌های فرش باغچه‌های سبزی کاری خانه‌ها و بیضی وسط حوض حیاط است.بطور کلی می‌توان گفت که نقش و نگارهای فرش زبان گویای یک فرش می‌باشند و بدون آن‌ها فرش مرده است.در فرش ایرانی (و تحت تأثیر آن در عمده فرش‌های جهان) در حد فاصل حاشیه‌ها ، نوار ها یا خط‌های باریکی، ‌گاه تنها با یک ردیف گره وجود دارد که قالی بافان غرب ایران به آن‌ها آبراه می‌گویند که یادگاری از کناری ترین جوی آب شبکه‌ آبیاری فردوس‌ها و راهی که ظاهرا در کنار تمام باغ‌ها وجود داشته است.

کد 2550 نیز همچون دیگر فرش‌های ساخته شده در شرکت فرش نگین مشهد از الیاف 100 درصد اکریلیک آلمانی ساخته شده است. این در حالی است که می توان گفت مهم ترین عامل در تعیین کیفیت و دوام فرش ماشینی، الیاف یه کار رفته در آن می‌باشد. امروزه الیاف فرش عمدتا یا از جنس اکریلیک ساخته می‌شوند ، یا از ابریشم مصنوعی (همان پلی استر) و یا ترکیبی از این دو که در این میان، نخ‌های اکریلیک به خاطر برخورداری از عمر طولانی تر، ثبات رنگ بیشتر در مقابل نور و شستشو، مقاومت بیشتر در برابر حرارت و حفظ ظاهر و زیبایی فرش در طول زمان، از جایگاه بالاتری برخوردارند.

در ویدئوی زیر میتوانید این فرش را مشاهده کنید


 
جزئیات فنی
تولید کنندهفرش نگین مشهد
تراکم عرضی700 شانه
تراکم طولی2550
رنگ زمینهسورمه ای
تعداد رنگ8 رنگ
جنس نخ خواب100% اکریلیک هیت ست شده بایر آلمان
درجهیک

نوشتن دیدگاه

فرش نگین مشهد طرح 2550 سورمه ای

هفتصد شانه هشت رنگ تراکم 2550

رنگ: سورمه ای

نوشتن دیدگاه

 
راهنمای لکه زدایی از فرش

راهنمای لکه زدایی از فرش

 
اصول نگهداری از فرش

راهنمای نگهداری از فرش

مقایسه 0